Volvo Trucks Baskani Roger Alm gerçeklestirdigi Türkiye ziyareti sirasinda, 2017 yilindan bu yana Volvo Trucks'in Türkiye'deki distribütörlügünü yürüten Temsa Is Makinalari ile olan güçlü ortakligi sayesinde, Volvo Trucks’in 3 yilda Türkiye’de yakaladigi hizli büyümeyi daha da artirarak ileriye tasimayi hedefledigini belirtti

Yazar:Editor
14.02.2020
1293

3 yildir Volvo Trucks’in Türkiye'deki satis ve satis sonrasi hizmetler faaliyetlerini üstlenen Temsa Is Makinalari, güçlü yetkili servis agi ve iç pazardaki bilgi birikimi ile Volvo Trucks'in Türkiye pazarindaki varligini daha da güçlendirdi. 2019 yilinda 16 ton üzeri agir ticari araç pazarinda satilan araç sayisi %38 azalirken, Volvo Trucks daralan pazara ragmen pazar payini Ocak ayi itibariyle %7'ye çikarmayi basardi.

Temsa Is Makinalari Genel Müdürü Esref Zeka konuyla ilgili açiklamasinda stratejik ortakligin geçmisine deginerek sunlari söyledi: “Volvo Trucks ile 3 yil önce is birligimizi baslatan kriterlerden en önemlisi ayni vizyona sahip olmamizdi. Volvo Trucks, müsteriyi odagina alan, onlara çözüm sunma hedefiyle teknolojilerini gelistiren ve sektöre yön veren bir marka ve biz de Temsa Is Makinalari olarak hizmet odakli bakis açimiz ile müsterilerimizin uzun soluklu çözüm ortagi olmak için çalisiyoruz. Satis ve satis sonrasi hizmetlerimizin yani sira, finansman çözümlerini de bir bütün olarak ele aliyor ve müsterilerimizin bütçelerini rahatlatiyoruz. Onlara hem Türk Lirasi hem de Euro bazli avantajli kredi seçenekleri sunarak destek oluyoruz. Bununla beraber, genisleyen yetkili satici agimizla takas ve ikinci el hizmetlerinde daha esnek çözümler sunabiliyoruz. Önümüzdeki dönemde Volvo Trucks markamizda kiralama hizmeti de sunmayi hedefliyoruz.

Volvo Trucks markasinin gücü ile Temsa Is Makinalari'nin genis yetkili servis agini ve Türkiye pazarindaki uzun yillara dayanan deneyimini birlestirerek, 3 yil içinde Türkiye’de yeni bir deger yarattik. Volvo Trucks ile Ar-Ge ve inovasyonda farkini ortaya koyan, her türlü hava sarti ve çalisma kosuluna uygun, dayanikliligi, güvenligi kanitlanmis, yüksek konforlu ve çevreci araçlar sunarak Türkiye'nin mega projelerinde yer aldik ve ülkemizin ekonomik büyümesine katkida bulunduk. Bundan sonra da Volvo Trucks ile çift haneli pazar paylarina ulasacagimiza ve birlikte sektörde fark yaratmaya devam edecegimize inaniyoruz.”

Volvo Trucks Baskani Roger Alm de Türkiye pazarina duyduklari güveni dile getirerek sunlari söyledi: “Türkiye'de büyümeyi hedefliyoruz ve bunu ortagimiz Temsa Is Makinalari ile birlikte yapacagiz. Volvo Trucks olarak bugün oldugu gibi gelecekte de müsterilerimize en güvenli, yakit açisindan en verimli ve en üretken nakliye çözümlerini sunmayi taahhüt ediyoruz. Inovasyonlarimizla oyunun kurallarini yeniden yaziyoruz. Uzun vadede otonom ve elektrikli tasimacilikta büyük bir potansiyel görüyoruz ve kisa bir süre önce kentsel ulasim için elektrikli kamyon satisina basladik. Ancak, elektrikli kamyonlar tüm ulasim zorluklarini çözmeyecektir. Sivilastirilmis dogal gaz (LNG) ve biyogaz ile çalistirilabilen yanmali motorlar, emisyonlarin ve verimli dizel motorlarin azalmasinda önemli bir rol oynayacak. Ihtiyaca yönelik gelismis çözümler ve esneklik, teslimatlarda hassasiyet ve üretkenlige katkida bulunarak müsterilerimiz için deger yaratmaya devam edecegiz”

Volvo Group, otonom kamyon çözümleri için yeni bir is birimi olusturdu ve simdiye kadar birçok otonom nakliye çözümünü ortaya koydu. Volvo Group’un ilk ticari otonom çözümü de su anda Norveç’te bir madencilik sirketinde faaliyet halinde. Grubun, bir diger öncü yeniligi ise otonom, baglantili ve elektrikli aracimi Vera. Vera’nin ilk isi, entegre bir çözümün parçasi olarak bir lojistik merkezinden aldigi yükü Isveç'in Göteborg sehrindeki bir liman terminaline tasimak olacak.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account