Istanbul'un önemli is merkezlerinden biri olan Levent Bölgesi’nde yer alan Sheraton Levent Hotel’in renovasyonunda Bostik ürünleri kullanildi. Daha önce Mövempick Hotel olarak hizmet veren binanin hali alti tesviye sapi, islak hacim yalitim ve granit yapistiricisi uygulamalari Bostik ürünleriyle gerçeklestirildi

Yazar:Editor
14.02.2020
1337

Bostik ürün çesitliligi ve imalati kolaylastiran teknolojisi sayesinde tek bir marka ile tüm detay sorunlari çözüldü. Bu sayede arayisa girilmeyerek zamandan tasarruf edildi, imalatlar kolaylikla yapildi. Bes yildizli Sheraton Levent Hotel, globaldeki konseptine kavusturuldu.

Kullanilan Bostik teknolojileri ve projeye sagladigi avantajlar

CemenTech C2 Extra: Akrilik dispersiyonu ile birlikte, su yalitim problemlerinin çözümünde kullanilir. Sadece pozitif taraftan kullanima uygun, çimento esasli, çift komponentli, yesil renkli toz ve beyaz renkli sivi emülsiyondan olusan, ekstra esnek su yalitim harcidir. Iç ve dis mekânlarda, yatay ve düseyde, sürekli nemli, islak ve rutubetli alanlarda, su depolari, havuzlar, su tanklari ve rezervuarlarda, hamam ve kaplica gibi tesislerde, temellerde, bodrum duvarlarinda, yeralti ve yerüstü insaat çalismalarinda, köprülerde ve istinat duvarlarinda kullanilir. Bu projede 1,800 kg CemenTech C2 Extra kullanildi, çimento esasli ürünler arasinda yüksek performansli olusuyla tercih edildi.

Bostik Roxol 740 Kendinden Yayilan Sap (5-40 mm): Yüksek düzeyde akiskandir, kisa sürede donarak kullanima hazir hale gelir. Ekstra elyaf katkilidir. 5 ile 40 mm arasindaki kalinliklar içindir ve sadece iç mekânda kullanilir. Çimento esasli olup, TS EN 13813’e göre üretilmistir. Otel binasindaki halilar söküldügünde ve kotlar okutuldugunda tek seferde 20-25 mm araliginda tesviye sapina ihtiyaç duyuldu. Tek seferde 40 mm atilabilme kapasitesiyle nedeniyle Bostik Roxol 740 tercih edildi. Bu projede 120 ton Roxol 740 kullanildi, zamandan ve isçilikten tasarruf edildi.

Bostik Miplafix 50: Çok amaçli akrilik esasli zemin kaplama yapistiricidir. PVC/vinil zemin kaplamalari ve yer karolarinin, heterojen zemin kaplamalarinin (kompakt, polyester ve köpük sirtli PVC), mantar PVC yapistirilmis dösemelerin, homojen PVC, genisletilmis vinil, yari esnek yer karolarinin ve delikli veya deliksiz, köpük ya da keçe sirtli halilarin zemine yapistirilmasinda kullanilir. Yerden isitmaya uygundur. Ilk yapistirmadan itibaren yüksek yapisma gücü ve hizli kuruma özellikleriyle bu projede tercih edildi.

Bostik CeraBest Profi: Iç ve dis mekânlarda kullanilabilen, yüksek mukavemetli esnek yapistiricidir. Seramik, çini, fayans vb. kaplama malzemelerinin zemine veya duvara yapistirilmasinda kullanilir. Suya ve neme dayaniklidir. Düseyde kayma yapmayan, esnek, çimento esasli ve hidrolik baglayicili bir yapistirma harcidir. Bu projede kullanilan 5 ton Bostik CeraBest Profi, beyaz granit yapistirici özelligi ve C2TES1 standardi nedeniyle tercih edildi.

Bostik FlexBant L: Su yalitim sistemlerinde kullanim için uygundur. Bina hareketleri sonucunda olusabilecek çatlamalarda suyun bir taraftan diger tarafa sizmasini engelleyen, ortasi elastik kauçukla entegre, kenarlari elastik armür olan, elastik bir banttir. Çatlamaya müsait kritik köselerde, yatay - düsey birlesim yerlerinde, düsey - düsey dik köselerde kullanilir. Bu projede 150 metre FlexBant L uygulandi, izolasyon detayinda sorunsuz yalitim sagladigi için tercih edildi.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account