Yılın rengi mercan iyimserliği vurguluyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
Yılın rengi mercan iyimserliği vurguluyor
11 Subat 2019, Pazartesi 16:07:47
Yılın rengi mercan iyimserliği vurguluyor
Dekorasyonda mercan dönemi
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Her sene global renk otoritesi Pantone tarafından belirlenen yılın rengi bu sene Living Coral (Canlı Mercan) oldu. Modadan, kozmetiğe, tasarımdan dekorasyona kadar hemen hemen her alanda trendler için belirleyici olan mercan rengi, canlılığıyla yaşama sevinci aşılıyor, kullanıldığı mekanın enerjisini yükseltiyor. Bu trende özgü kılıflar üreterek koleksiyonuna dahil eden Buka sevgiyi ve iyimserliği temsil eden mercan renginin dekorasyonda kullanımıyla ilgili önerilerde bulunuyor.

2019 yılı boyunca dekorasyon, tekstil ve diğer alanlarda Living Coral, yani canlı mercan tonunu sıklıkla göreceğiz. Denizin derinliklerindeki keşiflerde bulunan bu renk, sahip olduğu sıcak tonlarıyla da sevgiyi, neşeyi ve iyimserliği temsil ediyor. 

Buka Tasarım Müdürü İç Mimar Duygu Yarkadaş, ev dekorasyonunda sıklıkla karşımıza çıkacak mercan renginin evlerde kullanımıyla ilgili önerilerde bulunarak, şunları söylüyor: “2019 yılının rengi, sıcak tonlarıyla ev dekorasyonuna rahatlıkla uyum sağlayan mercan. Bu rengi dilerseniz koltuk, kanepe ve sandalye gibi dekorasyon ürünlerinde kullanabilir; dilerseniz de perde, halı ya da duvar desenleri gibi dekorasyonun tamamlayıcılarında 

tercih edebilirsiniz. Enerjisi yüksek olan mercan rengi, sıcak etkisinin yanı sıra dekorasyona aynı zamanda sakinlik getiriyor. Ev aksesuarlarında da kullanabileceğiniz bu rengi, gri ve beyaz tonlarıyla dengeleyebilir; kahverengi, yeşil ve bej tonlarıyla da kombinleyerek dekorasyonunuzda uyumu artırabilirsiniz.” 

Yeni koleksiyonda mercan rengi  

Buka’nın 2019 koleksiyonuna dahil ettiği Duo ve Boxx koltukları da mercan renginin enerjisini evlere taşıyor. Duo ve Boxx, evlerinde sofistike ve özgün bir hava yaratmak isteyenlere hitap ediyor. Retro çizgileriyle her mobilyaya uyum gösteren bu koltuklarıyla Buka, 2019 renk modasını yakalamak isteyenlere güzel bir seçenek sunuyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


3735 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Buka, Duygu Yarkadaş, mercan, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yılın rengi mercan iyimserliği vurguluyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
UyumsoftAŞ, Fadıl Akgündüz, Mehmetçik Kalay, Sabre Travel, Süleyman Varlıbaş, ÇamoğluMimarlık, AkfenHolding, Triyanda Masal, Çağrı Kaan Çetin, Adres Su, Dekon Plus, Karesi Belediyesi, Turkuaz Seramik, TBE, Divan Gaziantep, Siz Hangi Çağın Kadınısınız, Full HD Analog CCTV, 4. Atık Teknolojileri Sempozyumu, Ayşe Birsel, Now Turkey, İnovasyon Haftası, Sinpaş Country, Gazipaşa pisti, SinanErül, AhmetDavutoğlu, Uluslararası EDIDA Tasarım Yarışması, Ceylan Intercontinental Otel, Uluslararası Kalite-İnovasyon Ödülü, Statüpark Pendik, ÇeşmoodResidence,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.