Nef, iki yeni projesi için Bina Tamamlama Sigortası’nı hayata geçirdi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
Nef, iki yeni projesi için Bina Tamamlama Sigortası’nı hayata geçirdi
04 ARALIK 2018, SALI 10:41:01
Nef, iki yeni projesi için Bina Tamamlama Sigortası’nı hayata geçirdi
Yenilikçi konsept ve keşifleri ile kurulduğu günden bu yana sektörün inovasyon öncüsü olan Nef, şimdi de iki yeni projesi Nef Reserve Kandilli ve Nef Reserve Gölköy için Bina Tamamlama Sigortası’nı hayata geçirdi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Yenilikçi konsept ve keşifleri ile kurulduğu günden bu yana sektörün inovasyon öncüsü olan Nef, şimdi de iki yeni projesi Nef Reserve Kandilli ve Nef Reserve Gölköy için Bina Tamamlama Sigortası’nı hayata geçirdi.

Sektörde öncü uygulama

Sektördeki en yüksek kredi notu olan A+ notuna sahip olan Nef; son dönemde gerçekleştirdiği Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ortaklığı ve 407 Milyon TL ödenmiş sermaye artışı ile dikkat çekmişti. Nef Reserve Kandilli ve Nef Reserve Gölköy için Bina Tamamlama Sigortası’nı hayata geçiren Nef’in Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur; “Patentli Foldhome keşfimizin yurtdışına ihracatı ile ülkemizin kalkınmasında katma değer yaratırken, şimdi de sektöre duyulan güvenin artmasına destek vermek hedefiyle iki yeni projemizde Bina Tamamla Sigortası’nı hayata geçirdik. Son dönemde ülkemizin ve meclisimizin gündeminde olan bu konu ile ilgili öncü adım atmaktan ve de müşterilerimize bugüne kadar sunduğumuz Foldhome ve Garantili Proje gibi keşiflerin yanına Bina Tamamlama Sigortası’nı da eklemekten dolayı mutluyuz” dedi.

EBRD ortaklığının ardından, kredi notu ve ödenmiş sermaye artışı

Son 4 yıldır gerçekleştirdiği konut satışıyla Türkiye'nin en çok satış yapan lider konut geliştiricisi olan Nef, geçtiğimiz sene dünyanın en önemli finansal kuruluşlarından olan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Türkiye ve yurtdışında beraber projeler geliştirmek için ortaklığa imza atmıştı. EBRD’nin konut sektöründe dünyadaki ilk ortaklığı olarak dikkat çeken bu ortaklığın ardından Nef’in kredi notu, uluslararası kredi derecelendirme kurumu JCR tarafından 2 kademe birden yükseltilerek yatırım yapılabilir seviyenin en üst seviyesi olan A+ notuna ulaşmıştı. Ayrıca 2018 yılı içerisinde ödenmiş sermayesini 407 Milyon TL artırarak öz kaynaklarını 1 Milyar TL seviyesinin üzerine çıkaran Nef, yurtdışında geliştirdiği ilk proje olan Nef Brentford London ile ülkemize döviz girdisi sağlamak için fikir ihracatına başlamıştı.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım712 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Nef, Erden Timur;,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Nef, iki yeni projesi için Bina Tamamlama Sigortası’nı hayata geçirdi
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Yedi Mavi, İstanbulİzmirOtoyolu, Bekart İnşaat , Mesa Mesken Sanayi A.Ş., RMJM, Maltepe Aydınevler, YTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sabriye Pişkin, Modulo, Cityscape Dubai 2013, Konut Projeleri Aidat Değerleri, TÜRKBESD, Kürşad Söylemezoğlu, İmas Klima, Mix&Match , Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Fatih İnşaat , hastane projeleri, Yapısal Çelik Günü, Uranium Security Solutions, Rönesans Gayrimenkul, ISH Frankfurt, CECED, PanaromaLife, Sirpi, BEST 2013 Elektrik-Elektronik Fuarı, YeşilOfis, Kazım Algın, Üstünler Yapı, Al Rubeaan, LeventEyüboğlu,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.