KPMG Türkiye üçüncü kez en iyi işverenler arasında | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
KPMG Türkiye üçüncü kez en iyi işverenler arasında
02 Nisan 2019, SALI 16:48:02
KPMG Türkiye üçüncü kez en iyi işverenler arasında
KPMG Türkiye, İK alanında dünyanın en prestijli organizasyonları arasında yer alan 'Top Employers Institute' tarafından her yıl verilen 'En İyi İşveren' (Top Employer) sertifikasını üst üste üçüncü kez kazandı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye'nin en iyi işverenleri arasında gösterilen KPMG Türkiye, dünyanın önde gelen İK kuruluşlarından 'Top Employers Institute' tarafından verilen 'Top Employer' sertifikasını üçüncü kez almayı başardı. KPMG Türkiye, Türkiye'den sadece 23 firmanın layık görüldüğü sertifikayı almaya hak kazanan Big Four'daki tek şirket olmayı sürdürüyor.

KPMG İK Direktörü Emre Çavuşoğulları, 'Top Employer' sertifikasını üst üste üçüncü kez almaktan son derece mutlu olduklarını belirtirken, "Çalışanlarımızın en değerli varlığımız olduğunu çok iyi biliyoruz. 'Çalışanlarımız olağanüstü' ilkesinden yola çıkarak, her çalışanımıza, değer gördükleri, kendilerini geliştirebildikleri ve katkı sağladıkları bir çalışma ortamı sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Top Employer sertifikası da bu amacımıza ulaştığımızın bir kanıtı" diye konuştu.

Top Employers Institute, en iyi işverenleri seçerken adayları, uzun ve zahmetli bir eleme sürecinden geçiriyor. Adayların İK süreçleri uluslararası geçerliliği olan bir yaklaşım ile inceleniyor ve tescil ediliyor.

Onbinlerce başvuru geliyor

Çavuşoğulları, KPMG Türkiye'ye her yıl 40 binin üzerinde iş başvurusu yapıldığını, bunların ortalama yüzde 10-15'lik bölümünün son görüşme aşamasına geçebildiğini kaydetti. Çavuşoğulları geçen yıl 24 bin civarında yeni mezunun kendilerine iş başvurusunda bulunduğunu, olumlu değerlendirilen adayların özgeçmiş değerlendirme, sınav ve görüşme organizasyonları için bin saati aşkın bir mesai harcandığını ve sonuçta 206 yeni mezunun KPMG Türkiye'de işe başladığını vurguladı.

Gençler KPMG'yi tercih ediyor

KPMG Türkiye'de çalışan yaş ortalamasının 29 olduğunun altını çizen Çavuşoğulları, "Gençler bizi sadece burada elde edecekleri teknik bilgi, öğrenme olanakları veya proje deneyimi için tercih etmiyorlar. Çalışanlarımızın mutluluğunu önemsiyoruz. Bu konuya odaklandığımızı gençler de biliyor" dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 1245 kez okunmuştur.


ETİKETLER : KPMG Türkiye, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

KPMG Türkiye üçüncü kez en iyi işverenler arasında 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Ulucak, Cem SAK, Orkide, OyakÇimento, Polat Renaissance Otel, Bloomberg, X10 Akıllı Kilit Sistemi, Tes Yapı, GLM 80 Professional uzaklıkölçer, Monofaze Kesintisiz Güç Kaynağı, ViaportMarina, ALive, GeyranMimarlık, TrakyaCamAkademisi, Good Design ve Plus X, Salih Işık , MallofAntalya, Crown Plaza Asia , Eurotolia Projesi, En Başarılı Emlak Yatırımı Ödülü, Bosch kombi, Dünya Tüketiciler Günü, YeniHavalimanı, İpera 25, Fertaş İnşaat, BaşaranIsı, AlbarakaTürk, Bocci, 9. Natural Stone Fuarı, Lodge,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.