3. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi Başlıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
3. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi Başlıyor
10 Ekim 2018, Carsamba 14:35:25
3. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi Başlıyor
Türkiye'deki Ar-Ge çalışmalarının ticarileşmesindeki sıkıntıları ortadan kaldırmayı ve sanayide dönüşümü gerçekleştirmeyi amaçlayan Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG), 17-18 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde “3. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi” düzenleyecek.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Bu uluslararası zirvede; Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki teknoparklar, kalkınma ajansları, Ar-Ge merkezleri ve üniversite projeleri tek bir çatı altında buluşacak. Türkiye'nin yerli yeniliğini temsil eden zirvede, iki gün boyunca 14 oturumda 60 konuşmacı bulunacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de konuşmacılar arasında yerini alacak. Ar-Ge tabanlı yerel kalkınmanın önündeki engellerin giderilmesi gibi birçok konunun gündeme taşınacağı zirvede; Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar A.Ş. Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, “Milli Teknoloji Hamlesi ve Etkin Girişimcilik” konularına vurgu yapacak.

“Savunma ve Havacılıkta Paradigma Değiştiren Teknolojiler” oturumunun başkanlığında Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi bulunurken, “Yerel Kalkınma: Yaratıcı Sektörler ve Yenilikçi Yatırımlar” oturumunun başkanlığını Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yapacak. Dünyanın gündemindeki “Sanayinin Dönüşümü: Yapay Zeka, Robotlar ve Nesnelerin İnterneti” konulu oturumunun başkanlığını Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır yaparken, “İnternet Ekonomisi: İletişim Sektörünün Yenilikçi Dönüşümü” oturumunun başkanlığında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan yer alacak. İlk Türk robotu ile Başarılı KOBİ Büyük Ödülü’nü almaya hak kazanan Altınay Robotik Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay, “Ar-Ge’nin Ticarileşmesi” ile “Ölçek Ekonomisi” hakkında bilgi verecek. Roketsan Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Metin Yerebakan ise “Sertifikasyonda Özyeterlilik” konularına değinecek.

“HASTANE MİKROBUNU YOK EDİCİ BORDAN ÜRÜNLER”

Sağlıktan uzay araştırmalarına, savunma sanayiinden enerjiye, iletişimden çevre konularına kadar buluşların ve icatların sergileneceği zirvede; Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyan, zorlu çevre koşullarında çalışabilen ve askeri araç üzerine monte edilebilen “taktik sessiz jeneratör” de olacak. Yerli elektrikli otomobil ve uzaktan kontrol edilebilen yeni nesil akıllı davlumbaz ve ocak, Türkiye’de ilk kez bu zirvede sergilenecek. Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü’nde geliştirilen bordan yapılmış, antimikrobiyal (birden fazla mikroorganizmada etkili) ve hijyenik ürünler de zirvede olacak. Gelecekte salgın hastalıkların dünyada kontrol altına alınabilmesi için ilk defa geliştirilen bu ürünler arasında; arı sokmalarında alerji önleyici jel, akut ve kronik yaralar için yara bakım jeli, şeker hastalarının yaralarını iyileştirmeye yönelik ilaç, kan durdurucu kit vb. yer alıyor.

“TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK RFID ÜRETİCİSİ” ULUSLARARASI ZİRVEDE

Türkiye’nin ilk ve tek RFID (canlıları ya da nesneleri radyo dalgaları ile tanımlama teknolojisi) üreticisi; silah takibi yapılması amacıyla geliştirdiği RFID taglere, asker, polis gibi personellerin takiplerini sağlamada geliştirdiği akıllı botlar ile üniforma etiketlerine zirvede yer verecek. Firmaların, müşterileri ve sağlayıcıları ile kağıt süreçlerini ortadan kaldıran, dijital ortama en güvenli ve en iyi çözümü sunan “biyometrik imza” da zirvede tanıtılacak. 

“BİN KİŞİYE ÜCRETSİZ KİŞİLİK ENVANTERİ TESTİ”

7’den 70’e herkesi ağırlayacak zirvede; ortaokul ve lise öğrencilerinin temel yetkinliklerini ortaya çıkarmak amacıyla ücretsiz kişilik envanteri testi uygulanacak. Bin kişiye uygulanacak test, öğrencilerin kendilerini tanımasına fırsat vererek, kendilerine uygun iş alanlarını belirlemelerini sağlayacak. Zirve, ailelerin çocukları ile birlikte ziyaret edebilmelerinin yanı sıra eğitim yolculuklarında da yol gösterici olacak.

GÖKSEL BAKTAGİR İLE “DOĞU RÜZGÂRI” ESECEK

Sözlü ve enstrümantal olarak 400 kadar eseri bulunan, T.C. Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri kapsamında müzik alanında ödüle layık görülen, günümüzün en önde gelen kanun icracılarından Göksel Baktagir, zirvede “Doğu Rüzgârı” albümünü seslendirecek.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 483 kez okunmuştur.


ETİKETLER : ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

3. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi ve Sergisi Başlıyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Zeki Poyraz, Mobiliyum AVM, Dr. M. İbrahim Turhan, Levent Akgerman, Erzurum Barosu, Alfemo, Live!Center, GökhanElgin, Koordinat Çayyolu, Kale Güvenlik Merkezi , Poggioli ve Beucler, Rochester Institute of Technology, HalideAydınlık, Mimar Boran Ekinci, Kağıthane Deresi, AntalyaOtogarı, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu , ÖzyurtlarHolding, X-GRILLE, balık unu fabrikası, Thomas Bauer, Fortune Türkiye, İnşaat sözleşme yönetimi, Gala Classic, Anıtlar Kurulu, KYKYapıKimyasalları, Gloss Banyo Mobilyası , HekimYapıA.Ş. , Adıyaman, CODA,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.