Isi Su Ses ve Yangin Yalitimcilari Dernegi IZODER’in Olagan Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu Baskanligina oy birligi ile Saint-Gobain Türkiye CEO'su Levent Gökçe seçildi. IZODER Yönetim Kurulu Baskani Levent Gökçe, “Yalitimin binalara olumlu etkisinin farkinda olan kamunun destegi ve kamuoyunun ilgisinin artmasiyla, sektör daha da gelisecek ve büyüyecektir. IZODER olarak, binalarda yalitim uygulamalarinin artirilmasina yönelik çalismalarimizla, hem topluma hem ülkemiz ekonomisine katkida bulunmaya devam edecegiz” dedi

Yazar:Editor
14.02.2020
1102

Türkiye’de yalitim bilincinin artirilmasi ve yalitim sektörünün gelismesini hedefleyen IZODER’in Olagan Seçimli Genel Kurul Toplantisi, 13 Subat Persembe günü Radisson Blu Hotel Asia’da yapildi. IZODER 13. Dönem Yönetim Kurulu Baskani Levent Pelesen, baskanligi süresince IZODER’de yapilan çalismalari katilimcilarla paylasarak, “3 yil önce göreve basladigimizda söz verdigimiz eksik yalitim yönetmeliklerinin tamamlanmasina katkida bulunduk ve Anadolu’ya açilim konusunda çalisma yürüttük” dedi. Levent Pelesen, sunlari söyledi: “Su ve ses yalitimi yönetmelikleri çikarilmasinin ardindan Çevre ve Sehircilik Bakanligi ile yaptigimiz is birligi protokolü çerçevesinde tam 14 ilde ‘Tüm Yönleriyle Yalitim Seminerleri’ düzenledik. Toplam 3 binin üzerinde katilimcinin izledigi toplantilarla tüm yalitim branslarini anlatma firsati bulduk. 14 ile gittik ama 37 ilden gelen kamu personelleri de seminerlerimizi takip etti. Böylece çok genis bir aga ulasirken, yerel yöneticilerle de bir araya geldik. Ayrica IZODER’in 25. kurulus yildönümüne özel sosyal sorumluluk projeleri yürüttük. Anadolu’da 4 okulun yalitimi, üyelerimiz tarafindan A’dan Z’ye her seyiyle yapildi. Ayrica ögrencilere yönelik IZODER 25. yil egitim bursu açtik ve 40 meslek lisesi ögrencisinin bir yillik egitim masraflarini üstlendik. Bu dönemde uzun zamandir yapamadigimiz sektör envanteri çalismasini da tamamlayip, sonuçlari sektör ve kamuoyu ile paylastik.”

Çok kaliteli üretim yapiliyor ama uygulamalar takip edilmeli

Çevre ve Sehircilik Bakanligi Eski Müstesari Prof. Dr. Mustafa Öztürk ise enerji verimliligi ve enerji tasarrufu için dogru malzemeler ve kaliteli isçilikle yapilan yalitim uygulamalarinin, ülke ekonomisine katkilarinin altini çizdi. Beklenen yalitim yönetmeliklerinin çiktigini ve bir an önce teknik kadrolarin yetistirilmesi, uzmanlasmanin saglanmasi gerektigini belirten Prof. Dr. Mustafa Öztürk, “Yeryüzü iklim degisikligi nedeniyle isiniyor. Isinan ortami da saglikli hale getirmemiz için binalarimizi yalitmamiz gerekiyor. ‘Havayi sogutamazsiniz, binalarinizi yalitin’ demeliyiz. Ülkemizde yalitima yönelik bütün kriterlerin AB normlarinda devreye girmesi lazim. Böylece sera gazi salimiyla ilgili önemli önlemler alinmis olur. Evlerimizde pencere kenari ile odanin ortasindaki sicaklik farki 1.5 derecenin üzerinde oldugunda insanlar nezle, grip oluyor. Bundan dolayi binalarin kaliteli ve dogru yalitilmasi büyük önem tasiyor. Bugün yalitim sektöründü çok kaliteli malzemeler üretiliyor ancak bu kaliteli ürünler çok kalitesiz terzilere teslim ediliyor. Oysa ürünün üretiminden, uygulanmasina, nihai kullanimina kadar tüm süreç takip etmelidir” diye konustu.

