Kabloder “Önce Güvenlik” Sloganıyla, Standart Dışı Kablolara Savaş Açtı! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
Kabloder “Önce Güvenlik” Sloganıyla, Standart Dışı Kablolara Savaş Açtı!
14 Mart 2019, Persembe 10:03:44
Kabloder “Önce Güvenlik” Sloganıyla, Standart Dışı Kablolara Savaş Açtı!
Türk kablo sektörünün sesi Kablo Sanayicileri Derneği (Kabloder), sektörün gelişmesi, sorunların tespiti ve çözüme ulaştırılması gibi konu başlıkları üzerinde yoğun bir şekilde çalışmayı sürdürüyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türk kablo sektörünün sesi Kablo Sanayicileri Derneği (Kabloder), sektörün gelişmesi, sorunların tespiti ve çözüme ulaştırılması gibi konu başlıkları üzerinde yoğun bir şekilde çalışmayı sürdürüyor. Kabloder son dönemde, özellikle, her zaman üzerinde durduğu kalite bilincinin yaygınlaştırılmasına ve standart dışı kablolarla mücadeleye yönelik çalışmalarıyla dikkat çekiyor. 

2000 yılının Aralık ayında Türk kablo sektörünü temsil etmek üzere kurulan ve bugün Türk kablo sektörünün önde gelen kablo üreticileri arasında yer alan 20 üyesi ile faaliyetlerine devam eden Kabloder, Dernek Başkanı Erkan Aydoğdu’nun liderliğinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.  T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında Kabloder, piyasada bulunan kablolar üzerinde incelemeler yapmaya ve standart dışı kablolar üzerinde aksiyonlar alarak, ilgili resmi kurumlarla iletişime geçmeye başladı. 

Kablolar, inşaatlarda, tüm yapı malzemeleri içerisinde yaklaşık yüzde 1 gibi düşük bir oranda yer alıyor. Ancak kablolar, başta can güvenliği olmak üzere, enerjinin ve bilginin doğru ve verimli bir şekilde iletimi, kullanıldığı projenin değeri gibi birçok konuda büyük ve çok önemli bir paya sahip. Standart dışı kablolar hem kısa bir süre içerisinde işlevlerini yerine getiremez duruma geliyor hem de elektrik kaçaklarına ve dolayısıyla yangınlara yol açabiliyor. Bu kapsamda, Kabloder’in de her daim vurguladığı üzere, performansı yüksek, kaliteli ve doğru kablo seçiminin önemi bir kez daha ön plana çıkıyor.

Türk kablo sektörünün sesi olan ve çalışmalarının başlangıç noktasını “Önce Güvenlik” şeklinde tanımlayan Kabloder, piyasada denetimlerin artması ve standartlara uygun olmayan üretim ve dağıtımı engellemek amacıyla yoğun bir şekilde çalışıyor. Kabloder, Türk kablo sektörünün en büyük sorunlarından biri olan standart dışı üretime yönelik olarak açtığı savaş ile, sektördeki kalite bilincini artırmayı hedefliyor. Bu kapsamda, sektörün tüm ilgililerini de kendileri ile birlikte hareket etmeye ve piyasada görülen standart dışı kabloların Kabloder’e bildirilmesi için harekete geçmeye davet ediyor. 

Türk Kablo Sektörü’nün başvuru ve buluşma noktası olan Kabloder’e standart dışı kablo bildirimi yapmak için, derneğin web sitesinde yer alan form doldurulabilir. Detaylı bilgi ve forma ulaşmak için www.kabloder.org 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 430 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Kabloder,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Kabloder “Önce Güvenlik” Sloganıyla, Standart Dışı Kablolara Savaş Açtı! 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
SiemensBinaTeknolojileri, Can Ersoy, Yekta Mete Polat, Mustafa Özgür , İskender, HSE 7000, İş yeri, Yurtbay Seramik İstanbul Cup 2014 Plaj Futbolu Turnuvası, Versus Dragos, B-Tone, SRG, Sika Grind, şarap saklama dolapları, Åke Zander, Çevreci Tesis Ödülü, Cape Bodrum , Cadde24, Aşçıoğlu Yönetim, İbrahim Etem Yorulmaz, Avrupa Göz , 58, Buharlı Fırın, TaşınmazRiskAnalizi, ElysiumSoul Beyoğlu, Global, Beymen Mağaza, Terraco Türkiye Genel Müdürü Engin Tanrıverdi, Talin Saraylı, Novawood, Bagozza,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.