TANAP'tan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programı Kapsamında Ardahan'a Asfalt Üretim Tesisi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
TANAP'tan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programı Kapsamında Ardahan'a Asfalt Üretim Tesisi
05 KASIM 2018, Pazartesi 12:26:51
TANAP'tan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programı Kapsamında Ardahan'a Asfalt Üretim Tesisi
Türkiye'nin doğal gaz arz güvenliğinin artırılması ve arz kaynaklarının çeşitlendirilmesini amaçlayan Trans-Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), Sosyal ve Çevresel Yatırım Programı (SEIP) kapsamında ülkenin sosyo-ekonomik kalkınmasına yönelik bir projeyi daha hayata geçirdi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye'nin doğal gaz arz güvenliğinin artırılması ve arz kaynaklarının çeşitlendirilmesini amaçlayan Trans-Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), Sosyal ve Çevresel Yatırım Programı (SEIP) kapsamında ülkenin sosyo-ekonomik kalkınmasına yönelik bir projeyi daha hayata geçirdi. Ardahan İl Özel İdaresi ile gerçekleştirilen iş birliği kapsamında asfalt plent üretim tesisinin açılışı Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez ve TANAP Genel Müdürü Saltuk Düzyol’un katılımıyla gerçekleşti.

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), Sosyal ve Çevresel Yatırım Programı (SEIP) kapsamında geçtiğimiz yıl Ardahan İl Özel İdaresi ile imzalanan protokol doğrultusunda fon desteği sağladığı projelerden, inşa süreci tamamlanan saatte 240 ton kapasiteli asfalt üretim tesisinin açılışı; Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez ve TANAP Genel Müdürü Saltuk Düzyol’un katılımıyla gerçekleşti.

İmza töreninde konuşan TANAP Genel Müdürü Saltuk Düzyol; “TANAP, Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları aracılığıyla boru hattı güzergâhı boyunca sürdürülebilir projeler vasıtasıyla bölge halkının ekonomik ve sosyal kalkınmasına destek verme misyonuyla hareket ediyor. Bu kapsamda çevreye ve topluma verdiğimiz değerin bir göstergesi olarak Ardahan İl Özel İdaresi ile daha önce mutabakatını imzaladığımız asfalt üretim tesisinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Birkaç yolu asfaltlamak yerine yıllar boyunca bu bölgedeki yol onarım ihtiyacını giderecek asfaltı üretecek bir tesisin açılışını yapıyoruz. Birlikte hareket ettiğimiz Ardahan Valiliği ve Ardahan İl Özel İdaresi’yle bu büyük projenin bir parçası olduğumuz için gurur duyuyoruz.” dedi.

Saatte 240 ton üretecek

Türkiye’de kullanılan en modern teknoloji ile inşa edilen tesis, yalnızca sıcak asfalt değil, aynı zamanda asfalt altı agrega karışım üretimi de sağlıyor ve 1000 metreküp bitüm depolama alanı bulunduruyor. Bu modern tesis ile Ardahan ve köylerinin ihtiyaçları doğrultusunda asfalt yollar üretilebilecek ve özellikle köy yollarının standartları artırılacak. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 1252 kez okunmuştur.


ETİKETLER : TANAP,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

TANAP'tan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programı Kapsamında Ardahan'a Asfalt Üretim Tesisi


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
H. İnanç Kabadayı, Ceylan Intercontinental Oteli’, TOBB İklimlendirme, (TÜRKÇEDER, Bilişim Vadisi, Life Space , ARELSEM, ınfo, Philips Fidelio, ETİBilgisayar, Çatalağzı, SinpaşYapı, Talimhane, EED Sertifika , PlazaCubes, ‘Isıcam Konfor Yarışması’, Berna Erbilek, SafiportDerinceLimanı , Kurbağalıdere , Süleyman Demirel Üniversitesi, Tansu Öztorun, TahsinÖztiryaki, Gürmen Group, Starspot, Hayri Özilban, A’Design Award & Competetion, Datça Yarımadası, Gizli Bahçe, Coca Cola, Flower Show,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.