Türkiye’de Bir İlk: Keten Grup’tan Mimari Proje Aşamasında Tasarlanan İlk Mural Çalışması | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
Türkiye’de Bir İlk: Keten Grup’tan Mimari Proje Aşamasında Tasarlanan İlk Mural Çalışması
08 KASIM 2018, Persembe 14:01:55
Türkiye’de Bir İlk: Keten Grup’tan Mimari Proje Aşamasında Tasarlanan İlk Mural Çalışması
İstanbul’un seçkin semtlerinde ve şehrin özgün yapısına uygun butik ve prestijli projelerle öne çıkan Keten Grup, Bomonti’de yaptığı yeni Papilio bina projesinin dış cephe duvarlarını sanatla buluşturuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İstanbul’un seçkin semtlerinde ve şehrin özgün yapısına uygun butik ve prestijli projelerle öne çıkan Keten Grup, Bomonti’de yaptığı yeni Papilio bina projesinin dış cephe duvarlarını sanatla buluşturuyor. Türkiye’de daha önce yapılan Mural çalışmalarının ötesinde, mimari proje aşamasında binanın ana cephelerine, doğrama boşluklarıyla bir bütün şekilde tasarlanarak uygulandığı düşünüldüğünde, bu bakımdan Türkiye’ de bir ilk… 

Bira fabrikasıyla başlayan sanayi bölgesi olma niteliğinden sanat, eğlence, konut ve turizm fonksiyonlarının en iyi örneklerinin yan yana geldiği bir semte dönüşen Bomonti, aslında hala geçmişin gri izlerini barındırıyor. Keten Grup, Papilio projesi ile kalite algısını lüks malzemelerle değil, semtte eksik gördüğü rengi ve semtin o yeni yaratıcı enerjisini yansıtmak hedefiyle yola çıkıyor. Renklerdeki bu geçiş, çocukların yüzleri, gülüşleri, gözlerindeki ifade bu enerjiyi yansıtırken, köşede yer alan yetişkin ise semtin köklü geçmişini hatırlatıyor. 

Graffiti ve mural çalışmalarıyla dünyada önemli işlere imza atan sanatçı tarafından hayata geçirilen projede en küçükten büyüğe, torunlar ve dedeleri düşüncesiyle, en eski zamanlardan beri Bomonti’nin popüler bir semt oluşuna vurgu yapan çizimler ve renkler yer alıyor.   

Keten Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Keten projeyle ilgili olarak “Mural çalışmadaki bu yüzler aynı zamanda benim hayatımın anlamı, çocuklarım ve babam. Babam benim en büyük rol modelim, ben de çocuklarıma iyi bir rol model olabilmeyi umut ediyorum. Bu devamlılığın izini de bırakmak istedim hem onlara hem de kente” diyor.

Sanat ve tasarımla dönüşen semtlerin Türkiye’deki öncüsü Bomonti’de yapılan Papilio, Şişli bölgesinin klasik apartman yaşantısını modern yaşam alanlarına taşıyan 30 adet konut ve hızla gelişen bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek 7 adet dükkandan oluşuyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


681 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Keten Grup, İstanbul, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Türkiye’de Bir İlk: Keten Grup’tan Mimari Proje Aşamasında Tasarlanan İlk Mural Çalışması 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
OYAK İnşaat, Asma Klozet Entegre Kolay Montaj Kiti, Evviva Gren City, AGİT, TunaMobilya, Enver Aysever ile Aykırı Sorular, BEAUX ARTS , Vizyon Park , Yeşilköy CNR EXPO, Vcare, Reform Yatırım İnşaat, AHR Expo fuarı, Vizyon projeler, FormSolar, Bonus, Mümin Gökalp, Prof.Dr. Hasan Bülent Kahraman, Eroğlu Ekşinar Konakları, Yapı Tasarımı Yarışması, Businessİstanbul, Weltew Home, LED TV, OfisKaratBakırköy, GülPekışık, Griler, Erkan Güral , FORM GRUP, IFC Türkiye, satış ofisleri, ısıtmalı boy dolabı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.