İç Dekorasyonda Bakır Lüksü Çağrıştırıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İç Dekorasyonda Bakır Lüksü Çağrıştırıyor
30 KASIM 2018, Cuma 12:32:41
İç Dekorasyonda Bakır Lüksü Çağrıştırıyor
İç Dekorasyonda Bakır.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

2019 yılı yine metalin egemenliğinde geçecek gibi görünüyor. Bursa çıkışlı f2ms Grup mimarlarından Figen Erdağ Demircan; “Özellikle bakır iç mekanlara elegan ve ihtiyaç duyulan parlaklığı sağlamak için kullanılacak.” diyor.

Mimar Figen Erdağ Demircan bakırın içi mekanlarda kullanımı ile ilgili şu bilgileri verdi: “Mobilyalarla işbirliği yaparak aydınlatma, vazo, tablolar, dekoratif objeler ya da raf gibi ünitelerde bakır çok cazip bir seçim. Bakır tonlarında yastıklar; böyle düzenlenmiş bir ortama istenen havayı katmada yardımcı olacaktır. Lüks çağrışımlı bir mekan yaratmada bakır ve bakır tonlarından faydalanmak düşünülebilir.”

Bakır ve Bakır Tonları Nasıl Kullanılmalı?

Erdağ Demircan bakır tonlarını sevenlere şu önerilerde bulundu: Bakır rengini her renk tonu ile kombinleyebilirsiniz,Sadece kullanacağınız renge göre bakırın tonunu ve miktarını ayarlamanız önemlidir. Parlak bakır, mat bakır, dövme bakır, oksit bakır gibi çeşitli tonları ve yüzeyleri vardır.

Bakırı aydınlatma elemanlarında aplik, sarkıt ve albaderlerde bolca kullanmak mümkün. Bakırın masif ahşapla da uyumu göz ardı edilemez, büyük masif bir orta sehpa ve sehpanın üst tablasının cnc’de kesilmiş bakır motiflerle tasarlandığını düşünebiliriz. Bakır tonlu yan sehpalar da mekanınıza hareket katacaktır. Modern mekanlarda bakırın parlak ve pürüzsüz yüzeyleri, daha country ve klasik mekanlarda mat ve dokulu yüzeyleri tercih edilebilir.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 6351 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Figen Erdağ Demircan, f2ms Grup ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İç Dekorasyonda Bakır Lüksü Çağrıştırıyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Swing, Gökhan Bilgiç, Visage Amazon, TAG Platform, Ufuk İstanbul Mesken, Levent Akgerman, Salıpazarı, İmpress Yatak Odası, Bahçeşehir Hayat , Orhan Ercek , Exxon-Mobil, Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi, İngilizler, Tricon, Sean YU, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Turkuaz YDA İnşaat , TKFE, MevlütUysal, Özcan Işıklar, Çağlar Şakaklı, Cleaneo Akustik Alçıpan®, Fiori, Alper TABAN, Camiler Haftası, Savaş Malkoç, Semih Boytorun, Ali Baki Usta, Kayseri Şeker Fabrikası, EkonomiBakanlığı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.