Türk Prysmian Kablo’dan çocuklar için “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı” projesi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
Türk Prysmian Kablo’dan çocuklar için “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı” projesi
08 Subat 2019, Cuma 15:28:27
Türk Prysmian Kablo’dan çocuklar için “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı” projesi
Kurumsal sosyal sorumluluğa verdiği önem ile dikkat çeken Türk Prysmian, geleneksel hale getirmeyi planladığı “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı” projesi ile topluma faydalı çalışmalar gerçekleştiriyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türk Prysmian’ın 2019 yılı başında ikinci defa hayata geçirdiği “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı” gönüllülük projesi kapsamında, Ocak ayı içerisinde toplanan mont, bot, eldiven, atkı, bere, hırka, oyuncak, kitap ve kırtasiye malzemeleri ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıldı. 

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian, 2018 yılında, kurum içi gönüllülük çalışmaları kapsamında, “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı” projesini başlattı. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen proje ile Gaziantep’te bulunan Köseler İlk ve Ortaokulu’ndaki 400 çocuğa, ihtiyaçları doğrultusunda mont, bot, eldiven, atkı, bere, hırka, oyuncak, kitap ve kırtasiye malzemeleri hediye edildi. 

Daha fazla çocuğa ulaşmak hedefleniyor

Türk Prysmian çalışanlarının gönüllü olarak katılım sağladığı “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı” projesinden haberdar oldukları anda, gönüllü olarak içerisinde yer almak istediklerini belirten Türk Prysmian iş ortaklarının da katılımıyla, proje geçen yıla oranla 2 katı sayıda çocuğa umut oldu. Türk Prysmian, kurumsal gönüllük projesi olan “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı”nın kapsamını, iş ortakları ve çalışanlarının desteğiyle birlikte sürdürülebilir şekilde, her sene büyütmeyi planlıyor. 

Çocuklara dokunan proje

“Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı” projesi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki okullarda okuyan ve farklı ihtiyaçları olan öğrencilere destek olmayı hedeflediklerini belirten Türk Prysmian CEO’su Erkan Aydoğdu, “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı’’ adını verdiğimiz bu projeyi gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Geçtiğimiz sene, projemiz kapsamında Muş Erentepe İlkokulu’ndaki öğrencilerin dileklerini gerçekleştirmiştik. Bu sene de Gaziantep Köseler İlk ve Ortaokulu’nda bulunan 400 öğrencimize, 18 Ocak günü karne hediyesi olarak paketlerini ulaştırdık. Firmamızın ‘‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’’ misyonunu destekleyen bu güzel ve değerli projeye katkıda bulunan tüm çalışma arkadaşlarıma ve iş ortaklarımıza tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

Dilekleri gerçekleştiren proje

Kurumsal değerlere önem veren ve bu değerler arasında yer alan sosyal sorumluluk projelerinde özellikle yer almaya çalıştıklarının altını çizen Türk Prysmian İnsan Kaynakları Direktörü Aysun Kalmık ise düşüncelerini “Türk Prysmian olarak, kurulduğumuz 1964’ten yılından bu yana gönüllü olarak farklı sosyal sorumluluk projeleri içerisinde yer alıyoruz. Geçtiğimiz senelerde eğitim konularında birçok farklı projeye imza attık. 2019 yılına da, Gaziantep’teki Köseler İlk ve Ortaokulu’ndaki 400 çocuğumuzu mutlu ederek başlamak bizim için de çok büyük mutluluk oldu. Bu proje, bizim gelecek nesillere verdiğimiz önemin ve “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” şeklinde tanımladığımız firmamız misyonuna olan inancımızın bir göstergesidir” şeklinde belirtti. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 2605 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Türk Prysmian, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Türk Prysmian Kablo’dan çocuklar için “Mutluluk Kumbarası Dilek Ağacı” projesi 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Sinpaş Denizli Basket, Watson -Marlow BREDEL, Eco-Mat, İn­şa­at Sek­tö­rü Ana­li­zi­, MatilA.Ş., Yeşil Güvenlik, "Köylü Panayırları", AhmetÖzderici, Aykurt Nuhoğlu, Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş ve Danışmanlık Hizmetleri Yardımcı Direktörü Elif İzgi Topbaş, LiderlerZirvesi, Electra Eviye Bataryası, 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi, Metin Ersan, İnovasyon Ödülleri, Hakan Yalçın, Evoline, Gazprom, Junichi Matsumoto, Sheraton Adana, İşadamı, E Serisi, GayrimenkulveYatırımFuarı, Vaillant Club , Termo Translar, DİKA, Wuxi, İstanbul İNN-Bomonti Suites, Newport Beach, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.