Dünya çapinda enerji tasarrufu ve düsük CO2 emisyonu saglayan teknoloji ve çözümler saglayan Danfoss, en geç 2030 yilina kadar dünya çapindaki operasyonlarinin tümünde CO2 nötr olacak

Yazar:Editor
11.02.2020
407

Isitma, sogutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarinda dünya lideri olan ve geçtigimiz yillarda dünya çapindaki enerji yogunlugunu büyük ölçüde azaltan Danfoss, enerji tüketimini daha da azaltmak ve tüm operasyonlarindaki mevcut enerji talebini yenilenebilir enerjiye geçirmek için ek faaliyetler de baslatiyor. Danfoss, en geç 2030 yilina kadar dünya çapindaki operasyonlarinin tümünde CO2 nötr olma hedefi için, sirket araci filosunun tamamini elektrikli araçlardan olusmasi gibi birçok adim belirledi.

Danfoss Baskan ve CEO Kim Fausing konuyla ilgili sunlari söyledi: "Enerji tasarrufuna odaklanmak, sektörler arasi is birligi ve elektrifikasyon, sürdürülebilir gelecegin olmazsa olmazlari. Çalismalarimizin ve müsterilerimize sagladigimiz çözümlerin temelinde yatan degerler de bunlar. Is faaliyetlerimizi, örnegin üretim ve veri merkezlerindeki süreçlerin ortaya çikardigi isinin enerji fazlasini kullanarak karbondan arindirmak bizim için dogal adimlar. Iklim konusunda üstümüze düseni yapmak ve hedeflerimize ulasmak için elektrifikasyona ivme kazandiriyor ve yenilenebilir enerjiyi süreçlerimize dahil ediyoruz.

Yapacak daha çok isimiz ve yesil büyümenin gerçekten de mümkün oldugunu göstermeye devam edecegiz. Danfoss, olasi CO2 etkisini, ticari unsurlari ve uzun vadeli fabrika izi konularini dengelemek dahil olmak üzere hedeflerine ulasma konusunda ayrintili planlar üzerinde çalisiyor. Genel ilkesi “önce enerji tasarrufu” olan Danfoss, yenilenebilir kaynaklara büyük bir önem veriyor. Gücünü yenilenebilir kaynaklardan alan elektrifikasyon da Danfoss’un faaliyetlerini karbondan arindirmasina olanak verecek. Sürdürülebilirlik hem müsterilerimiz, hem gezegenimiz hem de insanlik için iyiye isarettir. Alaninda lider bir isletme olarak zorlu iklim hedeflerine ulasmanin hem kendi faaliyetlerimizi karbondan arindirmaktan hem de ekonomik büyüme ile enerji tüketimi arasindaki bagi kirip enerji ihtiyacini azaltan çözümler sunmaktan geçtigine inaniyoruz.”

Danfoss, faaliyetlerini Paris Anlasmasi’nin en iddiali hedefi olan küresel sicaklik artisini sanayi öncesindeki seviyenin 1,5°C üstüne düsürme hedefini benimseyen öncü sirketlerin yer aldigi küresel harekete katiliyor. Danfoss, küresel isinmayla mücadele konusundaki kararliligini, BM Küresel Ilkeler Sözlesmesi 1,5°C için Isletme Hedefleri - Tek Gelecegimiz alani katilarak da aktariyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account