KPMG Türkiye üçüncü kez en iyi işverenler arasında | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
KPMG Türkiye üçüncü kez en iyi işverenler arasında
02 Nisan 2019, SALI 16:48:02
KPMG Türkiye üçüncü kez en iyi işverenler arasında
KPMG Türkiye, İK alanında dünyanın en prestijli organizasyonları arasında yer alan 'Top Employers Institute' tarafından her yıl verilen 'En İyi İşveren' (Top Employer) sertifikasını üst üste üçüncü kez kazandı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye'nin en iyi işverenleri arasında gösterilen KPMG Türkiye, dünyanın önde gelen İK kuruluşlarından 'Top Employers Institute' tarafından verilen 'Top Employer' sertifikasını üçüncü kez almayı başardı. KPMG Türkiye, Türkiye'den sadece 23 firmanın layık görüldüğü sertifikayı almaya hak kazanan Big Four'daki tek şirket olmayı sürdürüyor.

KPMG İK Direktörü Emre Çavuşoğulları, 'Top Employer' sertifikasını üst üste üçüncü kez almaktan son derece mutlu olduklarını belirtirken, "Çalışanlarımızın en değerli varlığımız olduğunu çok iyi biliyoruz. 'Çalışanlarımız olağanüstü' ilkesinden yola çıkarak, her çalışanımıza, değer gördükleri, kendilerini geliştirebildikleri ve katkı sağladıkları bir çalışma ortamı sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Top Employer sertifikası da bu amacımıza ulaştığımızın bir kanıtı" diye konuştu.

Top Employers Institute, en iyi işverenleri seçerken adayları, uzun ve zahmetli bir eleme sürecinden geçiriyor. Adayların İK süreçleri uluslararası geçerliliği olan bir yaklaşım ile inceleniyor ve tescil ediliyor.

Onbinlerce başvuru geliyor

Çavuşoğulları, KPMG Türkiye'ye her yıl 40 binin üzerinde iş başvurusu yapıldığını, bunların ortalama yüzde 10-15'lik bölümünün son görüşme aşamasına geçebildiğini kaydetti. Çavuşoğulları geçen yıl 24 bin civarında yeni mezunun kendilerine iş başvurusunda bulunduğunu, olumlu değerlendirilen adayların özgeçmiş değerlendirme, sınav ve görüşme organizasyonları için bin saati aşkın bir mesai harcandığını ve sonuçta 206 yeni mezunun KPMG Türkiye'de işe başladığını vurguladı.

Gençler KPMG'yi tercih ediyor

KPMG Türkiye'de çalışan yaş ortalamasının 29 olduğunun altını çizen Çavuşoğulları, "Gençler bizi sadece burada elde edecekleri teknik bilgi, öğrenme olanakları veya proje deneyimi için tercih etmiyorlar. Çalışanlarımızın mutluluğunu önemsiyoruz. Bu konuya odaklandığımızı gençler de biliyor" dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 1129 kez okunmuştur.


ETİKETLER : KPMG Türkiye, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

KPMG Türkiye üçüncü kez en iyi işverenler arasında 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Özbekistan Mebel Fuarı, Genpower, CCN Holding, WILO Türkiye, İTÜ Makine Fakültesi, CL3020, İpekiş Fabrikası, Elite, EN BÜYÜK GÖSTERİ MERKEZİ, YeniTipİmarYönetmeliği, IF Product Design Award, Gaia&Gino, DBS Bank, 2. Plastik ve Metal Ambalaj Tasarım Yarışması, CANPA, Akıllı Akü, Burak Orhun, STREAM, KalkınmaBakanlığı, İbrahim Polat Holding, Novawood Thermowood Dişbudak, Ege Plast, "Yılın Kadın Mimarı” , Zero G , PTO bağlantısı, üretim, DoğuşHolding, Yapı Kredi Mortgage, Kentsel Vizyon Platformu, EİD İnşaat,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.