Mehmet Babacan:“Yılın ilk büyük kampanyasına imzamızı attık” | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
Mehmet Babacan:“Yılın ilk büyük kampanyasına imzamızı attık”
07 Subat 2019, Persembe 14:24:35
Mehmet Babacan:“Yılın ilk büyük kampanyasına imzamızı attık”
“Konutta 15 yılın en büyük fırsatıyla karşı karşıyayız”
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Son dönemde inşaat ve gayrimenkul sektöründe yaşanan sıkıntılara ve maliyet artışına rağmen, teslimleri zamanında yaparak yatırımcılarına verdikleri sözü tuttuklarını vurgulayan Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, “Maliyetlerdeki artış yüzde 60’a tırmandı. Biz fiyatlarımızı 1 lira artırmadık. 2018’in son çeyreğinde 1009 konuttan oluşan Babacan Premium projemizde ilk etap teslimlerine başladık. 2019 Haziran ayında da ikinci etap teslimlerimizi gerçekleştireceğiz. Üstüne bir de ‘Gelin dairenizi tapusuyla alın, oturun, 40.000 TL peşinat, 40 ay boyunca yüzde 0 faizle ödeyin’ dedik. Kampanyalarımızı klişe sözler üzerine değil, gerçekler üzerine inşa ederek yaşayan projelere imzamızı attık. Yeni dönemde konut daha da kıymetlenecek. Bu yüzden konutta son 15 yılın en büyük fırsatı ile karşı karşıyayız” dedi. 

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe zaman zaman yaşanabilen durgunluklar karşısında, güçlü sermaye yapısı sayesinde inşaat çalışmalarını kesintisiz sürdüren Babacan Holding, yatırımcı odaklı yaklaşımıyla da sektörde farklılaşıyor. Projelerinin inşaat çalışmalarından satış politikasına kadar tüm aşamalarını yatırımcı beklentisine göre oluşturan Babacan Holding, bu sayede yaşayan projelere de imza atmayı başarıyor.

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe yapılan konut sayısının önümüzdeki dönemde azalmaya başlayacağına dikkat çeken Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, “Yeni dönemde sektörümüzde dikey yapılaşmanın yerini yatay yapılaşma alacak. Yapılan konut sayıları da azalacak. Dolayısıyla konut, daha da kıymetlenecek. Bugün satın alınan bir konut, yatırımcıya 3 yıl sonra fiyatının 3 katına varan bir kazanç sağlayacak. O yüzden bugün için konutta 15 yılın en büyük fırsatı diyoruz” dedi.

Mehmet Babacan: “Konut sayısı azalırken, katma değer artacak”

Son 10 yılda çok sayıda firmanın konut projesi geliştirdiğini, ancak sermayesi güçlü, krediyle iş yapmayan firmaların ayakta kalabildiğine işaret eden Babacan, “Yeni dönemde gerçekle hayalin örtüşmediği proje yapan firmalar ayakta kalamayacak. Bu işi doğru yapanlara her zaman sektörde ekmek var. Yeni dönemde kat sayısının azalmasıyla yapılan konut sayısı azalırken projeler prestij kazanacak. Biz zaten yüksek katlı projeler yapmaktan hoşnut değildik. Az katlı bina yapmak maliyet ve zamanlama açısından çok daha kolay. Dolayısıyla konut sayısı azalırken, yatırımcıya sunduğumuz katma değer artacak” diye belirtti.

Mehmet Babacan: “Fiyatlar artışa geçecek”

Yapılacak konut sayısının azalmasına paralel olarak da fiyatların artışa geçeceğini kaydeden Babacan, “Eskiden bir arsaya bin daire yapabilirken bu rakam 500’e düşecek. Kat sayısı düşünce fiyatlar artacak. İmar düştüğünde inşaat maliyetlerindeki artışı da hesaba koyarsak, bugünkü konut fiyatları yeni dönemde hayal olacak. Bu durumu yatırımcılar görüyor. Konut satışlarındaki artış da bunun bir göstergesi” dedi

Mehmet Babacan: “700 bin TL’lik konut 500 bin TL’ye düşer mi?”

Gayrimenkul ve inşaat sektörünün en büyük kazanç sağlayan yatırım aracı olmayı sürdürdüğünü hatırlatan Babacan, konuyu şu sözlerle açıkladı: “Döviz ve faiz bazen yükselir bezen düşer. Yatırımcı gelir kaybına uğrayabilir. Ama 700 bin TL’lik konut, 500 bin TL’ye düşer mi? Öyle bir şey olmayacağı gibi, maliyet artışıyla birlikte 700 bin TL’lik konut birden 1 milyon TL’ye yükselir. Her dönemde bu böyledir.”

Mehmet Babacan: “Yaşayan projelere imza atıyoruz”

Satışlarda yabancı yatırımcı artışının sektörün tarihinde görülmemiş oranlara yükseldiğini söyleyen Babacan, “Yabancı taleplerindeki artışı projelerimizde de gözlemliyoruz. Ancak biz satışlarımızda ağırlıklı olarak iç piyasanın yanı sıra gurbetçi ve Avrupa'da yaşayan Türklere odaklanıyoruz. Çünkü yaşayan projelere imza atıyoruz. Yabancı yatırımcı konutu yazın kullanıyor. Kışın ülkesine dönüyor. Projelerimizden konut satın alan yatırımcılarımız için komşuluk ilişkileri çok önemli. Projelerimizde yaşayacak olan yerli-yabancı dengesini korumaya özen gösteriyoruz, satış politikamızda yatırımcı beklentilerini karşılamak olmazsa olmazımız.

Mehmet Babacan: “Yılın ilk büyük kampanyasına imzamızı attık”

Yatırımcılarına her dönemde cazip ödeme seçenekleri sunan bir holding olarak başlattıkları yılın ilk kampanyasıyla faizsiz ödeme seçenekleri sunduklarını hatırlatan Babacan, “Kampanya kapsamında Babacan Premium projesinde 40 bin peşinat, 40 ay, yüzde 0 faizle, Babacan Port Royal’de ise 60 ay, yüzde 0 faizle ödeme fırsatı sunuyoruz. Her iki projeden daha uzun vadeyle konut sahibi olmak isteyenleri de, 120 ay vadeli yüzde 0.98’lik faizle ödeme avantajı bekliyor.”dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 3203 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Babacan Holding, Mehmet Babacan, konut, Babacan Port Royal, Babacan Premium,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Mehmet Babacan:“Yılın ilk büyük kampanyasına imzamızı attık” 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Kombi Sihirbazı, Tolga Alişoğlu, TorbaYasası, SİNPAŞ FİNANS ŞEHİR, JEMUS, DünyaKonutGünü, SNPTC, Altay, Mehmet Yorulmaz, Feridun Bilgin, Ashbury, Dr. Ahmed Emara, Ankara-Konya, İkiel Grup, ANGİAD, Apple Store, DeepColour™Technology, LilaKağıt, Diyarbakır-Adıyaman, ParkAdanaAVM, Bülent Polat, Marmaroom Sosyal Tesisleri, Mia Burgaz, Ömer Uludağ, Aktif Isı, Bekir Irak, Namık Sarıgöl, Metro Properties, ACE of M.I.C.E., Wiaam Rabah,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.