Gayrimenkule disiplin geliyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
Gayrimenkule disiplin geliyor
07 Subat 2019, Persembe 15:14:09
Gayrimenkule disiplin geliyor
Gayrimenkulde yeni dönem başlıyor. Taşınmaz değerleme bilgi merkezi kurulacak, değer haritaları çıkarılacak. Yurt dışında tapu ve kadastro temsilcilikleri açılacak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Başkan Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan iki kararnameyle gayrimenkul sektörünün yeniden yapılandırılması, atamalar, kamu kurumlarının teşkilat yapılarının düzenlenmesi ve personel rejiminde yapısal reformlar yapıldı. Bu düzenlemeler kapsamında ilk kez taşınmaz değerleme bilgi merkezi kurulacak, gayrimenkul değer haritaları çıkarılacak. Yurtdışında tapu ve kadastro temsilcilikleri kurulacak. Yerli, yabancı Türkiye'ye gelmeden tapu işlemini yapılabilecek. Taşınmazların değeri toplu değerleme yöntemiyle belirlenecek.

 TAŞINMAZDA YENİ DÖNEM: Toplulaştırma, kamulaştırma, imar uygulamalarının etkinliğini artırma, piyasanın daha sağlıklı işlemesini sağlamak için Taşınmaz Değerleme Dairesi Başkanlığı kuruluyor. Başkanlık, taşınmazların değerini belirleyecek.

 DEĞER HARİTALARI: Türkiye'deki bütün taşınmazların değer haritaları çıkarılacak. Taşınmazların toplu değerleme yöntemleriyle değerini belirleyerek değer bilgi merkezi kurulacak.

 YURT DIŞI TEMSİLCİLİKLER: Yurtdışında tapu ve kadastro temsilcilikleri açılacak. Yurtdışındaki Türk vatandaşları, yabancı uyruklu kişiler Türkiye'deki taşınmazlara ilişkin tapu işlemlerini bulundukları ülkelerde yapabilecek. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Cumhurbaşkanı kararıyla yurtdışında şirket kurabilecek.

 SÖZ-LEŞMELİ SANATÇI DÖNEMİ: Tiyatroda, operada sözleşmeli yerli- yabancı sanatçı çalıştırılabilecek.

 HUZUR HAKKI: Helal Akreditasyon Kurumu'nda (HAK) başkan ve üyelere en az üç kez huzur hakkı verilecek. TÜBİTAK yöneticileri de huzur hakkı alabilecek.

 PTT ANONİM ŞİRKETİ: Atom Enerjisi Kurumu'nda istihdam edilecek personel statüsü "sözleşmeli personel" olarak değiştirildi. PTT Yönetim Kurulu'nun beş üyeden oluşacak, üyeler genel kurulca atanacak.

 UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ: Kararnamede kadro unvanlarında yapılan değişiklikler yer aldı. Bu personelin ilgili kadrolarda geçirdikleri süreler ise başmüfettiş, müfettiş ve müfettiş yardımcısı kadrolarında geçmiş kabul edilecek.

KAYNAK: Sabah 2698 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Gayrimenkul, taşınmaz, tapu,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Gayrimenkule disiplin geliyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Egis Plus, 540/4 Parsel, BesaGrup, Kadınlar Günü, Form VRF, GAN, Cansuyu Derneği, Sırrı Güvenç, Novella cam serisi, Otis Türkiye, AutoDome 800 Serisi HD, Onur Çimento A.Ş, ornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, Özgürlük Adası, Drop, TÜBİSAD, StarLight® , Adıyaman Üniversitesi , Victoria, İdil Özbek, TRC Coolplus, AURA Focus: Renkli DYOloglar, EUROMONEY Grubu, Sağlık, AydınAğaoğlu, Michael Pawlyn, YılmazÖzcan , Nijerya, GS54NAW30 ve GS36NAI31, Christoph Loos,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.