Türkiye’nin en eski ve dünyada en yatirim yapilabilir Sanayi Bölgesi unvanini elinde bulunduran Manisa Organize Sanayi Bölgesi, 2015’te hayata geçirdigi “Made in Manisa” etkinliginin üçüncüsünü Izmir’de gerçeklestirdi. Bölgede faaliyet gösteren firmalarin ödüllendirildigi etkinlikte düzcam ve endüstriyel cam sektörünün global oyuncusu Yorglass da “Gücümüze Güç Katanlar” ödülünün sahibi oldu

Yazar:Editor
13.02.2020
897

Türkiye’de cam sektörünün üretim ve ihracat bakimindan öncü sirketlerinden Yorglass, 2018 yili sonunda Manisa’da faaliyete geçen akilli fabrikasiyla üretim kapasitesini artirarak, büyümesini sürdürüyor. Bölgeye ve Türk ekonomisine katkisi ile pek çok ödülün de sahibi olan firma, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin “Made in Manisa” etkinliginde de “Gücümüze Güç Katanlar” ödülüne layik görüldü.

Önemli isimlerin ve bölge sanayicilerinin katildigi gecede Yorglass’in ödülünü Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yorgancilar aldi.

Manisa’daki mega fabrikadan dünyaya cam ihraç ediyor

“Gücümüze Güç Katanlar” Ödülü’nün Yorglass için farkli bir anlami oldugunu söyleyen Hakan Yorgancilar, “Yorglass olarak Türkiye’nin ana sanayisini olusturan tüm sektörlere hizmet veriyoruz. Türkiye’nin 5 farkli sehrinde kurulu 5 tesisimizde ürettigimiz yenilikçi ürünleri 60’a yakin ülkeye ihraç ediyoruz. Manisa’ da 2018 yili sonunda faaliyetine baslayan akilli fabrikamiz sektörümüz için de bölge için de bir ilke imza atti. Endüstri 4.0 altyapisina uygun, son teknoloji makinelerle üretim yapan fabrikamiz gerek üretim kapasitesi gerekse teknolojik donanimiyla Manisa bölgesinin de ülkemiz ekonomisinin de gücüne güç katmak üzere araliksiz çalisiyor.” diye konustu.

Türkiye’de ilk Jumbo satina cam üretimi Manisa’da yapiliyor

Türkiye’nin ilk çiftcam ve dekoratif cam fabrikasini kurarak uzmanligini ve deneyimini 45 yildir sürdüren Yorglass ‘Tek fabrika tek ürün’ stratejisiyle son 5 yilda yillik ortalama yüzde 25 ve üzeri büyüme gösterdi. Bolu’daki tesisinin kapasitesini iki katina çikaran firma, Manisa’da 2018 yilinin sonunda faaliyete geçirdigi mega fabrikasi ile Türkiye’de ilk Jumbo ölçü satina cam üretimine de basladi.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account