MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan Enflasyonla Mücadele Açıklaması | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan Enflasyonla Mücadele Açıklaması
10 Ekim 2018, Carsamba 15:17:56
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan Enflasyonla Mücadele Açıklaması
Genel Başkan Kaan: Enflasyonla Mücadelede Hükümetimizin Sonuna Kadar Yanındayız.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın salı günü açıklayacağı enflasyonla mücadele paketine ilişkin yazılı bir açıklama gerçekleştirdi.

Kaan açıklamasında şunları kaydetti:

MÜSİAD olarak geçmişten bugüne üretim ekonomisi esasıyla büyümeyi ve yerli ve milli üretim konusunu kendimize şiar edindik. Bizler, “Meselemiz Türkiye Olsun” diyerek yola çıktık ve attığımız her adımı bu şuurla yerine getirdik. Yine aynı şuur ve hissiyatla göreve geldiğimiz ilk günden bu yana, her platformda enflasyonla mücadele konusuna dikkat çektik.

Enflasyon; ekonomik olduğu kadar, sonuçları bakımından sosyal bir olgu niteliği taşımaktadır. Bu nedenle enflasyonu yalnızca “fiyatlar genel düzeyinde gözlenen artışlar” olarak değerlendirmek yetersiz olacaktır. Enflasyonla birlikte değer kaybeden yalnızca para birimi değil; aynı zamanda işverenin üretim azmi, işçinin alın teri; yani milletin servetidir. Bu bağlamda üreticisinden tüketicisine, kamu sektöründen özel sektörüne kadar ekonomi içerisinde yer alan bütün aktörler olarak, enflasyonla mücadelede topyekûn bir duruş sergilemek zorundayız.

Eylül ayı itibariyle %24,5 seviyesine yükselen enflasyon oranında, döviz kurunda gözlenen dalgalanmaların etkisiyle artış kaydeden girdi maliyetlerinin etkisi elbette yadsınamaz. Ancak “Yüksek Kur - Yüksek Enflasyon” sarmalından çıkış noktasında; iş dünyasının temsilcileri olarak bizler, enflasyonla mücadelede ekonomi yönetiminin alacağı her türlü karara destek vermeye ve elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bu bağlamda, MÜSİAD olarak T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıklayacağı enflasyonla mücadele paketini sonuna kadar destekleyeceğimizi ifade etmek isteriz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…

KAYNAK:İnşaat&Yatırım 673 kez okunmuştur.


ETİKETLER : MÜSİAD, Abdurrahman Kaan,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan Enflasyonla Mücadele Açıklaması
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Vayap, FON Grup, Benevre, OsmanYıldırım, Nuvo Dragos, RES Enerji Sistemleri A.Ş, Ülkem Kırımlı, Pelican Hill Villaları, Onat Öktem , Şinasi Bayraktar, 2013 Green Good Design Award, Yeşiller, Andreas Zapatinas, İnform, Hamçelik, Glacier White, PREMIO-Plus, ‘Carbon Trust’, Ömer Faruk Başaran, Solo Micro, Mehmet SOYARICI, ISK-SODEX DOSİDER, Tarsus Group, İskender Uslu, DaikinVRV, Force HANDY, Zer Kartal, Aşçıoğlu, Deluxe serisi, “Emlak Turu” ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.