OSO Mimarlık’tan Kurumsal Kimliğe Vurgu Yapan Ofis Tasarımı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
OSO Mimarlık’tan Kurumsal Kimliğe Vurgu Yapan Ofis Tasarımı
06 ARALIK 2018, Persembe 14:37:40
OSO Mimarlık’tan Kurumsal Kimliğe Vurgu Yapan Ofis Tasarımı
Sütaş Genel Müdürlük Ofisi
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Global ölçekte kurumsal firmaların mimari ve iç mimari projelerinde fark yaratan çözümlere imza atan OSO Mimarlık tarafından kurum kimliğine entegre olacak şekilde tasarlanan Sütaş Genel Müdürlük Ofisi, yaratılan aidiyet hissi ile kullanıcı memnuniyetini pekiştiriyor.

Ulusal ve uluslararası ölçekte çalışan kurumsal firmaların kimliğine ve stratejisine vurgu yapan iç mekan tasarımlarıyla nitelikli projelere imza atan Mimar Okan Bayık, İç Mimar Serhan Bayık ve İnşaat Mühendisi Ozan Bayık öncülüğündeki OSO Mimarlık, Sütaş Genel Müdürlük Ofisi projesinde 2500 m²’lik alanın iç mimari tasarım ve uygulamasını üstlenmiş.

Proje dahilinde bina girişinde yer alan merdivenlerden başlayarak, giriş holü, VIP toplantı odası, bekleme ve lounge alanları ile kat koridorları ve ortak hacimlerin yenilenmesi amacıyla oluşturulan iç mekanları modern ve çağdaş bir üslupla yeniden tasarlayan OSO Mimarlık, girişten itibaren tasarlanan tüm mekanlarda, firma kurumsal kimliğinin hissedilmesi ve vurgulanmasını temel tasarım konsepti olarak benimsemiş. Bu maksatla özellikle giriş holü tasarımı, firma kurumsal kimliğiyle örtüşen “süt diyarı” temasının öne çıkartılması ve bu temaya uygun unsurların mimari bir dil birliği içerisinde kullanılması ile önem kazanmış.

Zemin kat kullanımının ağırlıklı olarak toplantı odalarına ait olmasından dolayı OSO Mimarlık bu katın tümüne hitap edecek nitelikte iki adet bekleme ve lounge alanı ile aynı zamanda Sütaş markasına ait ürünlerin tadımı için de kullanılacak bir adet ikram bölümü tasarlamış.

Projede genel anlamda firma kurumsal kimliği ile örtüşen ve entegre olmuş bir dil kullanmayı temel tasarım kriteri olarak belirleyen OSO Mimarlık, bu sayede mimari bir katma değer olarak yaratılan aidiyet hissi neticesinde kullanıcı mutluluğunu pekiştiren bir kurgu oluşturmuş.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 2272 kez okunmuştur.


ETİKETLER : OSO Mimarlık, Sütaş,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

OSO Mimarlık’tan Kurumsal Kimliğe Vurgu Yapan Ofis Tasarımı
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
CumhurbaşkanlığıSarayı, Doruk Özcan, Saray Halı, DemirDöküm, Günay Özdemir, Egemen Bağış, Maldivler, Profilo ankastre, Ferit Şahenk, Calacatta, GökhanAktanAltuğ, OdekPlywood, Thomas Stellmach, Yaprak, Cankoçak, GroheRed, Mustafa Alparslan, BoğazKöprüsü, Kalebodur Elhamra, GfK Türkiye , Mar Yapı, Mahmutoğlu Kulesi , Gebze-Orhangazi Otoyolu, Harran İnşaat, MahmutSefaÇelik , The Adress, ‘SENSEable, 

Ventus serisi, Global Holding, Kuzucan,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.