Prysmian Kablo Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu 91,76’ya yükseltti | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
Prysmian Kablo Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu 91,76’ya yükseltti
06 ARALIK 2018, Persembe 15:23:37
Prysmian Kablo Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu 91,76’ya yükseltti
Türk kablo sektörünün tek halka açık şirketi Prysmian Kablo’nun 2018 “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu” açıklandı. Bu yıl da kurumsallık ilkelerine verdiği önem ile dikkat çeken Prysmian Kablo gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu”nu 2018 yılında 100 üzerinden 91,76’ya ulaştırdı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kurumsal Yönetim İlkelerine uyumu, her sene Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yetkilendirilmiş derecelendirme kuruluşları tarafından incelenen Prysmian Kablo’nun, 2018 yılı “Kurumsal Yönetim Derecelendirme” notu açıklandı. Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri firması tarafından hazırlanan çalışmada, Prysmian Kablo’nun “Kurumsal Yönetim Derecelendirme” notu 100 üzerinden 91,76 olarak güncellendi. “Kurumsal Yönetim Derecelendirme” performansında üst üste 8’inci yıl gösterdiği artış ile bu konudaki istikrarını sürdüren Prysmian Kablo, 91,76 notu ile İMKB Kurumsal Yönetim Endeksi’ne en üst düzeyde dahil edilmeye bir kez daha hak kazandı.  

Prysmian Kablo’nun kurumsal yönetim derecelendirme notuyla ilgili, Prysmian Kablo’nun Mali İşler Direktörü Ercan Gökdağ, şunları söyledi; “En yüksek not aralığında güncellenen uyum performansımız Prysmian Kablo’nun SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne büyük ölçüde uyum sağladığını, tüm politika ve önlemleri uygulamaya aldığını, şirketin yönetim ve iç kontrol mekanizmalarının etkin bir şekilde işlediğini göstermektedir. Artışın sağlandığı alanlara ve trendine baktığımızda son beş yılda Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık kategorisinde 10,84, ortalama puanın belirlenmesinde en yüksek paya sahip Yönetim Kurulu kategorisinde ise 5,01 puan artışı sağlandığı görülmektedir. Bu da kamuyu aydınlatma ve şeffaflık faaliyetlerinin en üst düzeyde yürütüldüğünü, yönetim kurulumuzun yapı ve işleyişinin, kurumsal yönetim ilkeleri bakımından “en iyi uygulama kategorisi”nde olduğunu ortaya koymaktadır.”

Türk kablo sektörünün tek halka açık şirketi: Prysmian Kablo

Prysmian Kablo’nun CEO’su Erkan Aydoğdu ise, şunları söyledi; “Kurumsal Yönetim Derecelendirme notumuz kurumsal yönetim ilkelerine verdiğimiz önemi ve bu sureci ilerleterek yürütmekte olan kararlılığımızın göstergesidir. Geçmiş yıllardaki puanlarımız da göz önüne alındığında, derecelendirme notumuzun grafiğinin tutarlı bir şekilde yükseliş gösterdiği görülmektedir. Sektöründeki tek halka açık şirket olarak faaliyetlerimizi adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk çerçevesinde gerçekleştiriyoruz” dedi.

Türkiye ekonomisine ve endüstrisine 54 yıldır aralıksız katkı sağlayan Prysmian Kablo, gelecek yıllarda da süregelen yükselişini sürdürmeyi hedefliyor. Geçmiş yıllara ait Kurumsal Yönetim Derecelendirme Raporları’nın tam metnine Prysmian Kablo’nun web sayfası içerisinde yer alan “Kurumsal Yönetim” başlığından ulaşabilirsiniz.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 354 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Prysmian Kablo, Ercan Gökdağ, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Prysmian Kablo Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notunu 91,76’ya yükseltti


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
City Multi, YPU, Kale Kilit, Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri, EDGE, YENİ DACİA DUSTER AMBIANCE 4x2 1, Dr.H.İbrahim Bodur, Rolls-Royce Power Systems, MÜDİAD, TSMD, Kristalşehir, kanu, Hasan Özkan, İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Gloss Banyo Mobilyaları, Nikah Sarayı, SamsunBatıPark, Nef Global, KONE, EkolFood, Zimbabve, “akıllı şehirler” , TMBİnşaatSektörüAnalizi, The Plaza Hotel, Bali, TufanÜnal , Aksasya Acıbadem, 2M Enerji, ÖzakHolding, Karaahmetli,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.