Rönesans’ın sosyal sorumluluk programı ‘Pusula’da gençler mesaiye başladı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
Rönesans’ın sosyal sorumluluk programı ‘Pusula’da gençler mesaiye başladı
14 Mart 2019, Persembe 10:06:02
Rönesans’ın sosyal sorumluluk programı ‘Pusula’da gençler mesaiye başladı
Rönesans Eğitim Vakfı tarafından İŞKUR iş birliğiyle 2016’dan bu yana sürdürülen Pusula, yeni mezun gençlere iş hayatının kapılarını açıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Eğitim hayatını yeni tamamlamış gençlerin mesleklerine uygun olarak işe yerleştirildikleri Pusula programıyla bugüne kadar 330 genç ‘Rönesans’lı oldu. Rönesans Eğitim Vakfı tarafından, İŞKUR iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘Pusula’ programı yeni mezın gençlerin iş kültürünü benimseyip çalışma hayatına hazırlanmalarına destek veriyor. Programa bu yıl, 22 bini aşkın başvuru yapıldı. Üniversite sıraları ile çalışma hayatı arasında bir köprü olmayı amaçlayan programa gelen başvurular arasından seçilen 110 yeni mezun genç, ilk etapta 12 ay sürecek program kapsamında çalışma hayatına başladı.

Program boyunca gençler şirket bünyesinde profesyonel bir çalışan gibi görev yapıyor. Alanında uzman kişilerle çalışma fırsatı yakalayarak kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlıyor. Program tamamlandığında Rönesans yöneticilerinin de dahil olduğu değerlendirmeler sonucunda gençler, Rönesans kadrosunda iş hayatına devam etme fırsatı yakalıyorlar.

Yüzde 50’si Rönesans kadrosuna alındı

Sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen ve bu odak doğrultusunda geleceği inşa eden gençlere fırsatlar tanıyan Rönesans, 2016 yılından bu yana Pusula programını sürdürüyor. Rönesans Eğitim Vakfı çatısı altında düzenlenen ve Rönesans bünyesinde iş imkanı sağlayan sosyal sorumluluk projesi Pusula’ya bugüne kadar 330 öğrenci dahil oldu. Türkiye genelindeki tüm üniversitelerden gençlerin başvurusuna açık olan programa katılanların yaklaşık yüzde 50’si, program sonunda Rönesans Holding kadrosuna dahil oldu. Profesyonel iş yaşamına ilk adımı atan gençler, Mali İşler, İdari İşler, İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri, Dizayn Ofis, Mekanik ve Elektrik İşleri, Kalite Kontrol, Teknik Ofis gibi farklı bölümlerde işe alındı. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 724 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Rönesans, Rönesans Eğitim Vakfı,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Rönesans’ın sosyal sorumluluk programı ‘Pusula’da gençler mesaiye başladı 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Adnan Polat, İstanbulYapıFuarı, Davut Beliktay, AYN Group, AvrasyaTüneliProjesi, Türk Seramik Sektörü, Alev Coşkun, V. İstanbul Karbon Zirvesi, Rusça, Gaye Akçen, Antares modelleri, port royal, Leif Flojgaard, Prof. Dr. Suha Özkan, İMOB2017, Afrika, dynamicseries, Nergo , Şanslı Evler, Kartaşİnşaat, Doğu, Smart TOFED, DoubleTree by Hilton İstanul Piyalepaşa Oteli, ESTAConstructio, YiğitBulut, N-Finance, Serhat Sabaz, CT Hukuk Bürosu, Evinpark AdaTepeRezidans, GülProje; Güneşli,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.