MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan Enflasyonla Mücadele Açıklaması | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan Enflasyonla Mücadele Açıklaması
10 Ekim 2018, Carsamba 15:17:56
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan Enflasyonla Mücadele Açıklaması
Genel Başkan Kaan: Enflasyonla Mücadelede Hükümetimizin Sonuna Kadar Yanındayız.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın salı günü açıklayacağı enflasyonla mücadele paketine ilişkin yazılı bir açıklama gerçekleştirdi.

Kaan açıklamasında şunları kaydetti:

MÜSİAD olarak geçmişten bugüne üretim ekonomisi esasıyla büyümeyi ve yerli ve milli üretim konusunu kendimize şiar edindik. Bizler, “Meselemiz Türkiye Olsun” diyerek yola çıktık ve attığımız her adımı bu şuurla yerine getirdik. Yine aynı şuur ve hissiyatla göreve geldiğimiz ilk günden bu yana, her platformda enflasyonla mücadele konusuna dikkat çektik.

Enflasyon; ekonomik olduğu kadar, sonuçları bakımından sosyal bir olgu niteliği taşımaktadır. Bu nedenle enflasyonu yalnızca “fiyatlar genel düzeyinde gözlenen artışlar” olarak değerlendirmek yetersiz olacaktır. Enflasyonla birlikte değer kaybeden yalnızca para birimi değil; aynı zamanda işverenin üretim azmi, işçinin alın teri; yani milletin servetidir. Bu bağlamda üreticisinden tüketicisine, kamu sektöründen özel sektörüne kadar ekonomi içerisinde yer alan bütün aktörler olarak, enflasyonla mücadelede topyekûn bir duruş sergilemek zorundayız.

Eylül ayı itibariyle %24,5 seviyesine yükselen enflasyon oranında, döviz kurunda gözlenen dalgalanmaların etkisiyle artış kaydeden girdi maliyetlerinin etkisi elbette yadsınamaz. Ancak “Yüksek Kur - Yüksek Enflasyon” sarmalından çıkış noktasında; iş dünyasının temsilcileri olarak bizler, enflasyonla mücadelede ekonomi yönetiminin alacağı her türlü karara destek vermeye ve elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bu bağlamda, MÜSİAD olarak T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıklayacağı enflasyonla mücadele paketini sonuna kadar destekleyeceğimizi ifade etmek isteriz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…

KAYNAK:İnşaat&Yatırım 



710 kez okunmuştur.


ETİKETLER : MÜSİAD, Abdurrahman Kaan,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan Enflasyonla Mücadele Açıklaması



 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
SürdürülebilirGeleceğiTasarlaYarışması, 2015 Takvimi, ExpoTurkeybyQatar, GE STAG 209 9FB‑MS, Architizer Ödülü, Aterenerji, Naturel Su Arıtma Sistemleri, İmpo İmar, Bursa Erkek Lisesi, Çimento Endüstrisi, 17Ağustos, AMPYazılım, Çağ Üniversitesi, Armutlu, Ahi Enerji, GlobalYatırımHolding, 3. Oracle Enerji Zirvesi, Şükrü Ersoy, GTC, Fold Serisi, Prof. Dr. İsmail Yüksek, AVMCiroEndeksi, Şahdeniz-2, Yusuf Uzun, Salih Eruslu, RenklendirHayatı, yol haritaları, Watson -Marlow BREDEL, Altınekin, Dr. Özlem Döğerlioğlu Işıksungur,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.