İç Dekorasyonda Bakır Lüksü Çağrıştırıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İç Dekorasyonda Bakır Lüksü Çağrıştırıyor
30 KASIM 2018, Cuma 12:32:41
İç Dekorasyonda Bakır Lüksü Çağrıştırıyor
İç Dekorasyonda Bakır.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

2019 yılı yine metalin egemenliğinde geçecek gibi görünüyor. Bursa çıkışlı f2ms Grup mimarlarından Figen Erdağ Demircan; “Özellikle bakır iç mekanlara elegan ve ihtiyaç duyulan parlaklığı sağlamak için kullanılacak.” diyor.

Mimar Figen Erdağ Demircan bakırın içi mekanlarda kullanımı ile ilgili şu bilgileri verdi: “Mobilyalarla işbirliği yaparak aydınlatma, vazo, tablolar, dekoratif objeler ya da raf gibi ünitelerde bakır çok cazip bir seçim. Bakır tonlarında yastıklar; böyle düzenlenmiş bir ortama istenen havayı katmada yardımcı olacaktır. Lüks çağrışımlı bir mekan yaratmada bakır ve bakır tonlarından faydalanmak düşünülebilir.”

Bakır ve Bakır Tonları Nasıl Kullanılmalı?

Erdağ Demircan bakır tonlarını sevenlere şu önerilerde bulundu: Bakır rengini her renk tonu ile kombinleyebilirsiniz,Sadece kullanacağınız renge göre bakırın tonunu ve miktarını ayarlamanız önemlidir. Parlak bakır, mat bakır, dövme bakır, oksit bakır gibi çeşitli tonları ve yüzeyleri vardır.

Bakırı aydınlatma elemanlarında aplik, sarkıt ve albaderlerde bolca kullanmak mümkün. Bakırın masif ahşapla da uyumu göz ardı edilemez, büyük masif bir orta sehpa ve sehpanın üst tablasının cnc’de kesilmiş bakır motiflerle tasarlandığını düşünebiliriz. Bakır tonlu yan sehpalar da mekanınıza hareket katacaktır. Modern mekanlarda bakırın parlak ve pürüzsüz yüzeyleri, daha country ve klasik mekanlarda mat ve dokulu yüzeyleri tercih edilebilir.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 2420 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Figen Erdağ Demircan, f2ms Grup ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İç Dekorasyonda Bakır Lüksü Çağrıştırıyor


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Çevre İnşaat, MurtazaAta, Tasarım Bienali’, Burak Öztürk, Dr. Mustafa Kasapoğlu, TTA Gayrimenkul A.Ş., Anadolu Öğretmen Lisesi, EAAEmreArolatArchitects, KUZKA, SağlıkKent, Levent Mutlu, Taksim, İstanbul Borusan Makina, Cuma Emeç , Milano Mce Fuarı, ArzuKula, Beyaz Çimento, Serhan Ercivelek, Gübre Fabrikaları, OlimpaParkPlus, MuratKadaifçioğlu, Foz Holding, S.E.E.D.S, Konya Seydişehir, Beton 2013 Hazır Beton Kongresi, The European Centre for Architecture ve The Chicago Athenaeum, Gersan Elektrik, EMO, Hakan Sevim, SAMEKSi ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.