Rönesans’ın “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasına başvurular başlıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
Rönesans’ın “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasına başvurular başlıyor
15 Nisan 2019, Pazartesi 12:19:28
Rönesans’ın “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasına başvurular başlıyor
Rönesans Holding’in bu yıl beşincisini düzenlediği “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasına başvurular başlıyor. Kentsel Etkileşim Merkezi konseptiyle hazırlanan projelerle katılabilen yarışma, geleceğin mimar ve mühendis adayı herkese açık.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Başarmak için dönüşümün ve yeniliğin gücüne inanan Rönesans Holding, “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasıyla bir kez daha geleceğin profesyonelleri olan üniversite öğrencileriyle buluşuyor. Nisan ayı itibarıyla başvuruları başlayan yarışmanın proje teslimi, 16 Ağustos 2019 tarihine kadar yapılacak.

Gelecek nesillerin daha sağlıklı çevre dostu yapılarda yaşamasını sağlamak için üniversite öğrencilerine “sürdürülebilirlik” kültürünü kazandırmak amacıyla başlatılan yarışmada gençlerden, doğal kaynakların verimli kullanıldığı, çevreye saygılı, her aşamasında sürdürülebilir ve sosyal girişimciliği öne çıkaran projeler hazırlamaları bekleniyor. Yarışmada dereceye giren gençler, çeşitli para ödüllerinin yanı sıra, Rönesans Holding bünyesinde staj ve çeşitli eğitim programlarına katılma şansına da sahip olacak.

Bu yılın konsepti “Kentsel Etkileşim Merkezi”

Global başarı hikayesinden kazandığı deneyimi sosyal sorumluluk projeleriyle gençlere aktaran Rönesans Holding’in her yıl düzenlediği yarışma, “Gelecek Burada Başlıyor” mottosuyla yola çıkıyor. Yeşil Bina ve Sürdürülebilirlik teması ve sürdürülebilirlik ilkeleri kapsamında oluşturulan yarışmaya, 2019 yılında Kentsel Etkileşim Merkezi konsepti ile mimari, mühendislik ve sosyal açıdan geliştirilmiş karma projeler katılabiliyor. Özellikle sosyal girişimcilik yönü kuvvetli, yaşadığı toplumda ortaya çıkan sosyal aksaklıkların farkında olup, akla gelmeyen ya da cesaret edilmeyen bir yaklaşımla hazırlanan projelerin öne çıkacağı vurgulanıyor.

Sürdürülebilir Gelecek İçin Hedef 100 Bin Genç

Sürdürülebilirliği kurumsal kültürünün merkezine koyan Rönesans Holding, bugüne kadar 10 binin üzerinde projenin katıldığı yarışma öncesinde, Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversiteleri ziyaret ediyor ve düzenlediği seminerlerle sürdürülebilirlik kültürünü yaygınlaştırmayı hedefliyor. Geleceğin mimar ve mühendislerine sürdürülebilirlik kavramının aktarılmasının hedeflendiği proje ile bugüne kadar Erzurum’dan Antalya’ya, Diyarbakır’dan Edirne’ye birçok üniversitede eğitim gören binlerce öğrenciye ulaşıldı. Rönesans’ın hedefi projenin 5’inci yılında “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” projesiyle 100 bin gence dokunmuş olmak.

İlk 3’e giren ekipleri ödüller bekliyor

Yarışmaya, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üniversitelerinde, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Çevre Mühendisliği ve Şehir Bölge Planlama eğitimi alan tüm öğrenciler katılabilecek. Yarışmacıların bireysel veya en fazla 5 kişiden oluşan ekiplerle katılabileceği “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması”yla ilgili daha detaylı bilgiye surdurulebilirlik.ronesans.com web sitesinden ulaşmak mümkün.

Aynı site üzerinden online olarak başvuruların yapılabileceği yarışmada kazananlar, para ödülünün yanı sıra Rönesans bünyesinde staj, İstanbul’da 2 gün sürecek workshop çalışmalarına katılım ve İnsan Kaynakları simülasyon fırsatlarına da ulaşacak.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 740 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Rönesans Holding, Sürdürülebilir Geleceği Tasarla,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Rönesans’ın “Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” yarışmasına başvurular başlıyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Expert Taşyünü, Capital, EMOHannover2017Fuarı , Özer+Tulgan Mimarlık, Eqona Pratik , Muharrem Yılmaz, Van - Erciş depremi, Albatros, GSYİH, İTS, Engelli, BTU klimalar, Emre Ertürk, Refrigerating Exposition, BiltestOkulları, Rams Yapı, VitrA IsoTile, Ev& Stil Fuarı, MB Holding, Seven Seas Otel, Servet Akgün, Studio 13 Architects, Irene Sun, Härle, kuraklık, Başakşehir Stadyumu, Hunter, Alfemo Kids&Teens, Gökhan GÖRÇİZ, Burak Karaca,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.