Mobilya ve yatak sektörünün lider sirketlerinden Yatas Grup, inovasyona ve Ar-Ge’ye verdigi önemi Ocak ayi itibariyla belgesini alan Ar-Ge Merkezi ve farkli pazarlara hitap eden ürünler gelistirip tasarlayan Tasarim Merkezi ile bir kez daha tescilledi

Yazar:Editor
13.02.2020
577

Türkiye’nin lider markasi Yatas Grup, global bir marka olma hedefiyle çalismalarini devam ederken Ar-Ge ve inovasyona yaptigi yatirimlari da her geçen gün biraz daha artiriyor. Tüketicileri sürekli en iyi, yeni ve kaliteli ürünlerle bulusturmak için sürekli bir degisim ve gelisim halinde olan Yatas Grup, bu çerçevede hayata geçirdigi Ar-Ge ve Tasarim Merkezlerini açti.

Konuya iliskin bir degerlendirmede bulunan Yatas Grup CEO’su Nuri Öztaskin, sunlari söyledi: “Yatas Grup olarak tüketicilere her zaman en iyisini sunmak için çalisiyoruz. Bu çerçevede en yeni teknolojilere yatirim yapiyor, inovatif ürünler gelistiriyoruz. Kayseri’de bulunan Ar-Ge ve Istanbul’da konumlandirdigimiz Tasarim Merkezlerimizi de bu vizyonla hayata geçirdik. Ar-Ge Merkezimiz, Yatas Grup’un sadece mobilya, yatak ya da ev tekstili üretmediginin inovasyona, katma degerli üretime verdigi önemin net bir kaniti. Tasarim Merkezimiz ise ortaya koydugu benzersiz tasarimlarla, sadece bir koleksiyon degil yasam alanlarini degistirecek konseptler yaratiyor. Bu iki merkezimiz de gerek know-how paylasimi gerek akademi ve sanayi isbirligi gibi çalismalarla sadece markamiz için degil sektör ve sektörün gelecegi için de görev yapacak.”

Ocak ayi itibariyla Ar-Ge Merkezi Belgesi almaya hak kazanan Yatas Ar-Ge Merkezi, Yatas’in Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan tesisleri içinde yer aliyor. Sektördeki rakiplerden daha farkli ve avantajli ürünler üretmek, rekabet edebilir katma degerli projeler gerçeklestirmek; Endüstri 4.0 çerçevesinde kalite, maliyet, hiz iyilestirmelerini saglamak, inovatif faaliyetleri artirmak hedefiyle çalismalarini sürdüren Ar-Ge Merkezi’nde 24’ü arastirmaci olmak üzere 30 kisi görev yapiyor. Merkezde su anda 10 projenin çalismalarina devam ediliyor. TÜBITAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programlari Baskanligi’na (TEYDEB) iki projeyle basvuran Yatas Ar-Ge Merkezi, bu kisa sürede 5 akademik toplanti da düzenledi.

Yatas Grup’un Istanbul’da bulunan merkez binasinda konumlanan Yatas Tasarim Merkezi ise yilin 12 ayi ürün tasarlama ve gelistirme, farkli pazarlara hitap eden ürün gamlari ortaya koyma stratejisiyle ilerliyor. Hem rekabette fark yaratacak, katma degerli ürünlerin tasarlanmasina hem de ürün çesit, fiyat, tasarim çizgisinin yurt içi ve hedef pazarlarda marka hedeflerine ve rekabete göre zenginlestirilmesine odaklanan Yatas Tasarim Merkezi, Yatas Grup genelinde tasarim kültürünün ve bilincinin gelisimine de bir yatirimi anlami tasiyor. Mobilya & Tekstil Tasarim ve Konsept Tasarim olmak üzere iki birimden olusan Tasarim Merkezi’nde 35 kisi görev yapiyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account