Yüzde 39’luk Büyüme İle Türkiye Ekonomisine Destek | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
Yüzde 39’luk Büyüme İle Türkiye Ekonomisine Destek
07 Subat 2019, Persembe 14:41:06
Yüzde 39’luk Büyüme İle Türkiye Ekonomisine Destek
Türkiye 2018 yılında ekonomik anlamda düşük büyüme ve yüksek enflasyonla mücadele etti. Türk Lirası’nın değer kaybedişi, enflasyonun yüzde 25’e yükselişi, inşaat sektöründe büyümenin beklenenin altında kalması gibi birçok ekonomik parametre ve Türkiye’nin 2019 vizyonunun konuşulduğu ve ekonominin değerlendirildiği Baumit Türkiye’nin “Patronlar Zirvesi” düzenlendi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye 2018 yılında ekonomik anlamda düşük büyüme ve yüksek enflasyonla mücadele etti. Türk Lirası’nın değer kaybedişi, enflasyonun yüzde 25’e yükselişi, inşaat sektöründe büyümenin beklenenin altında kalması gibi birçok ekonomik parametre ve Türkiye’nin 2019 vizyonunun konuşulduğu ve ekonominin değerlendirildiği Baumit Türkiye’nin “Patronlar Zirvesi” düzenlendi. Etkinlikte 2018’i değerlendiren ve 2019 planlarını aktaran sunumlar gerçekleşti. Yüzde 39’luk bir büyüme gerçekleştiren Baumit sayısal verilerini, çalışma yöntemlerini, 2018 faaliyetlerini ve ekonomik koşulları değerlendirildi.

Baumit bu önemli etkinliği daha da anlamlı hale getirmek için “Geleceğimizi Mantoluyoruz” sosyal sorumluluk projesi tanıtıldı. Kısıtlı imkanlara sahip çocuklara kışlık mont bağışının yapılacağı bu özel projede, bayilerin de katılımı ile binlerce mont, öğrenimlerine devam eden çocukların geleceğini ısıtacak.

“KATMA DEĞERLİ ÜRÜNLER EKONOMİK BELİRSİZLİĞİ GİDERİYOR”

Akademisyen ve Mimar Esin Tümer, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı yapı sektörü, mevzuat, enerji verimliliği ve yapı sektörünün geleceğinin konuları masaya yatırdı. Ünlü televizyon programcısı ve ekonomist Cem Seymen konuşmasında eğitimin, katma değerli ürünler üretmenin, insana yatırım yapmanın ekonomik belirsizlikleri gidereceğini vurguladı. Baumit Türkiye’nin de bağlı bulunduğu Schmid Industrie Holding Yönetim Kurulu Başkanı Robert Schmid toplantıya yönelik mesajlarını bir video aracılığıyla katılımcılara iletti. Toplantıya katılmak için ülkemizde bulunan; Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Romanya ve Sırbistan’dan sorumlu Baumit Bölge Direktörü Peter Haginger konuşmasında, yerel değerlere verdikleri önemin ve Türkiye’ye olan güvenlerinin altını çizdi. 

“İyiler Her Zaman Kazanır” konseptiyle hayata geçirilen, 200’ü aşkın bayinin katılım gerçekleştirdiği zirvede ekonomik belirsizliklere, tüm finansman zorluklarına karşın işini iyi yapanların her zaman kazandığının altı çizildi.  Bu konsept için özel olarak hazırlanan animasyon videosu boyunca, önlerine çıkan engellere rağmen işlerini çok iyi yapmış 12 ünlü isim tek tek anıldı. Charlie Chaplin’den Elvis Presley’e, Beethoven’dan Müslüm Gürses’e kadar birçok değerli ismin ilham veren hikayesi anlatıldı. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 2342 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Baumit Türkiye, Patronlar Zirvesi,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yüzde 39’luk Büyüme İle Türkiye Ekonomisine Destek 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Makro -Akyapı Ortak Girişimi, Ulvi Saran, SağlıkBakanlığı, Sivas, Doğa Madencilik, Legrand İSO, TNL, BB Grup Boyner Back Up, Kerem Oral , EBA Uluslararası Şampiyonluğu, weber.dry 706 , Nidakule Bomonti Ofis, İberya, Coşkun Aral, GAD, Avrupa Çimento Birliği CEMBUREAU, Via Gayrimenkul, A +++, Bernanke, Santral, ETS Grubu, MadsClausenVakf, Ramadan Kumova, Türkiye’nin En İyi Konferans Oteli’ , Lütfi Kırdar Kongre Merkezi, Mehmet Öztürk, Evren Burcu Çakır , NR Mühendislik, Hager Grubu, All Design İstanbul,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.