Ünlü Mimarın restore ettiği asırlık Yeşil Köşk'ü satışa çıkarıldı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
Ünlü Mimarın restore ettiği asırlık Yeşil Köşk'ü satışa çıkarıldı
06 Subat 2019, Carsamba 14:16:27
Ünlü Mimarın restore ettiği asırlık Yeşil Köşk'ü satışa çıkarıldı
İstanbul Beykoz’a 1860 yılında inşa edilen tarihi Yeşil Köşk satışa çıkarıldı. Ünlü dekoratör Serdar Gülgün tarafından aslına uygun restore edilen köşk için 8,5 milyon liralık bedel belirlendi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Osmanlı sanatı uzmanı Serdar Gülgün, bir süre önce aldığı köşkü aslına uygun bir biçimde restore etti. Dekorasyonu iki yıl süren köşk, restore edildikten bu yana kapısı kapalı halde duruyor.

OTURUM ALANI 500 METREKARE

Toplam olarak 500 metrekarelik kapalı kullanım alanı bulunan köşkün bahçesi de 500 metrekare büyüklüğünde.

İSKÂNI NADİR KÖŞKLERDEN 

İskânı nadir olan boğaz köşkü konumundaki Yeşil Köşk için belirlenen satış bedeli 8,5 milyon lira olarak açıklandı. Beykoz vapur iskelesine 350 metre uzaklıktaki köşkü kısa süre önce almalarına karşın ciddi bir ilgi gördüğünü kaydeden Gayrimenkul Uzmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, “Serdar Gülgün, aynı zamanda boğazdaki en önemli yalı ve köşkleri de restore eden, dekore eden bir uzman. Gülgün’ün elinden çıkmış bir köşk çok nadir satışa çıkar. Sanat değeri oldukça yüksek olan bu köşkün, duvar ve tavanlardaki bezemelerini, Topkapı Sarayı’nın restorasyonunu yapan sanatçılar yaptı” dedi.

İKİNCİ BİR ÖRNEĞİ YOK

Eski dönemlere kalan eserlerin aslına uygun bir biçimde restore edilmesinin zor olduğunu belirten Kırmızıtaş açıklamasının devamda “Burası el işçiliği ile yapılan tek ev. Türkiye’de ikinci bir örneği yok. Genelde bu tür evlerde, restore eden kişiler yaşar. Al sata giren bir ev değil. Osmanlı tutkun ünlü bir mimar tarafından yapılması ayrı bir değer. Keşke bu şekilde daha fazla eser olsaydı. Bu durum İstanbul’un çehresini değiştirirdi” dedi.


KAYNAK: İnşaat&Yatırım 7862 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Yeşil Köşk,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ünlü Mimarın restore ettiği asırlık Yeşil Köşk'ü satışa çıkarıldı 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Aziz Emre Günel, Bob Geldof, BahadırKulArchitects, Alpan Veryeri, Uluslararası Havalimanı Konseyi, Esenler Havaalanı Mahallesi, Topçu, Soyak Siesta, Tramvay Hattı, Dağlarca Çağlar, Silüet, Kutay Kaleli, HMFAsansör, Bostancıoğlu Mimarlık, inşaat yatırım, Koçtaş, CVKHotels, Krone, European Property Awards, İzmir Bayraklı Folkart Towers, Mortgage, Lennox, Firuz Soyuer’, yöresel ev, OYAK Çimento Grubu, Todd Waterman, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlı, Talson, Sinpaş AquaCity, İstanbul Üniversitesi Yenileme ve Restorasyon Projeleri,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.