Sabanci Holding istiraki Çimsa, 4-7 Subat tarihleri arasinda Las Vegas’ta dünyanin dört bir yanindan insaat ve çimento sektörünün temsilcilerinin katilimi ile gerçeklesen Uluslararasi Yapi ve Insaat Fuari World of Concrete (WOC) 2020’de Amerika pazarinda yogun ilgi gören ve fark yaratan beyaz çimento ve özel ürünlerini tanitti

Yazar:Editor
14.02.2020
1462

Beyaz çimento ve özel ürünlerde yarim asra yaklasan bilgi birikimi ve güçlü bir AR-GE’ye sahip olan Çimsa, her sene düzenlenen ve sektörün en prestijli fuarlarindan olan Uluslararasi Yapi ve Insaat Fuari World of Concrete (WOC) 2020’ye katildi. Çimsa Aluminates ve Çimsa Süper Beyaz ailesi ürünlerini sektörünün önde gelen temsilcileri ile bulusturan Çimsa fuarda, yenilikçi çözümler saglayan tüm ürünleri ile dikkat çekti.

Beyaz çimento ve özel ürünler alaninda küresel piyasalardaki liderligini koruyan Çimsa, Süper Beyaz, Süper Beyaz Slow, Crafta N, Crafta S, Recipro 40, Recipro 40+, Recipro 50 ve Rego ürünlerini tanittigi fuarda “Beyaz Çimento” ürünü ile fuar ziyaretçilerinden tam not aldi. Beyaz çimento ve özel ürünlerini üç ana aile grubu altinda toplayan Çimsa’nin, Aluminates Ailesi ürün yelpazesi altinda, Recipro 40, Recipro 40+, Recipro 50 ve Rego ürünleri, Süper Beyaz ailesinde ise Süper Beyaz, Süper Beyaz Slow, Crafta N, Crafta S ürünleri ve Özel Ürünler ailesinde ise CSA ürünü yer aliyor.

Çimsa CEO’su Ülkü Özcan World of Concrete (WOC) 2020’ye katilmalari ile ilgili sunlari söyledi: “Türkiye’nin en büyük gri çimento üreticilerinden Çimsa, beyaz çimento alaninda küresel ligde ilk üç arasinda yer aliyor. Yurtdisinda gerçeklestirdigimiz yatirimlarla küresel çimento sektöründeki varligimizi güçlendiriyoruz, 2017 yilinda Amerika Birlesik Devleti’nde Cimsa Americas Cement Manufacturing and Sales Corp.’u kurduk.

Yurtdisindaki ilk greenfield yatirimimiz olmasiyla dikkat çeken Houston’da kurulan ögütme tesisimiz de 2019 yilinda faaliyete basladi ve bugün müsterilerimize dogrudan bu tesisimizden hizmet veriyoruz. ABD pazarinda büyümeyi, müsterilerimizin ve pazarin ihtiyaçlarini karsilamayi sürdürecegiz. Çimsa’nin, küresel piyasalara ihracat yapma kapasitesi, güçlü pazarlama agi ve son dönemde hayata geçirdigi yatirimlarin sonucunda artan beyaz çimento kapasitesi ile de yurt disi pazarlarda ve iç piyasada etkinligimizi her geçen gün artiriyoruz. Gelecegin dijital çimento sirketi olarak dijital stratejilerimiz ile akilli fabrika sistemlerine, veri analitigine ve verimlilige daha da önem vererek, endüstri 4.0 projelerine odaklandigimiz projelerimizle Çimsa'nin degerini ve itibarini küresel ölçekte yukariya tasimaya devam edecegiz.”

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account