HİDROMEK'in İki Akıllı Dev'ine Almanya'dan Ödül | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
HİDROMEK'in İki Akıllı Dev'ine Almanya'dan Ödül
12 Subat 2019, SALI 14:34:52
HİDROMEK'in İki Akıllı Dev'ine Almanya'dan Ödül
Dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisi arasında yer alan HİDROMEK, prestijli tasarım ödüllerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Kuruluşunun 40’ıncı yılını geride bırakan HİDROMEK, ‘İki Akıllı Dev’ ismini verdiği ekskavatörleri ile IF Design Award 2019 yarışmasında iki ödül birden kazandı. Alınan ödüller ile birlikte, HİDROMEK’in kazandığı ulusal ve uluslararası tasarım ödüllerinin sayısı 17’ye yükseldi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Bu yıl 66’ncısı düzenlenen IF Design Award, dünyanın en önemli tasarım ödüllerinden biri olarak dikkat çekiyor. IF Design Award 2019 Ödülleri için 52 ülkeden 6 bin 375 başvuru yapıldı. 67 jüri üyesi, üç gün süresince ürün, ambalaj, hizmet gibi geniş bir yelpazede en iyi tasarımları seçti. 15 Mart’ta Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleştirilecek olan törende ödüller kazananlara teslim edilecek. 

HİDROMEK TÜRKİYE’NİN SAYILI TAŞIT TASARIM STÜDYOLARINDAN BİRİNE SAHİP

AR-GE alanındaki bilgi birikimini tasarım gücüyle birleştiren HİDROMEK, bu sene de IF Design Award’dan ödül almanın gururunuyaşadı. HİDROMEK’in ‘İki Akıllı Dev’ olarak adlandırdığı HMK 60 CR midi ekskavatörü ve HMK 145 LC SR kısa kuyruk ekskavatörü IF Design Award 2019’da, ‘IF Product Design Award’ (Ürün Tasarım Ödülü) almaya layık görüldü. HİDROMEK’in bugüne kadar kazandığı IF Design Award ödülü sayısı ise 5’e ulaştı. 

HİDROMEK Tasarım Stüdyosu Müdürü Hakan Telışık, şunları söyledi:
 “Dünyanın en prestijli tasarım değerlendirme ödüllerinden olan ‘IF Design Award’ Tasarım Ödüllerinde; HMK 60 CR midi ekskavatör ve HMK 145 LC SR kısa kuyruk ekskavatör ile iki tasarım ödülü birden kazandık. HİDROMEK, uluslararası tasarım otoriteleri tarafından titizlikle değerlendirildikten sonra verilen bu ödüllerle ‘HİDROMEK Design’ imzalı ürünlerin tasarım konusundaki kalite ve yenilikçi iddiasını bir kez daha tescillemiş oldu. Türkiye’nin sayılı taşıt tasarım stüdyolarından olan ‘HİDROMEK Tasarım Stüdyosu’ ile ‘HİDROMEK Design’ imzalı HİDROMEK ürünlerinin toplamda 17 adet uluslararası tasarım ödülü bulunuyor.”

BÜYÜK TONAJLI MAKİNE ERGONOMİSİNDE MİDİ EKSKAVATÖR

HMK 60 CR midi ekskavatörde bulunan Opera (HİDROMEK Operatör Ara Yüzü) ile kullanım esnasında ihtiyaç duyulan bütün fonksiyonlar bir arada toplanıyor. Operatörün ergonomik açıdan kolay ulaşabileceği bir noktada konumlandırılmış konsol, kolay okunabilen renkli TFT bilgi ekranı, elektronik kontrol üniteleri operatörün makineye ait bütün bilgilere ve uyarılara kolaylıkla ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca sınıfında ilk kez kullanılan ve kolaylıkla istenilen yönde hareket ettirilebilen kızaklı çok amaçlı tutucu da operatöre kolaylık sağlayan bir diğer özellik olarak dikkat çekiyor. Kabin içinde üst seviyede ergonomi sunan HMK 60 CR midi paletli ekskavatör ile büyük tonajlı makinelerin konforu midi ekskavatörlere aktarılıyor. Aynı şekilde, joystick ve konsol ergonomisi, büyük tonajlı ekskavatörler ile aynı seviyede olan HMK 60 CR, kalkar kabini ile hidrolik ekipmanlara hızlı erişimi sayesinde servis kolaylığı sunuyor. 


İŞ MAKİNESİNDE OFİS KONFORU

HİDROMEK’in bir diğer yeni ürünü olan HMK 145 LC SR kısa kuyruk paletli ekskavatörde de, operatörün kendisini ofisindeki gibi konforlu ve rahat hissetmesi hedeflendi. Bu doğrultuda makineyi kolaylıkla kullanması amacıyla Opera Kontrol Sitemi kullanıldı. Büyük tonajlı makinelerin ergonomisine sahip olan HMK 145 LC SR kısa kuyruk paletli ekskavatörde özel planlanmış klima konumu ve kalkar kabin sayesinde servis ve bakım için kolay erişim sağlanıyor. HMK 60 CR midi ekskavatör ve HMK 145 LC SR kısa kuyruk ekskavatörü daha önce de Red Dot 2018 ödülüne değer görülmüştü. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


2003 kez okunmuştur.


ETİKETLER : HİDROMEK, Almanya, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

HİDROMEK'in İki Akıllı Dev'ine Almanya'dan Ödül 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Selçuk Yorgancıoğlu, Kalamış Yat Limanı, Sütlüce, Doors Akademir, Aker Turizm, Tepe Güvenlik, NazımYavuz, İbrahimTuza, Ömer Faruk Özgül, EBAN, Evyap Sabun, SuperWISE, ÇolakoğluYapı, “Bina Hizmetleri ve Yeni Teknolojiler”, Emre Gürsoy, Buyaka, Tuna Girsberger, Ceva, “Yılın İthalatçısı” , Semerkand Yapı Satış ve Pazarlama Direktörü Neli Devidas, BursaValiliği, KaşBelediyesi, Cannes JW Mariott Otel, Jean-Pierre Ducournau, Piri Reis Üniversitesi, Müteahhitler Birliği, Drop Banyo Mobilyası, Rize-Artvin Bölgesel Havalimanı, Mediterranean Shipping Company, Arnavutköy Tayakadın,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.