Ağaoğlu’na “Yüksek Derecede Yatırım Yapılabilir” Notu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
Ağaoğlu’na “Yüksek Derecede Yatırım Yapılabilir” Notu
05 Ekim 2018, Cuma 11:15:50
Ağaoğlu’na “Yüksek Derecede  Yatırım Yapılabilir” Notu
Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR, Ağaoğlu Şirketler Grubu’nu yüksek derecede yatırım yapılabilir kategoride değerlendirdi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

JCR Eurasia Rating, Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. ve bağlı ortaklarının konsolide finansal yapısının periyodik gözden geçirilmesi sonucunda firmanın uzun vadeli ulusal notunu “yüksek derecede yatırım yapılabilir” olarak belirledi. Ağaoğlu’nun geçmiş dönemlerdeki güçlü ciro ve karlılık yaratan yatırımlarına dikkat çeken JCR, devam eden ve planlanan projeler neticesinde Grubun görünümünü “stabil” olarak gösterdi.

JCR’ın Ağaoğlu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Güçlü nakit akışı beklentisi, talep artışının bulunduğu lokasyonlarda konumlanan marka projeleri, güçlü marka bilinirliği, artan enerji ve turizm faaliyetleri gelirleri, deneyimli yönetim ekibi ve ortakları ile yüksek seviyede değerli arsa ve gayrimenkul portföyüne sahip olunması” etkili oldu. 

JCR’ın raporunda, “Ağaoğlu Grubu yıllar itibari ile ana faaliyetlerinin ölçeğini arttırmış, yenilenebilir enerji, turizm, spor tesisleri ve site yönetimi alanlarına da yatırımlar gerçekleştirerek faaliyetlerini kısmen çeşitlendirmiştir” denildi. 

Grubun geleceğe yönelik ciro yaratma gücü pozitif

JCR, Ağaoğlu Grubu’nun hali hazırda yüksek seviyede değerli arsa ve gayrimenkul portföyüne sahip olmasını, önümüzdeki dönemde büyümenin devam ettirilebilmesi ve arsa maliyetlerinin kontrol edilmesi açısından “olumlu” buldu. Raporda, “Arsa ve gayrimenkul portföyünün, grubun geleceğe yönelik ciro yaratma gücüne pozitif katkı sağlaması beklenmektedir” denildi. 

Notumuzun yükselmesi sürpriz değil 

Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR’nin yüksek derecede yatırım yapılabilir notuna ilişkin açıklama yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu;  Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerdeki karlılıklarımız, arsa ve gayrimenkul portföyümüz ve en önemlisi güçlü öz sermaye yapımız ile yüksek derecede yatırım yapılabilir kategorisinde yer almamız bizler için sürpriz değil. Türkiye’de en güçlü bilançoya sahip firmalardan biriyiz. Planladığımız gibi varlık satışı yoluyla kredi borçlarımızı yönetilebilir seviyeye indirdik. Yıl sonuna kadar da sıfırlamaya çok yakın bir seviyeye geleceğiz. Ar-ge için yaptığımız yatırımların sonuçlarını almaya başladık. Geliştirdiğimiz ileri teknoloji ile uluslararası pazarlarda rekabetçi bir konuma geliyoruz. Yenilenebilir enerjide, yatırımlarımız devam ediyor. Turizmde, yenileme yatırımlarını bitirmek üzereyiz. Yabancı yatırımcıların ilgisi ve projelerimize olan talepleri de şirketimizin neden yüksek derecede yatırım yapılabilir konumda olduğunun en büyük göstergesidir” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 1466 kez okunmuştur.


ETİKETLER : JCR, Ağaoğlu Grubu, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ağaoğlu’na “Yüksek Derecede Yatırım Yapılabilir” Notu


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Ferrari, Efes serisi, Levnavilla, Yamaç Yapı, Otis Asansör, Velencia, DHA, itelligence, Tahincioğlu Nidapark, 13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, megavat, ‘Mekânın Doğası’ HilparkSuites İstinye, Gebze-Orhangazi Otoyolu, Kadıköy-Kartal Metro, Recep Tayyip Erdoğan, YurtbaySeramik, Nuri Otay, GOGC, Cahit Deniz, Saf GYO, 26.Unicera Uluslararası Seramik Banyo ve Mutfak Fuarı, Kozapark, Osman Öztürk, FRTA601, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Botanik 224, Memoria, Logano Plus GB145, Kudret Önen, SMD Studio,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.