Selenium Retro Projesinde Enerji ve Çevre Dostu Tasarım Ödüllendirildi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
Selenium Retro Projesinde Enerji ve Çevre Dostu Tasarım Ödüllendirildi
05 KASIM 2018, Pazartesi 12:11:19
Selenium Retro Projesinde Enerji ve Çevre Dostu Tasarım Ödüllendirildi
Aşçıoğlu Grubu, Selenium Retro projesinde Leed Gold Sertifikası ile Ödüllendirildi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Gayrimenkul sektöründe 50 yıllık deneyimin adresi Aşçıoğlu; İstanbul Ataköy’de 2. Projesi olarak teslimlerini gerçekleştirdiği, ofis ve konut olmak üzere 18 katlı iki bloktan oluşan Selenium Retro ile Enerji ve Çevre Dostu Tasarım Gold Sertifikası almaya hak kazandı. Selenium Retro’da, tasarım aşamasından itibaren ABD Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından belirlenen LEED kriterler doğrultusunda tasarlanıp, inşa edilerek tüm kullanıcılar için sağlıklı ve konforlu iç ortam koşullarının sağlanmasını hedeflendi. Enerji ve su giderlerinde tasarruf sağlanması dışında malzeme seçimlerindeki kriterler doğrultusunda da binaların çevreye verdiği olumsuz etkiler minimum seviyeye indirildi. Ayrıca, bu kriterlerin hayata geçmesi ile birlikte projede yaşayanların sağlıklı yaşam kalitesi, verimliliği ve aidat optimizasyonu sağlandı. 

CO2 Salımının Azaltılması Sağlandı

Yeşilköy, Florya ve Bakırköy’ün birleştiği noktada Ataköy E-5’in üzerinde yer alan Selenium Retro; metrobüs durağına 60 metre, metro istasyonuna 430 metre ve 11 milyon m² arazi üzerinde hayata geçecek olan Millet Bahçesi'ne komşu konumu ile ön plana çıkmaktadır. Ofis ve konut kullanıcıları için sağlanan alternatif ulaşım araçlarına yakınlığı ile CO2 salımının azaltılması amaçlanmış ve başarı sağlanmıştır.

Sürdürülebilir Bina Kapsamında Malzeme Kullanımı

Proje de çevresel satın alma politikası doğrultusunda yerel ve geri dönüştürülmüş içeriği yüksek malzemeler ve FSC sertifikalı ahşap tercih edilerek malzemeden kaynaklı çevresel etkilerin minimize edilmesi de sağlandı.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım888 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Selenium Retro, Ataköy, Yeşilköy, Florya, Bakırköy,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Selenium Retro Projesinde Enerji ve Çevre Dostu Tasarım Ödüllendirildi


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Schwyz Kantonu, Yiğit Kuru, celest , Tivoli, KEDV, YSM Yazılım, Evyap Sabun, 26. Uluslararası Unicera Seramik, La Marin Kartal, Elektrik Dağıtım Şirketi, Yedaş, N-Finance, Graphisoft, Derya Baykal, Burak Telli, Architectural Review Dergisi, İttifak Holding, Optidriver, hpm, Orhangazi, Wide Awake, Sabiha Gökçen Havalimanı, MODEF 29. Mobilya & Dekorasyon Fuarı, Kuş –Atak Belediyeler Birliği, Sur Çelik Kapı, Multi Development, ISKFranfurtFuarı, 6.Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması , Ashbury, Pantone,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.