HİDROMEK Mesleki Eğitimdeki Başarısıyla Avrupa Çıraklık Birliği Üyeliğine Kabul Edildi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
HİDROMEK Mesleki Eğitimdeki Başarısıyla Avrupa Çıraklık Birliği Üyeliğine Kabul Edildi
11 Ocak 2019, Cuma 12:11:58
HİDROMEK Mesleki Eğitimdeki Başarısıyla Avrupa Çıraklık Birliği Üyeliğine Kabul Edildi
Dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisi arasında yer alan HİDROMEK, sektöründe bir ilke daha imza attı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

‘Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi’ (SİMEP) kapsamındaki çalışmalarıyla HİDROMEK’in Avrupa Çıraklık Birliği’ne (EAfA) üyeliği kabul edildi. Böylece HİDROMEK, Türk iş makineleri sektöründen EAfA’ya üyeliği resmileşen ilk şirket oldu.

Bu sene kuruluşunun 40’ıncı yıldönümünü kutlayan HİDROMEK’in, 45 binden fazla iş makinesi 100’den fazla ülkede çalışıyor. Mesleki eğitime büyük önem veren ve kendi elemanlarını yetiştiren HİDROMEK, bu kapsamda mesleki liseler ve üniversitelerin ilgili bölümleriyle çeşitli işbirliklerine imza atıyor ve projeler yürütüyor.

SİMEP İLE NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ ARTACAK

Milli Eğitim Bakanlığı, Ankara Sanayi Odası ve Ankara Sanayi Odası 1’inci Organize Sanayi Bölgesi işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi’ (SİMEP), ülke çapında mesleki eğitim alanında hayata geçirilen önemli projelerden biri olarak dikkat çekiyor. SİMEP ile eğitimlerinin teorik bölümünü meslek liselerinde sürdüren öğrencilerin sanayi şirketlerinde pratik eğitim alarak mesleki beceri kazanması amaçlanıyor. Programın sonunda başarılı olan öğrenciler istihdam ediliyor. SİMEP ile nitelikli işgücü ihtiyacının artırılmasını ve sanayi alanında işgücü ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

178 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ

HİDROMEK, ‘Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi’ (SİMEP) bünyesinde yaptığı çalışmalarıyla Avrupa Çıraklık Birliği’ne (EAfA) üye oldu. HİDROMEK’in üyeliği Birliğin sayfasından da duyuruldu. SİMEP kapsamında, 2005 yılından bu yana, HİDROMEK’te 213 kişi mesleki eğitimini tamamladı ve 178 kişi istihdam edildi. Halen 92 SİMEP mezunu HİDROMEK’te çalışmayı sürdürüyor.

AVRUPA ÇIRAKLIK BİRLİĞİ (EAfA) NEDİR?

Hükümetleri; işletmeler, odalar, mesleki eğitim ve öğretim sağlayıcıları, düşünce kuruluşları ve diğer kilit paydaşlarla bir araya getiren bir platform olan EAfA, 2013 yılında, Avrupa Sosyal Ortaklar, Avrupa Komisyonu ve Avrupa Konsey Başkanlığı’nın ortak deklarasyonuyla kuruldu. Birlik, çıraklık imajının ve kalitesinin güçlendirilmesi hedefiyle faaliyet gösteriyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 994 kez okunmuştur.


ETİKETLER : HİDROMEK, EAfA, SİMEP,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

HİDROMEK Mesleki Eğitimdeki Başarısıyla Avrupa Çıraklık Birliği Üyeliğine Kabul Edildi 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Daimond Hill Resort Otel, Point Hotel, İyi Tasarım Ödülü, İran, Tatlıses Çiğköfte, FIRENZE&VENEZIA, Berna Erkartal, Türkiye İstatistik Kurumu, Alaköprü Barajı, İYTE, deprem gerçeği, TEBİF 2018, i Dünya Ticaret Merkezi, Sirkeci Garı, TamerSaka, World Finance Magazine, Z Ofis, Prof. Dr. Selçuk Öztek, Kavuklar İnşaat, Yıldız, Manzara Adalar, RELUX Gayrimenkul, Onur Beyaz, Turizmin Oscarı, Limakİnşaat, Galsiad, euro, Bancroft, DAKA, Haluk Karabatak,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.