Avcı Architects Tasarımı Niamey Otel İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
Avcı Architects Tasarımı Niamey Otel İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor
11 Ocak 2019, Cuma 11:52:12
Avcı Architects Tasarımı Niamey Otel İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor
İş hacminin yüzde 80’i uluslararası projelerden oluşan sürdürülebilir mimarlığın Türkiye’deki öncüsü Avcı Architects’in, Nijer’in Niamey şehrinde sürdürdüğü Niamey Otel inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Nijer’in önemli kurumlarından bazılarına komşu olacak otelin Nisan 2019’da açılması hedefleniyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Güncel çalışmalarıyla dünyanın dört bir yanında global ölçekte projeler üretmeye devam eden Avcı Architects’in Nijer’in Niamey şehrinde uygulamasına devam ettiği otel projesinin inşaatı hız kesmeden sürüyor. Çok kısa bir sürede betonarme imalatları tamamlanan projede eşzamanlı olarak cephe ve iç mekanlarda mekanik- elektrik altyapı uygulamaları devam ediyor.

Proje, Niamey’in belki de en önemli sokaklarından biri olan Boulevard de la Republique North of the Palais des Congres üzerinde üçgen formuna sahip bir arsaya konumlandırılmış. Aynı zamanda Tunus Ulusal Üniversitesi, Nijer Federal Devlet Ofisleri, eski Başkanlık Sarayı, Nijer Ulusal Hastanesi ve daha birçok kurumsal bina bulunduran bu bölgeye yerleşecek otelin açılış tarihi Nisan 2019 olarak hedefleniyor. Proje tamamlandığında bulunduğu kilit lokasyonu ve ev sahipliği yapacağı önemli etkinlikleri ile Nijer’in en kayda değer kurumları arasında yerini alacak.

Avcı Architects’in belirttiğine göre batı istikametine doğru Nijer Nehri’nin manzarasına yönelmiş olarak tasarlanmış kütle, fonksiyonların birbirini tamamladığı, banket ve otel işleyişinin uyumlu bir şekilde entegre edildiği bir kongre otel kompleksi olarak çalışacak. Toplam inşaat alanı yaklaşık 21.000 metrekare olan 194 odalı bu otel kompleksinde, 160 tane standart oda, 12 yönetici odası, 7 büyük suit, 13 küçük suit, bir kral suit, bir de başkan suitine hizmet eden bir banket salonu, konferans odaları, gün boyu servis veren restoran, lounge bar, New York Bar, yüzme havuzları ve bir spa bulunuyor.

İki ana caddenin kesişim noktasında bulunan arsadaki kütle geometrisi Boulevard de la Republique caddesi ile cephesel bir ilişki kuracak şekilde tasarlanmış. Avcı Architects otel kütlesini plan hizasında iki ana caddenin akslarını referans alarak, banket salonu, restoran ve asmakat üzerindeki toplantı odaları kütlesinin plan akslarını döndürüp, şehrin doğu sınırındaki örgüsüne karşılık verecek şekilde kurgulamış. Banket salonu ile otel direkt ilişkili çalıştığı için hem işlevsel hem de kütlesel bağlantılı tasarlayan Avcı Architects, banket salonuna hem dışarıdan hem de otel lobisinden direkt erişilebilirlik sağlamış. 

Otelin konumlandığı arsanın üçgen geometrisi dolayısıyla güney ucunda oluşan dar alana yüzme havuzlarını konumlandıran Avcı Architects, bu alanları genel sokak seviyesinin üzerine yükseltip ana girişe doğru uzanan, doğu ve batı sınırları boyunca giderek transparanlaşan bir mahremiyet duvarıyla çevrelemiş. Otelin ana cephesini, Nijer Nehri’ne yönelen batı cephesi olarak tasarlayan Avcı Architects’in belirttiğine göre otel, aynı zamanda, Güney’deki Round Point Kennedy’den de görünür halde olacak. Avcı Architects’in temel tasarım parametrelerinden biri olan çevresel faktörlerin cephe tasarımını da yönlendirdiğini belirten kurucu Selçuk Avcı, güneş kırıcıların yönelimini kütlenin maruz kaldığı güneş ışınlarının, cepheler üzerindeki dağılımını da iç mekanda bulunan fonksiyonların belirlediğini iletiyor. Güneş kırıcılar gibi masif cephe elemanlarının tasarımında doğal taş tercih eden Avcı, Nijer’in doğal bitki örtüsünden esinlenilen kırmızı toprak renkli bu taşları bizzat Hindistan’daki doğal taş üreticilerinden özenle seçmiş.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 

 4237 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Avcı Architects,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Avcı Architects Tasarımı Niamey Otel İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Paul Riley, Ducournau Taşımacılık, Duravit Happy D.2 serisi , Pınar Uçkan, TemelGüzeloğlu, VİKO RC Dimmer, The Kennedy Condominiums, Yavuz Eroğlu, Coşkun Yılmaz, Cengiz Çolak, MonoSpace, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Haftası, Bahçetepe İstanbul projesi, MİNTİnşaat, Ankara’yı Değiştiren Projeler - 10/10 Forumları, Kaya City Resindence, Artaş-Özdaş, UTİB, Tuzla Sahil, AB Kalite Ödülü, İtalyan Giorgio Collection, Legrand P17 Tempra Pro , Özyurtlar Şirketler Grubu , Aggreko, GarantiKoza, Derin-Kyudo Aydınlatma, öğrenci evleri, AslandağGroup, ithalatvergisi, MakyolSantral,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.