Mars Logistics, Otomotiv Sektörü Milk Run Taşımacılığı’nda Pazar Lideri! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
Mars Logistics, Otomotiv Sektörü Milk Run Taşımacılığı’nda Pazar Lideri!
10 Ekim 2018, Carsamba 15:04:18
Mars Logistics, Otomotiv Sektörü Milk Run Taşımacılığı’nda Pazar Lideri!
“Yılda 100 bin Sefer Düzenliyor!”
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye'nin lider lojistik firması Mars Logistics; müşterilerinin ihtiyaçlarına özel lojistik çözümlerinden biri olarak 2015 yılının sonunda başlattığı Milk Run taşımacılık modeli ile otomotiv sektörünün dev firmalarına hizmet vererek yılda 100 bin sefer düzenliyor. Mars Logistics yüksek operasyonel kabiliyet gerektiren bu taşımacılık modeli ile müşterilerine tam zamanında, avantajlı lojistik desteği sağlayarak otomotiv sektöründe pazar lideri oldu.

Mars Logistics, belirli bir program çerçevesinde yüklerin teslimatını gerçekleştirme, teslim sırasında veya tüm teslimatlar tamamlandıktan sonra ters güzergâh izlenerek boş kapların geri getirilmesi sistemiyle hareket eden Milk Run taşımacılık hizmeti ile Ekim 2015’den beri müşterilerine planlı seferlerle depo stok yüklerini azaltarak, tam zamanında lojistik hizmeti ile maliyet avantajı yaratmaya devam ediyor. 2.154 ünitelik özmal araç filosu ile özellikle otomotiv sektörünün yoğun olduğu Bursa, İzmir, İstanbul, Ankara, Manisa gibi şehirlerde Milk Run taşımacılık gerçekleştiren Mars Logistics, bugün otomotiv sektörünün 6 dev firmasının üretici ve tedarikçi arasındaki düzenli ve 24 saat yapılan taşımalarını gerçekleştiriyor. Mars Logistics, Milk Run taşımacılık hizmeti ile gerek önceden planlanan rotalama sistemi gerekse müşteriden gelen günlük planlama ile sistem entegrasyonu sayesinde müşterilerin sevkiyat ihtiyacını karşılarken, taşıma için kullanılan araçların kapasiteleri en etkin şekilde düzenliyor ve böylelikle sık yapılan sevkiyatlarda stok alanlarının daha efektif kullanılmasını sağlıyor. Mars Logistics, doğru ve hızlı planlama ile zamandan ve işgücünden tasarruf sağladığı bu taşıma modelinde kullandığı gelişmiş yazılım ile günlük/aylık veriler sunuyor, tek tek araçların performansını raporlayarak verimliliği arttırıyor.

Otomotiv sektörünün devlerine sunduğu Milk Run taşımacılık hizmeti ile 2015 yılından beri hem ciroda hem işlem hacminde % 100 büyüme gösterdiklerini belirten Mars Logistics Karayolu ve Demiryolu Taşımacılığından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Gökşin GÜNHAN: “ Mars Logistics olarak uluslararası taşımacılıktaki uzmanlığımız, yurt içerisinde yürüttüğümüz Milk Run taşımacılık modelinde de kendisini gösterdi. Uluslararası taşımacılıkta hizmet verdiğimiz otomotiv sektörünün devinin bizlere güven duyarak bu taşımacılık modelini kendileri için yönetmemizi istemesiyle “Milk Run” taşımacılık modelini hayata geçirdik. Dakikaların bile büyük önem taşıdığı otomotiv sektöründe 3 yıl içerisinde gösterdiğimiz büyüme, yüksek operasyon becerisine sahip bir ekip ile çalıştığımızı gösteriyor. Operasyonel süreçlerimizi müşterilerimizin şirket dinamikleri ile entegre ederek, ilgili süreçlerimizi daha etkin kılmak amacıyla kendi personellerimizi müşterilerimizin fabrikalarında konumlandırdık. Teknolojik olarak yaptığımız yatırımlar da en az ekip kadar belirleyici. Müşterimizin talebine göre özel yazılımlar geliştiriyoruz. Bu yazılımlar ile müşterilerimize sürekli takip olanağı sunuyor, aylık, günlük hatta anlık raporlamalar sunabiliyoruz. Müşterilerimize tek tek araçların performansını bildiriyor, tedarikçiler arasındaki zamanlamayı bile raporlayabiliyoruz. Aynı şekilde müşterimizin tedarikçileri ile de anlık bilgi paylaşımında bulunuyoruz. Geldiğimiz noktada otomotiv sektörünün devlerine hizmet ediyoruz, ve bu pazarda lideriz. Pazar payımızı daha da arttırmak için Milk Run yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

Mars Logistics, müşteri tarafından planlanan yükleme hatları ile her bir müşterisine haftada 6 gün 24 saat olmak üzere yılda ortalama 100 bin sefer düzenliyor. Bazı müşteriler için ise, planlamayı da Mars Logistics gerçekleştiriyor. Mars Logistics, güçlü altyapı, tecrübe ve yüksek operasyonel kabiliyet gerektiren bu taşımacılık modeli ile müşterilerine ayrıca yükleme veya taşıma esnasında oluşabilecek hasarları önleme, üretici tesisinde yeniden kalite kontrol işlemini ortadan kaldırma, maliyeti azaltma ve üretimi hızlandırma avantajlarını da birlikte sunuyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım398 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Mars Logistics, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Mars Logistics, Otomotiv Sektörü Milk Run Taşımacılığı’nda Pazar Lideri! 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Yurt dışı, Materials Turkey, 2.Etap, Çukurova Gayrimenkul İcra Kurulu Başkanı Cafer Kara, OnurSürmeli, AVIOTEC IP, Selimoğlu, Şeyma Döğücü , FG Wilson Türkiye, TualAdalar, Borsan Cavi, Ahmet K. Erciyas, 17 Ağustos, II. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi, MirageRezidans, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Moldova, Peony, Vekili Güran Gökyay, KAMU İhale Yasası, Art by Evmanya, SeranitPorselen, Hoover Group, SEV, KONE E-Link, Engelli, Sayı 55, YüksekovaHavalimanı, R. Tayyip Erdoğan, Harran İnşaat,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.