İstanbul’un En Çok Prim Yapacak Lokasyonu Fikirtepe | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İstanbul’un En Çok Prim Yapacak Lokasyonu Fikirtepe
07 Ocak 2019, Pazartesi 11:20:37
İstanbul’un En Çok Prim Yapacak Lokasyonu Fikirtepe
Kentsel dönüşümden sonra konut fiyatlarının yüzde 188 arttığı Fikirtepe, uluslararası gayrimenkul arenasında rol model konumunda.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kentsel dönüşümden sonra konut fiyatlarının yüzde 188 arttığı Fikirtepe, uluslararası gayrimenkul arenasında rol model konumunda. İstanbul’da kentsel dönüşümün öncüsü olan Fikirtepe, yakın zamanda düzenli ve yenilikçi şehircilik anlayışı ile şehrin en seçkin semtlerinden biri olmaya hazırlanıyor. Kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alan Fikirtepe, hayatın tam merkezindeki konumuyla üst düzey yaşam standardı ve kısa vadede yüksek kazanç vadediyor. Resmi verilere göre Türkiye ve dünyadaki gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi olan Fikirtepe’nin dönüşüm süreci tamamlandığında yaklaşık 18 milyar dolar yatırım değerine ulaşması bekleniyor. Bugün ortalama 7 bin ila 10 bin lira arasında değişen metrekare fiyatlarının projeler tamamlandığında daha da artacağına ve bölgenin İstanbul’un en çok prim yapacak lokasyonu olabileceğine dikkat çeken ŞUA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya, teslim edilen ve gün sayan prestijli projeler, hızla devam eden bağlantı yolu, viyadük, kavşak ve alt yapı çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bölgede irtibat ofisi açarak dönüşüm sürecini daha da hızlandırmak adına start verdiği çalışmalar gibi pek çok faktörün etkisiyle Fikirtepe’nin değerine değer katacağını ifade etti.

Türkiye’de kentsel dönüşümde pilot bölge olarak seçilen Fikirtepe, yakın zamanda düzenli ve yenilikçi şehircilik anlayışı ile İstanbul'un en seçkin semtlerinden biri olmaya hazırlanıyor. Türkiye ve dünyadaki gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi olan Fikirtepe; kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alan hayatın tam merkezindeki konumuyla üst düzey yaşam standardı ve kısa vadede yüksek kazanç vadediyor. Kentsel dönüşüm başladıktan sonra 4 yılda konut fiyatlarının yüzde 188 arttığı Fikirtepe’nin projeler tamamlandığında fiyatların daha da artması sonucu İstanbul’un en çok prim yapacak lokasyonu olması beklendiğini ifade eden ŞUA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya, bölge ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Bağdat Caddesi’ne rakip Prestij Caddesi, parkları, meydanları, eğlence mekanları, sanatsal etkinlik ve oyun alanları ile ülkemizin en iddialı yaşam ve yatırım merkezlerinden biri olmaya hazırlanan Fikirtepe; teslim edilen ve gün sayan prestijli projeler, hızla devam eden bağlantı yolu, viyadük, kavşak ve alt yapı çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bölgede irtibat ofisi açarak dönüşüm sürecini daha da hızlandırmak adına start verdiği çalışmalar gibi pek çok faktörün etkisiyle değerine değer katıyor. ‘’

Uluslararası gayrimenkul arenası için rol model

Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarının gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projesinin bölge için aynı zamanda bir sosyal dönüşüm projesi olarak da tanımlanabileceğini belirten Nimetullah Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Resmi verilere göre 1 milyon 350 bin metrekarelik bir alanda hayata geçirilen Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında bölgede 35 bin yeni konut ve 2 bin 500 ticari alanın yer alması planlanıyor. Dönüşüm tamamlandığında toplamda yaklaşık 18 milyar dolar yatırım değerine ulaşması beklenen Fikirtepe, uluslararası gayrimenkul arenasında da bir rol model olma yolunda hızla ilerliyor.” 

Konut alırken en önemli kriter lokasyon

İstanbul’un Anadolu yakasındaki iddialı yatırımların adresi Fikirtepe’nin kısa sürede elde ettiği getiri ile gayrimenkul sektörünü yatırıma teşvik ettiğini ifade eden Kaya, “İster oturum ister yatırım amaçlı olsun, konut satın alırken en önemli kriter lokasyondur. Bu bakımdan çok avantajlı bir bölge olan Fikirtepe, İstanbul’un en büyük ilçelerinden Kadıköy’ün merkezinde, E5 ve TEM otoyollarının kesişim noktasında yer alıyor. Fikirtepe, 2 adet metro istasyonu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Avrasya Tüneli, metrobüs, Marmaray bağlantıları ve deniz ulaşımına yakınlığı ile benzersiz bir konumda. Anadolu Yakası’nın kalbi Bağdat Caddesi, Kadıköy, Fenerbahçe, Kalamış, Moda, Acıbadem gibi merkezlerin yanı sıra Akasya, Optimum, Tepe Nautilus gibi alışveriş merkezlerine, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na, hastanelere ve eğitim kurumlarına yakınlığı ile de dikkat çeken Fikirtepe, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 20 dakika mesafede konumlanıyor” şeklinde açıklamalarda bulundu. 

Ünalan Kavşağı sayesinde ulaşım çok daha kolay

“Ünalan Kavşağı, viyadük ve bağlantı yolları sayesinde E-5 Ankara istikametine, Avrasya Tüneli’ne ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Fikirtepe’den direkt ulaşım sağlanacak olması ulaşımı daha da kolaylaştıracak. Yaklaşık iki yıl içinde tamamlanması öngörülen çalışmalar kapsamında; mevcut Ziverbey ve Göztepe köprüsünden giriş ve çıkışlara ek olarak Hasanpaşa, Medeniyet Üniversitesi, Ünalan ve Yumurtacı Abdi Bey Caddesi’nden 4 giriş ve 3 çıkış yolu verilecek. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Standı’ndan geliş yönünden de direkt Fikirtepe’ye bağlantı sağlanacak” şeklinde bilgiler paylaşan Kaya, bu altyapı çalışmalarının bölge sakinlerinin AVM, okul ve hastaneler başta olmak üzere tüm ulaşım ihtiyaçlarını çok daha hızlı bir şekilde sağlayabilmeleri açısından çok değerli olduğunu vurguladı. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 1814 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Fikirtepe, ŞUA İnşaat, Nimetullah Kaya, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İstanbul’un En Çok Prim Yapacak Lokasyonu Fikirtepe 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Erkan Gülmez, Gregers Tang Thomsen, Ertuğrul Günay, Sembol İstanbul, SedatÖzsoy, Ahmet Tayfur, Executive Lounge, “KANCODER” , Zehnder, Zekeriköy, MarkaGrup, İstanbul ZOW fuarı, ZOW İstanbul Fuarı, PintoSerisi, Otoport, T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Merkez Binası, “90 Dakika”, Armoni Park, Beyoğlu Grup Proje ve İnşaat, Shira Serisi Klimalar, UNICERA 2018, Türk inşaat sektörü, Nano Halılar, Dr. Abdulrahman Al Zamil, Dyo Bornova Matbaa, Onur Çimento A.Ş, Florya, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Cat5 UTP kablo, Warehouse,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.