Stratejik hedefleri dogrultusunda global arenada is birlikleri ve anlasmalar gerçeklestiren Coskunöz Holding’in Rusya’da faaliyet gösteren Coskunöz Alabuga sirketi, Avrupa’nin önemli bir otomobil üreticisiyle yeni bir projeye imza atti. 12 milyon Euro’luk yatirimla 2021 yilinda seri üretime geçilecek ve Coskunöz Alabuga’nin bölgedeki pazar payi artacak

Yazar:Editor
13.02.2020
447

Coskunöz Holding, 2019 yilinda gerçeklestirdigi uzun soluklu anlasmalara bir yenisini daha ekleyerek yakin zamanda Coskunöz Alabuga ve Avrupa’nin önemli bir otomobil üreticisi arasinda yeni bir projeye imza atti. 2021 yili içerisinde seri üretime geçecegi anlasma kapsaminda, 12 milyon Euro’luk yeni bir yatirim yapacak. Sirketin Rusya’daki pazar payini daha fazla artiracak anlasma dogrultusunda 2.500 m2’lik bir binada, 2 bin 500 ton transfer preste parça üretimi, 630 ve bin 200 ton progresif preste parça üretimi, robotik gazalti kaynagi ve punta kaynagi prosesleri üzerine faaliyet gösterecek. Ayni zamanda yüksek adette ve sinifta kalin sac parçalar, arka aks grubu, süspansiyon grubu ve motor traversi gibi parçalari da yeni üretim süreçlerine ekleyerek bünyesine katacak. Bu sayede Coskunöz Alabuga, yillik 20 milyon Euro’luk parça cirosu elde etmeyi hedefliyor.

Imzaladiklari bu projenin Coskunöz Alabuga’nin ürün ve hizmetleri açisindan fark yaratarak yeni basarilarina imkan tanidigini belirten Coskunöz Holding CEO’su A. Erdem Acay, “Coskunöz Holding, operasyonel ve stratejik hedefleri dogrultusunda global arenada mevcut ve yeni yatirimlarla büyümeye devam ediyor. Coskunöz Alabuga ilk yurt disi yatirimimiz olma özelligi tasiyor. SEZ Alabuga Bölgesi’nde konumladigimiz Coskunöz Alabuga ile otomotiv pazarinin rotasini bu bölgeye döndürmeyi hedefledik. Müsteri memnuniyetine verdigimiz birincil önemle; kaliteli ürünlerimizle üretim süreçlerimizde sifir hata taahhüdümüz ile uzun süreli anlasmalara imza atiyoruz. Böyle bir proje içinde yer almak bölgedeki konumumuzu güçlendirmemize ve potansiyelimizi artirmamiza fayda saglayacak. Böylece istikrarli olarak büyümemizi sürdürmüs olacagiz” dedi.

2014 yilinda Rusya’da Tataristan Cumhuriyeti SEZ Alabuga Bölgesi’nde Coskunöz Alabuga sirketini kuran Coskunöz Holding, hali hazirda Kamaz, PSMA, Daimler’e saç parça üretimi yapiyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account