Marka Prestijini Yansıtan LAV Genel Müdürlük Ofisi’nde OSO Mimarlık İmzası | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
Marka Prestijini Yansıtan LAV Genel Müdürlük Ofisi’nde OSO Mimarlık İmzası
10 Ocak 2019, Persembe 11:55:13
Marka Prestijini Yansıtan LAV Genel Müdürlük Ofisi’nde OSO Mimarlık İmzası
Ulusal ve uluslararası ölçekte çalışan kurumsal firmaların marka kimliğine ve stratejisine vurgu yapan iç mekan tasarımlarıyla nitelikli projelere imza atan OSO Mimarlık, LAV Genel Müdürlük Ofisi projesinde 2600 m²’lik alanda düzenlediği açık ofis kurgusunda marka logosunu bir iç mekan ögesine dönüştürmeyi başarmış.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Global ölçekte kurumsal firmaların mimari ve iç mimari projelerinde fark yaratan çözümlere imza atan OSO Mimarlık tarafından kurum kimliğine entegre olacak şekilde tasarlanan LAV Genel Müdürlük Ofisi, genel konsept kurgusunu markanın kendi kurumsal kimliğinden almış. Türkiye’nin önde gelen sofra cam üreticilerinden Gürallar’ın yeni markası “LAV” ve Gürallar Yönetim Kurulu’na ait ofis, 2600 m²’lik alanıyla Kartal’da konumlanmış. Tasarımda açık ofis düzeninde, şeffaflığın maksimize edildiği ve marka kurumsal renklerinin ağırlıklı olarak kullanıldığı bir konsept tercih edilmiş.

Tasarım düzleminde imzası, kurumsal kimliğe vurgu yapan kurgular oluşturmasıyla ayrılan OSO Mimarlık, ofisin birçok yerinde karşımıza çıkan diyagonal çizgi dokusuyla marka logosunu bir iç mekan ögesine dönüştürmüş. OSO Mimarlık, açık ofis şeklinde kurgulanan projenin hem plan kurgusunda yaptığı düzenlemelerle hem de özel malzeme kullanımıyla ofis iç mekanında oluşabilecek akustik sorunlar ve tekdüzelik gibi konuların önüne geçmiş. 

Bu doğrultuda, çalışma mekanlarının arasında, lounge ve kitaplıktan oluşan bir sosyalleşme alanı planlamış ve ofis mekanında oluşabilecek tekdüzeliğin önüne geçmiş. Mekanın tavanında, asma tavan niteliğinde yüksek yoğunluklu cam yünü paneller tercih eden OSO Mimarlık kurucuları, açık ofislerde sıklıkla yaşanan akustik problemlerin önüne geçerek mekanda çalışanlar için gerekli optimum akustik konforu sağlamış.

Genel anlamda, tasarlanan ofis mekanında firma kimliği ve faaliyet alanı gözetilerek bu kimliği yansıtacak tasarım kararları projenin oluşturulmasında OSO Mimarlık için yönlendirici olmuş ve kullanıcı profili ve ihtiyaçları da gözetilerek mekan kullanıcılarında aidiyet hissi oluşturulması hedeflenmiş.  

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 4344 kez okunmuştur.


ETİKETLER : OSO Mimarlık, LAV Genel Müdürlük Ofisi, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Marka Prestijini Yansıtan LAV Genel Müdürlük Ofisi’nde OSO Mimarlık İmzası 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Kızlarağası Hanı Çeşmesi, IspartaŞehirHastanesi, AliİhsanSılkım, Sundeck, HasanÖnder, orcan, Monestt Mimarlık, Osman Sarı, Rixos Eskişehir, Melrose, Trusted™Triple Modular Redundant, Dr. Hakan Gürsu, ACYapı, Ayazağa, İnt. Avrasya İnşaat, İncek Loft, ERAGayrimenkulTürkiye, GE Lighting&EMEA, Özlem Demirci Duyarlar, EKIP Connect , Mermerler Plaza, Hyper-Converged, Eser Cevahir, MEPET, Demet Sabancı, Bulvar216, GÜRALP, akg, Minepor, NidaparkBomontiMeydan,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.