OSO Mimarlık, Euroshop RetailDesign Award’da Finalist Oldu! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
OSO Mimarlık, Euroshop RetailDesign Award’da Finalist Oldu!
08 Subat 2019, Cuma 15:11:10
 OSO Mimarlık, Euroshop RetailDesign Award’da Finalist Oldu!
Global ölçekte kurumsal firmaların mimari ve iç mimari projelerinde fark yaratan çözümlere imza atan OSO Mimarlık, Suudi Arabistan’da tasarladığı Loremen Showroom projesi ile uluslararası mağaza tasarımlarının yarıştığı Euroshop RetailDesign Awards’ta finalist olmaya hak kazandı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Ulusal ve uluslararası ölçekte çalışan kurumsal firmaların marka kimliğine ve stratejisine vurgu yaparken teknoloji ve mimarlığı entegre eden nitelikli iç mekan tasarımlarına imza atan OSO Mimarlık, Loremen Showroom projesi ile Euroshop RetailDesign Awards’ta finale kalma başarısını gösterdi. Euroshop Fuarı tarafından düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından en başarılı mağaza tasarımlarının uluslararası bir jüri tarafından titizlikle değerlendirildiği Euroshop RetailDesign Awards’ta 23 farklı ülkeden gelen rakiplerini geride bırakan Loremen Showroom, 26 Nisan 2019’da Şangay’da gerçekleşecek final organizasyonunda rakipleriyle yarışacak.

Cidde merkezli bir ayakkabı firması için OSO Mimarlık tarafından 690 m²’lik bir alanda tasarlanan showroom alanında binanın yapısal formundan dolayı, eğrisel bir koridor ve bu koridorun yanlarında tasarlanan bağımsız sergi alanları, tasarımın ana konseptini oluşturmuş. Oluşan bağımsız sergi alanlarını mimari bir dil birliği altında birleştirmek amacıyla tavan ve zemin özellikle vurgulanmak istenmiş. Bu amaçla tasarlanan tavan sisteminin, ziyaretçileri girişten itibaren yönlendirmesi ve davetkar bir etki yaratması hedeflenmiş ve bu etki, tavan çıtaları ile aydınlatma sisteminin entegrasyonu sayesinde pekiştirilmiş. Showroomun en sonunda sosyalleşme amaçlı kullanımlara hizmet etmesi için bir “kitchenette” planlayan OSO Mimarlık kurucuları, bu sayede müşterilerin mekanın tümünü gezmelerine katkı sağlayacak bir çekim merkezi oluşturmuş. Ofis girişinde yer alan karşılama bankosu, Arap alfabesinden esinlenilerek tasarlanmış. Showroomda lüks ve elegan bir atmosfer yaratmayı hedefleyen mimarlar, ağırlıklı olarak beyaz ve parlak malzemeleri tercih etmiş. Ayrıca sergi duvarlarındaki ayna kullanımı ile mekanın ve ürünlerin görsel algısı ve derinlik hissi ikiye katlanmış. Projede showroom alanına ek olarak firmanın yönetim ofisi de yer alıyor. Bir açık ofis, dört müdür odası ve çok amaçlı bir lounge’dan oluşan ofis mekanlarında ise genel anlamda sade ve minimal bir tasarım dili benimsenmiş. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


5116 kez okunmuştur.


ETİKETLER : OSO Mimarlık, Euroshop RetailDesign Awards, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

OSO Mimarlık, Euroshop RetailDesign Award’da Finalist Oldu! 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Himel Türkiye, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi, Müteahhitler Odası, Ankara-İstanbul Hızlı Tren Hattı , Terrace Tema Projesi, İSMOB 2014 Tasarım Yarışması, Demirören Enerji Grubu, Turkmen Construction FuarıTürkmenistan, Nishart.com, Polin Kimya, TheatronBodrumVillaları, Elif Attepe, Türk firmaları, "Yaşayan Estetik Şehirler" , SMEG, İmar Emsali, KOSGEB, Alman mobilya, 13. Olağan Genel Kurul Toplantısı, KonakBelediyesi, Düfo Boya, Ali Rıza Arslan, Fikret Orman, Tagliabue, YP İnşaat, ecoTECPlus, Trendist, İnşaat Ekonomisi Zirvesi, iş adamı, ÖzkanÖzçelik,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.