KDV ve ÖTV indirimi ile konut piyasası hareketlenecek | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
KDV ve ÖTV indirimi ile konut piyasası hareketlenecek
01 KASIM 2018, Persembe 16:02:16
KDV ve ÖTV indirimi ile konut piyasası hareketlenecek
Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan, açıklanan 2018 ÖTV ve KDV indirimlerine dair açıklamalarda bulundu.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 2018 ÖTV ve KDV indirimlerinin mobilya, beyaz eşya, otomotiv ve konut sektörlerinde yıl sonuna kadar devam edeceğini duyurdu. İnşaat sektöründe canlılık yaşatacak olan, tapu harçlarının yüzde 4'ten 3'e indirilmesinin yılsonuna kadar devam ettirileceğinin de müjdesini veren Albayrak, konut satışlarında KDV oranını yüzde 18'den 8'e indirim uygulamasının da yıl sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

Konuya ilişkin olarak görüşlerini paylaşan Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan, yaşanan gelişmelerin sevindirici olduğunu söyledi. Ülkealan sözlerine şöyle devam etti: “Hükümetimizin aldığı bu indirim kararları, okulların açılması, dövizdeki stabilite ve konut fiyatlarının artmamış olması ile son zamanlarda hareketlenmiş olan sektörümüzü daha da hareketlendirecektir. Bu kararlar ile birlikte bu yılki satış adetlerimizin geçtiğimiz yılı geçeceğini düşünüyorum. Mobilya ve beyaz eşya sektöründe yaşanan gelişmelerinde Türkiye ekonomisinin canlılığı için yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum.”

Yaşamın En Özel Tonu

İncek’te hayata geçen Sunset İncek projesinde uyguladıkları özel fırsatlar ile ekonomik kalkınmaya destek sağlamayı amaçladıklarını belirten Tolga Ülkealan “%10 peşinat, vade farksız 48 ay taksit, kişiye özel ödeme seçenekleri ve 488.000 TL’den başlayan fiyatlar ile kaliteli, huzurlu ve prestijli bir yaşamın kapılarını aralamanızı sağlıyoruz” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım1474 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş, ÖTV, KDV, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

KDV ve ÖTV indirimi ile konut piyasası hareketlenecek 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Sami Öcbe, Adobe, Şafak , Morlar Paleti, 216 Yapı, Samim Hatipoğlu, Dosso Dossi Fashion Show, AmphiSilan-G, Plastik İşleme Makineleri Sektör İzleme Raporu, MuhammedAlyürük, Rita, Turgay Şarlı, Çin Ulusal İstatistik İdaresi, Quasar Golf Cub 2013, Taner Yönet, Yaşayan Müze, Creavit Jaws Banyo Takımları, icatalogue , “İstanbul Katı Atık Mutabakatı”, HTT, BACnet Revision 1.10 , Haaz Art&Design, CREDanışmanlık, asma tavan, MYC Partners, İzmir Asansör Restaurant, Salon Architects, Zeytinburnu Müftüsü Yusuf İzzettin, Kale Alarm , Corendon Vitality Hotel,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.