Renaissance Development ve Metrika Investment arasinda imzalanan bu anlasma, Rusya ticari gayrimenkul piyasasinin tarihinde, tek seferde yapilmis en büyük satis

Yazar:Editor
10.02.2020
672

Rusya'nin önde gelen ticari gayrimenkul yatirim fonlarindan Metrika Investments ile Renaissance Development, Rusya ticari gayrimenkul piyasasinin tarihinde tek seferde yapilmis en büyük satis anlasmalarindan birine imza atti. Anlasma kapsaminda Metrika Investments Neva Towers'in toplam 56 bin 158 metrekarelik bir alana kurulu ofis katlarini satin aldi.

Moskova'nin is ve yasam merkezini bulusturan Moscow City'de 1,2 milyar dolarlik bir yatirimla hayata geçirilen Neva Towers, iki çok katli yüksek binadan olusuyor. 345 metre yükseklige sahip 79 katli bir konut binasi ve 65 katli bir ofis binasindan olusan projenin brüt bina alani 357 bin metrekare.

Renaissance Development Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ihsan Mutlu anlasmayla ilgili olarak, “Moskova’da gelistirdigimiz Neva Towers projemiz, bölgenin en çok talep gören ve en basarili projesi konumunda. Ticari gayrimenkul piyasasinin önde gelen oyuncularindan biri olan Metrika Investments ile bu denli büyük bir anlasmaya vardigimiz için mutluyuz. Ortaklarimizin vizyoner yaklasimi ve is yapis biçimi, sirketimizin öncelikleri olan birinci sinif profesyonel mülk yönetimi ve servisinin garantisi niteligindedir. Bu anlasmanin tüm taraflar için basarili olmasini dilerim” dedi.

Metrika Investments Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Alexander Ostrovsky ise sunlari söyledi: “Neva Towers ofis bölümünün Renaissance Development ile yaptigimiz anlasma çerçevesinde devralinmasindan memnuniyet duyuyoruz. Neva Towers’ta uygulanan mimari ve proses çözümleri, dünya standartlarinda ofisler için en yüksek gereksinimleri karsilamakta. Ayrica projenin benzersiz konumu ve is yapmak için sundugu verimli ortam gelecekteki vizyonu yansitmaktadir.

Uluslararasi Gayrimenkul Ödülleri (International Property Awards) kapsaminda “Dünyanin En Iyi Uluslararasi Çok Katli Konut Projesi" seçilen Neva Towers projesi ayni zamanda çevre dostu özellikleri nedeniyle LEED Altin Sertifikasi’na sahip.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account