DB Architecture imzası taşıyan tasarımı ile hayata geçen Maslak Link, prizmatik cam kütlesi ile gökdelenler bölgesindeki diğer yapılar arasından kolayca ayrışıyor.

Yazar:Editor
13.01.2020
4668

Kütlesel ve görsel bir imge olmanın ötesinde bir yaşam mekanı olarak karşımıza çıkan yapının cephe tasarımında tercih edilen Guardian SunGuard® SuperNeutral SN 70/37 kaplamalı camın etkisi ile kent ve yapı arasında şeffaf bir bağ kuruluyor.

Dünya çapında ikonik binalar için geliştirdiği son teknoloji ürünleri ile Türkiye’de de uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren Guardian Glass, sunduğu cam seçenekleri ile yenilikçi ve simgesel nitelikteki projelere imza atmaya devam ediyor. İstanbul’un en işlek bölgelerinden birisinde, Eski Büyükdere Caddesi üzerinde yükselen DB Architecture tasarımı Maslak Link ise gökdelenler arasından kendini ayıran prizmatik cam kütlesi ile bunlardan biri. 

Arsa üzerinde konumlanışından, iç kurgusuna, kentle ve kentliyle kurduğu görsel ve fiziksel ilişkiye dek başlı başına  bir yaşantı tanımı yapan yapının cephelerinde ise Guardian SunGuard® SuperNeutral SN 70/37 kaplamalı camın katkısı bulunuyor. Ayazağa ve Eski Büyükdere Caddesi’ne cephesi olan Maslak Link ofis binasında gün ışığının mevsime ve günün saatlerine bağlı değişen etkisi yapı kabuğunda ve iç mekanda farklı efektler oluşturarak yapının kütle ve mekan algısını farklılaştırıyor.  

Mimar ve yatırımcılar için özellikle enerji tasarrufu ve güneş kontrolünü temin ederken, yüksek doğal ışık geçirgenliği sunan kaplamalı cam ürünler geliştiren Guardian Glass, düşük yansıma özelliğinin yanı sıra doğal görüntüsü ile de etkileyen Guardian SunGuard® SuperNeutral serisinden SunGuard® SuperNeutral SN 70/37 kaplamalı cam ile birçok gereksinimi tek bir üründe karşılıyor. Yapay ışık ihtiyacını olabildiğince aza indiren ürün aynı zamanda güneş kontrolü sunuyor ve standartın dışında cephe tasarımlarına imzasını atıyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account