Danfoss, HVAC ve Bina Otomasyonu Semineri’ni düzenledi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
Danfoss, HVAC ve Bina Otomasyonu Semineri’ni düzenledi
08 KASIM 2018, Persembe 14:42:26
Danfoss, HVAC ve Bina Otomasyonu Semineri’ni düzenledi
Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, HVAC ve Bina Otomasyonu Semineri’ni, bilgisayar tabanlı otomasyon firması Beckhoff ile ortaklaşa düzenledi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Seminerde akıllı HVAC sistemlerinden bina otomasyonunda teknolojik çözümlere kadar geniş çapta sunumlar yapıldı, ürün ve sistem demoları yakından incelendi. Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss’un Beckhoff firması ile ortaklaşa düzenlediği ‘HVAC ve Bina Otomasyonu Semineri’, 7 Kasım tarihinde Sheraton Grand Ataşehir’de gerçekleşti. Sektörel katılımla gerçekleşen seminer, Danfoss Türkiye Genel Müdürü Emre Gören’in Danfoss’un ilkelerini tanıttığı açılış konuşmasıyla başladı. Emre Gören’in adından söz alan Beckhoff Türkiye Satış Müdürü Serkan Çiftçi de Beckhoff’u ve firmanın teknolojik otomasyon ağırlıklı faaliyetlerini anlattı. 

Danfoss Isıtma Sistemleri İş Geliştirme Direktörü Ahmet Canpolat’ın “Balanslamada Yeni ve Dijital Çözümler” konulu sunumuyla devam eden seminerde Canpolat, akıllı HVAC sistemler, Danfoss NovoCon ürünü, hidronik balanslama ve soğutucu kontrolü gibi konulara değindi. Ahmet Canpolat’ın ardından Beckhoff Türkiye Bina Otomasyonu Sorumlusu Berkcan Berk, bina otomasyonu için Beckhoff ürünlerini sunumu üzerinden tanıttı. Seminere katılmak için Türkiye’ye gelen Danfoss Motor Kontrol Sistemleri Global Direktörü Jesper Therbo, “Binalarda Enerji Verimliliği & HVAC Uygulamalarında Frekans Konvertörü Seçimi” konusunda dinleyicileri bilgilendirirken, Jesper Therbo’nun ardından söz alan Beckhoff HVAC Ürün Müdürü Bernd Hölscher ise “Entegre HVAC Otomasyonu & Enerji Verimliliği” konusunda bilgi aktarımında bulundu.

Ürün ve sistem demolarının yakından incelendiği seminerde katılımcılar ayrıca VR (artırılmış gerçeklik) alanında simülasyon ile tasarlanmış örnek bir fabrika içinde gezme ve bu fabrika içerisine yerleştirilmiş ürünleri VR gözlüğü ile inceleme fırsatı yakaladı. Danfoss, sektörü bilinçlendirmek için seminerler düzenlemeye devam edecek.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 539 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Ahmet Canpolat, Danfoss,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Danfoss, HVAC ve Bina Otomasyonu Semineri’ni düzenledi 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Kent Art İnşaat, Rheinzink Bölge Satış Direktörü Yaşar Şenal, Murat Atay, özdilek bursa, Bursa İnşaat Zirvesi, İMOB2017, Gtower, Teoman Akyar, Muhit, Fuat Tosyalı, Refik Çetinkaya, GE (General Electric :NYSE), Beyaz Sarayvari, Yapı Kredi Platinum Bankacılık Yatırım Tercihleri Araştırması 2014 , Soğutma Sistemleri, Aquatouch, CNREmlak2015, Galata, W 3241 , DYOTHERM ISOLTECO 110, ThyssenKrupp, Ari Duek, Pegasus, Karo, Azerbaycan Enerji Bakanlığı, Bahçeli Vadi Çengelköy, Adres Su, MSFS, Ledino Dış Mekan Koleksiyonu, TahincioğluGayrimenkul,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.