VERİMDER Konya Buluşmasında Enerji Verimliliği ve Tasarrufu Konusunda Önemli Uyarılarda Bulundu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
VERİMDER Konya Buluşmasında Enerji Verimliliği ve Tasarrufu Konusunda Önemli Uyarılarda Bulundu
15 Nisan 2019, Pazartesi 11:59:58
VERİMDER Konya Buluşmasında Enerji Verimliliği ve Tasarrufu Konusunda Önemli Uyarılarda Bulundu
Türkiye’de enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda bilinçlendirme seferberliği başlatan ve gittiği her ilde enerji verimliliği konusunda bilinmeyenleri masaya yatıran Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği - VERİMDER, Anadolu Buluşmaları’nın yedincisini Konya’da gerçekleştirdi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Tüm Anadolu Buluşmaları’nda enerji verimliliği ve tasarrufun her ile özel ihtiyaçlarına dikkat çekerek ısı yalıtımı dolasıyla verimlilik konusunda farkındalık yaratmayı amaç edinen VERİMDER, Konya toplantısında özellikle “ısı yalıtımı ürünleri ve uygulaması” konusunda “merdiven altı uygulamaların” neden olabileceği hayati sonuçlara dikkat çekti. VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin bu konunun yanı sıra tüketicilere enerji verimliliğiyle ev ekonomisinde oluşacak tasarrufu işaret etti. 

Türkiye’nin dört bir yanında enerji tasarrufu ve ısı yalıtımı seferberliği başlatan Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği – VERİMDER, kamu kurumları, bürokrasi, üniversiteler, medya, inşaat - enerji sektörleri ve kanaat önderlerini bilgilendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl büyük ilgi ile karşılanan ve Samsun’dan Adana’ya, İzmir’den Antalya’ya kadar her ilde ısı yalıtımı ve enerji verimliliği alanında farklı konuların masaya yatırıldığı Anadolu Buluşmaları’nın yeni durağı Konya oldu.

Toplantının başkanlığını yürüten ve yalıtım konusunda hayati başlıkları katılımcılara aktaran VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin; “Bugün vatandaşın cebinden çıkan paranın büyük bir kısmı ısıtılamayan ya da soğutulamayan evlerde uçup gidiyor. Yapılarda en fazla enerji kaçağı, ısı yalıtımı olmayan binalarda oluşuyor. Binalarda tüketilen enerjinin yaklaşık %80’i ısıtma ve soğutma ihtiyacı için kullanılıyor. Isı yalıtımı yapan bina sahipleri, faturalarında da %50’ye varan tasarruf elde edebiliyor” dedi. VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin’in başkanlığında düzenlenen toplantıda, ısı yalıtımı için doğru malzeme seçimi ve sistem standartlarına sahip paket sistem kullanımının önemi katılımcılara detaylı bir şekildesunuldu.

YALITIM İÇİN SİSTEM ÇÖZÜMLERİNİ TERCİH EDİN

Isı yalıtımının hem doğayı hem de cebi koruyacak faydalarının yanı sıra nasıl uygulanması gerektiği ile ilgili de detayların paylaşıldığı Konya buluşmasında, uzmanlar tarafından konuya ilişkin yapılan araştırmalar paylaşıldı.  Isı yalıtımının yapılarda önemli bir sistem bileşeni olduğunu belirten uzmanlar, yalıtım için kullanılacak çözümlerin tek bir elden yani “paket sistem olarak” temin edilmesinin tüketiciyi de koruduğunu vurguluyorlar. Isı yalıtım sistemlerinin birçok bileşenden oluşan “kompozit yapılar” olması nedeniyle birbirinden farklı üretim hattından çıkmış ürünlerin dış cepheye zarar verdiğine ve uyumsuzluklar yarattığına dikkat çekiyorlar.

Ayrıca uzmanlar, farklı üretici ve markaların aynı cephede uygulanmaya çalışılmasından doğacak teknik sıkıntıların yanı sıra uygulama sonrası müşteri destek hizmetinde de “muhatap bulamama” sorunuyla da karşı karşıya kalındığına vurgu yapıyorlar. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 693 kez okunmuştur.


ETİKETLER : VERİMDER, Konya,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

VERİMDER Konya Buluşmasında Enerji Verimliliği ve Tasarrufu Konusunda Önemli Uyarılarda Bulundu 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
DiyarbakırOSB, LKAB, İzmirAtatürkOSB, BLANCOSUBLINE-IF, WINEURASIAAutomation, Şehristan Konutları, SilikonVadisi, Yedi Proje, Artaş Grup, Eymer Mermer, Cem,  Muum  Mimarlık, Genç Endüstriyel Boya, TürkYtong, Koray Yavuzer Mimarlık, TIRSAN TELEMATİK, Göztepe Stadyumu, Sinpaş Denizli, Uğur Kıymaz, AzuraPark , GüvenCem, Önder Yiğit, İmar Planlama, Kütüphane, Adason Gayrimenkul, Skorpios Adası, Sosyal Konut, Bileşim Yayıncılık, Tual Adalar, gebze osb,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.