Kışın keyfini çıkarmak için kış bahçesi dekorasyonu önerileri | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
Kışın keyfini çıkarmak için kış bahçesi dekorasyonu önerileri
09 Ekim 2018, SALI 16:48:54
Kışın keyfini çıkarmak için  kış bahçesi dekorasyonu önerileri
Sonbaharın gelmesi ve havaların soğumaya başlamasıyla birlikte balkon, teras ve bahçelerde kış bahçesi keyfi de başladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Sonbaharın gelmesi ve havaların soğumaya başlamasıyla birlikte balkon, teras ve bahçelerde kış bahçesi keyfi  de başladı. Kış bahçelerinde sıcak bir atmosfer sağlamak için dekorasyon önerilerinde bulunan EvimiTasarla.net‘in kurucuları Ebru Tamer ve Banu Hatipoğlu, ilk adım olarak şunları belirtiyor: “Alanınızı verimli bir şekilde değerlendirmek  ve istediğiniz havayı yakalamak için başlangıçta kullanım beklentinizi düşünmeniz ve dekorasyonu buna uygun şekilde tasarlamanız gerekir. Kış bahçenizi oturma odası gibi mi kullanacaksınız, yemek odası resim atölyesi ya da hobileriniz için kullanacağınız bir mekan olarak mı değerlendireceksiniz?“

Mekansal işleve göre tasarım

Mekandan beklenilen işleve karar verdikten sonra oluşturulmak istenilen atmosfere uygun stili belirleyip ardından mobilya, ürün ve malzeme seçimine karar verilmesi gerektiğini söyleyen Tamer ve Hatipoğlu, “Kış bahçesi için sahip olduğunuz alandan maksimum performansı almak için alanı iyi tanımanızı öneririz. Büyüklüğü, gün ışığını hangi açıdan ne kadar aldığı göz önünde bulundurulması gereken faktörler. Hem fiziksel hem görsel konforunuz açısından bu kriterlere dikkat etmeniz en ideal dekorasyonu oluşturmanızı sağlar“ diyor. 

Gün ışığının etkisi

Kış bahçesinde dış mekan algısını artırmak ve gün ışığından daha çok faydalanmak isteyenlerin cam çatı yaparak ferah bir mekan elde edebileceğini kaydeden Tamer ve Hatipoğlu, içerideki ışık kontrolünü sağlamak için panjur veya perde kullanılabileceği belirtiyor. Kış bahçesinde sıcak bir atmosfer yaratmak için ahşap malzeme seçimi öneren Tamer ve Hatipoğlu, “Malzeme seçiminize doğal taşı da eklerseniz daha natürel bir hava yaratmış olursunuz. Tercihiniz modern tasarımlardan yana ise cam ve metal strüktürün uyumu uygun olabilir“ bilgisini veriyor. 

Kış bahçesini ısıtmak ve evde bahar havası

Tamer ve Hatipoğlu, “Kış bahçenizde hem ortamın hem atmosferin sıcaklığını artırmak için bir başka fikir de şömine veya kuzine olabilir. Mekanın stiliyle uyumlu, örneğin modern veya country tarzda seçeceğiniz bir modelle kış bahçesini huzurlu ve konforlu bir yaşam alanına çevirebilirsiniz. Evde bahar havası hissetmek için ise renkli mobilyalar kullanarak kışın kapalı havalarda kendinizi bahar mevsiminde hissedebilir veya koyu tonlar kullanarak kontrastı ön plana çıkarabilirsiniz“ önerisinde bulunuyor.

Aydınlatma ile gelen şıklık

Kış bahçesinin aydınlatmasının da önemli bir konu olduğunu belirten Tamer ve Hatipoğlu, “Spotlar, duvar aplikleri ya da lambaderler işlevsel yanlarının yanı sıra kış bahçesine çok yakışır ve şıklık katar. Mobilyalarınıza, yerleşiminize ve zevkinize göre bir aydınlatma tercihi yapmak kış bahçeniz için tamamlayıcı bir unsur olur. Kış bahçesini güzelleştiren bir diğer unsur da bitkilerdir. Bitkiler her ortamda olduğu gibi kış bahçenize de ferahlık ve canlılık katar“ diyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


1412 kez okunmuştur.


ETİKETLER : EvimiTasarla.net,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Kışın keyfini çıkarmak için kış bahçesi dekorasyonu önerileri 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
URGE, CONVECTOR, Ata Grubu, Siyasi Gelişmeler Rosatom, Prof. Dr. Hasan Zuhuri SARIKAYA, Yurtbay Seramik İstanbul Cup 2014 Plaj Futbolu Turnuvası, Red Dot Tasarım Ödüllü Diagon, Özülke ve Özkar Ortak Girişimi, Lobi, LEED Gren Associate Eğitimi, Çamoğlu Mimarlık, Mix Center, Bosh MAP, Ceram Protected, Dr. Ariel Lugo , XPS ısı yalıtım levhası, Candy Hoover Group, Hyatt Regency, Anel Elektrik, Siesta Oxygen, Su yönetimi, “Dünyanın En Büyük Mobilya Kenti”, Galeri 5, TESİD, Serdar Gül, Tavşanlı, DapYapıAcıbadem, Şahabettin Harput, Beylikdüzü Devlet Hastanesi, GBH 2-24,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.