Marka Prestijini Yansıtan LAV Genel Müdürlük Ofisi’nde OSO Mimarlık İmzası | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Marka Prestijini Yansıtan LAV Genel Müdürlük Ofisi’nde OSO Mimarlık İmzası
10 Ocak 2019, Persembe 11:55:13
Marka Prestijini Yansıtan LAV Genel Müdürlük Ofisi’nde OSO Mimarlık İmzası
Ulusal ve uluslararası ölçekte çalışan kurumsal firmaların marka kimliğine ve stratejisine vurgu yapan iç mekan tasarımlarıyla nitelikli projelere imza atan OSO Mimarlık, LAV Genel Müdürlük Ofisi projesinde 2600 m²’lik alanda düzenlediği açık ofis kurgusunda marka logosunu bir iç mekan ögesine dönüştürmeyi başarmış.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Global ölçekte kurumsal firmaların mimari ve iç mimari projelerinde fark yaratan çözümlere imza atan OSO Mimarlık tarafından kurum kimliğine entegre olacak şekilde tasarlanan LAV Genel Müdürlük Ofisi, genel konsept kurgusunu markanın kendi kurumsal kimliğinden almış. Türkiye’nin önde gelen sofra cam üreticilerinden Gürallar’ın yeni markası “LAV” ve Gürallar Yönetim Kurulu’na ait ofis, 2600 m²’lik alanıyla Kartal’da konumlanmış. Tasarımda açık ofis düzeninde, şeffaflığın maksimize edildiği ve marka kurumsal renklerinin ağırlıklı olarak kullanıldığı bir konsept tercih edilmiş.

Tasarım düzleminde imzası, kurumsal kimliğe vurgu yapan kurgular oluşturmasıyla ayrılan OSO Mimarlık, ofisin birçok yerinde karşımıza çıkan diyagonal çizgi dokusuyla marka logosunu bir iç mekan ögesine dönüştürmüş. OSO Mimarlık, açık ofis şeklinde kurgulanan projenin hem plan kurgusunda yaptığı düzenlemelerle hem de özel malzeme kullanımıyla ofis iç mekanında oluşabilecek akustik sorunlar ve tekdüzelik gibi konuların önüne geçmiş. 

Bu doğrultuda, çalışma mekanlarının arasında, lounge ve kitaplıktan oluşan bir sosyalleşme alanı planlamış ve ofis mekanında oluşabilecek tekdüzeliğin önüne geçmiş. Mekanın tavanında, asma tavan niteliğinde yüksek yoğunluklu cam yünü paneller tercih eden OSO Mimarlık kurucuları, açık ofislerde sıklıkla yaşanan akustik problemlerin önüne geçerek mekanda çalışanlar için gerekli optimum akustik konforu sağlamış.

Genel anlamda, tasarlanan ofis mekanında firma kimliği ve faaliyet alanı gözetilerek bu kimliği yansıtacak tasarım kararları projenin oluşturulmasında OSO Mimarlık için yönlendirici olmuş ve kullanıcı profili ve ihtiyaçları da gözetilerek mekan kullanıcılarında aidiyet hissi oluşturulması hedeflenmiş.  

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 686 kez okunmuştur.


ETİKETLER : OSO Mimarlık, LAV Genel Müdürlük Ofisi, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Marka Prestijini Yansıtan LAV Genel Müdürlük Ofisi’nde OSO Mimarlık İmzası
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği (BİTÜDER) Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Karahan, AYİDER, iTower Bomonti, Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Bernanke, 11’inci Mahalle, Solar Kumbara, VitrAfresh, İsmail Gökyar, Onur Salih Zorlu, Modakent Terminal Kurtköy, The Grand Tarabya, Yapı Kredi Platinum Bankacılık Yatırım Tercihleri Araştırması 2014 , Karlıtepe, Maslak1453, EasyLed, ISK-SODEX İstanbul, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, R.1, Coolflex Plus, Beyazay Rehabilitasyon Merkezi , 26. Kristal Elma 2013-2014 Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması, Mehmet Altınok, Oba Yağ, Phillipson, KırkıncıoğluGrup, Karen Butera, GölMahal Vilları, OYAKBeton , SaoTome,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.