Assan Panel, ihracat ve yurt dışı satış oranını üç yılda yüzde 50 artıracak | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Assan Panel, ihracat ve yurt dışı satış oranını üç yılda yüzde 50 artıracak
10 Ocak 2019, Persembe 12:11:57
Assan Panel, ihracat ve yurt dışı satış oranını üç yılda yüzde 50 artıracak
Sandviç panel sektörünün öncü kuruluşu Assan Panel, üç yıl içerisinde Hazar Bölgesi, Afrika ve Ortadoğu’ya yatırım yapmayı hedefliyor. Assan Panel yeni yatırım planlarını devreye soktuğu taktirde ihracat ve yurt dışı satışlarında yüzde 50 oranında artış yakalayacak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kibar Holding’in grup şirketlerinden olan Assan Panel, küresel bir şirket haline gelmek ve ihracat pazarlarında daha aktif rol almak için kolları sıvadı. Şu anda Türkiye’de Tuzla, İskenderun ve Balıkesir’de kurulu üç fabrikası ve 4 sürekli üretim hattı bulunan, yurtdışında da yüzde 100 sermaye ile kurduğu Ürdün panel üretim tesisine sahip olan Assan Panel, önümüzdeki üç yıl içerisinde Hazar Bölgesi, Afrika ve Ortadoğu’ya yatırım yapmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Assan Panel Genel Müdürü İhsan Tolga Akar, “2018, şirketimiz açısından son derece verimli bir sene oldu. Assan Panel olarak sahip olduğumuz kalite standartı, müşterilerimize sunduğumuz üstün hizmet anlayışı ve mükemmel risk yönetimimiz sayesinde bu dönemde pazar payımızı artırarak önemli bir başarıya imza attık. Yakaladığımız başarıyı önümüzdeki dönemde de sürdürmek istiyoruz. Bu sebeple de yurt dışında daha aktif olacağımız senaryolar üzerine çalışıyoruz.” dedi.

“Metre kare olarak kendi sektörümüzde dünyada ilk on şirket içerisindeyiz”

İlerleyen dönemde Ürdün dışında farklı ülkelerde yapılanmaya gitmeyi planladıklarını dile getiren Akar, “Küresel bir şirket haline gelmek ve ihracat pazarlarında daha aktif olmayı hedefliyoruz. Şu anda şirketimiz metre kare olarak kendi sektöründe, dünyada ilk on şirket arasında yer alıyor. Üretimde de daha iyi noktalara gelmek için yurt dışındaki fabrika sayımızı artırmamız önem arz ediyor.  Bu sebeple önümüzdeki üç yıl içerisinde Hazar Bölgesi, Afrika ve Ortadoğu’ya yatırım yapma planlarımız var. İhracatımız ve yurt dışı satışlarımız, yeni yatırım planlarımızı da devreye soktuğumuz taktirde yüzde 50 oranında artacaktır.  Kendi teknolojisi, AR-GE’si olan, 28 yıllık bir şirketiz. Sahip olduğumuz yetkinlik gittiğimiz coğrafyalarda görüştüğümüz firmalar tarafından oldukça taktir ediliyor” dedi.

“Sektörümüzde, ürünlerde AR-GE çalışması yapan tek firmayız “

2019’da AR-GE alanında yürüttükleri çalışmaları daha da artırmak istediklerini vurgulayan Akar sözlerini şöyle sürdürdü: “Sektörümüzde, ürünlerde AR-GE çalışması yapan tek firmayız. Bir taraftan patentli ürün sayımızı artırmak, bir taraftan da poliüretan konusunda bilgi dağarcığımızı daha da geliştirmek istiyoruz. Tamamlayıcı ürünler konusunda ilerlemeyi, yapı kimyasallarında ve yalıtım sektöründe farklı ürünler piyasaya sürmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki dönemde ayrıca, yurt dışı pazarlarda anahtar teslimi çözüm işlerini geliştirmek istiyoruz. Uluslararası inşaat şirketleri ile bu bağlamda yakın çalışmalar içerisinde bulunuyoruz.” Turquality Destek Programı’na da dahil olduklarına dikkat çeken İhsan Tolga Akar, “Assan Panel olarak  sektörde bir ilki gerçekleştirerek  Turquality Destek Programı’na  başvurumuzu yaptık. Bu senenin sonunda sürecin tamamlanmasını bekliyoruz. ”dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 582 kez okunmuştur.


ETİKETLER : İhsan Tolga Akar, Assan Panel,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Assan Panel, ihracat ve yurt dışı satış oranını üç yılda yüzde 50 artıracak
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
SmartControl, Fransa, Çift NTC Sensör Ölçümü, YEM Fuarcılık, temettü, Hakan Buvan, Cem Üstgel, Dr. Y. Müh. Mimar Doğan Hasol, Akşan Prokar Gayrimekul Yatırım A.Ş, Cihat Gökdemir, Dekar, Kumsan, Haliçİstanbul, Yalı Yeşilköy, Çukurova Bölgesel Havaalanı, MyWayTerrace, AES Entek, ISK SODEX İstanbul 2016, enerji, DekarAsmalıBahçeler, MAKTEK Avrasya 2014 Fuarı, BD5703ANFH ve BD5703ANFS, Aphrodite Park Residence, Soyak Bahçe&Bahçe projesi, REC, Anadolu’da Antik Dönemden Günümüze Su Mühendisliği Harikaları ve Rotaları, İstanbulSapphire, İstanbulGayrimenkulFuarıveArapTürkZirvesi , Olivari kapı kolları, Modİstanbul,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.