Türkiye önemli bir tedarikçi ülke oldugu vurgulanmali

Toplantida ‘2019’dan 2020’ye Ekonomik Durum’ baslikli bir konusma yapan Istanbul Medipol Üniversitesi Ögretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin, Türkiye’de bankacilik sektörünün, ekonomik dalgalanmadan etkilenen reel sektöre yönelik yapici adimlar atmasi gerektigini söyledi. Çin’de ortaya çikan koronavirüs salgininin uluslararasi ticarete etkisine de dikkat çeken Prof. Dr. Kerem Alkin, “Asya ülkelerinden ürün tedariki önümüzdeki günlerde daha çok tartisilacak. Türkiye güvenli liman olma konusunda bir farkindalik ortaya koyacaksa, birçok alim heyeti davet edilerek Türkiye’nin önemli bir tedarikçi ülke oldugu vurgulanmali” diye konustu.

Toplantinin ikinci bölümünde 13. Dönem Yönetim Kurulu adina IZODER Genel Sekreteri Timur Diz tarafindan 2017 – 2019 Faaliyet Raporu ve Mali Rapor sunuldu. 13. Dönem Yönetim Kurulunun ibra edilmesinin ardindan IZODER’in yeni Yönetim Kurulu seçildi. 14. Dönem Yönetim Kurulu Baskani Saint-Gobain Türkiye CEO'su Levent Gökçe oldu.

IZODER olarak ülkemize katki saglamaya devam edecegiz

IZODER Yönetim Kurulu Baskani Levent Gökçe, “Yürütülen çok degerli mevcut projelere ilaveten, IZODER’i degisen ve gelisen konjonktüre uygun olarak çok daha güçlü bir konuma getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Yalitimin saglik, güvenlik ve ekonomik açidan tüm toplumu ilgilendiren ciddi bir boyutu oldugunu her platformda vurgulamayi görev edinen tüm IZODER üyelerine tesekkür eden Levent Gökçe, “Ülke olarak güvenli ve saglikli yapilara kavusmak için binalarimizda standartlara uygun isi, su, ses ve yangin yalitimi uygulamalarini yapmamiz sart. Özellikle Çevre ve Sehircilik Bakanligi’nin açikladigi ‘Kentsel Dönüsüm Eylem Plani’nin, ülkemizde uygulanan yalitim mevzuatlarinin AB ülkeleri ile ayni seviyeye getirilmesi konusunda önemli bir firsat oldugunu düsünüyorum. Yalitimin tüm branslarinin binalara olumlu etkisinin farkinda olan kamunun destegi ve kamuoyunun da yalitimin önemine yönelik algisinin artmasiyla sektör daha da büyüyecektir. IZODER olarak, binalarda yalitim uygulamalarinin artirilmasina yönelik çalismalarimizla, hem topluma hem ülkemiz ekonomisine katkida bulunmaya devam edecegiz” dedi.

Onur Üyeligi belgeleri ve plaket takdim edildi

Dernegin faaliyetlerine önemli katkilarda bulunan ve geçmis dönemlerde IZODER Yönetim Kurulu üyeligi de yapmis olan Tevfik Ceritoglu’na IZODER Onur Üyeligi Belgesi de takdim edildi. Ayni zamanda dernek üyelikleri 10. yilini dolduran Birdal Insaat, Dyo, Erge Izolasyon, Fixa, Hatüpen, KYK, Mapei, Polisan ve Retim’e ve üyelikleri 20. Yilini dolduran Istanbul Teknik ve Yapi Servis firmalarina plaketleri takdim edildi.

IZODER Genel Kurulu’nda oy birligi ile seçilen 14. Dönem Yönetim Kurulu, su isimlerden olustu:

Yönetim Kurulu Baskani: Levent Gökçe, Baskan Vekilleri: Emrullah Eruslu – Eryap Grup, Erdem Ates – Basas A.S., Baskan Yardimcisi: Ertugrul Sen, Sayman Üye: Emre Gürcan – Knauf Insulation,
Üyeler: Ahmet Yasar – Sinerji Yalitim, Çagdas Korkmaz – Betek, Erhan Özdemir – Ode Yalitim, Fulya Koçak – Onduline, Mehmet Onur – RBS Ravago, Muhsin Pala – His Yalitim, S. Ebru Sapoglu – Sisecam, Timur Karaoglu – Kalekim, Ümit Günalp – Mimtek, Volkan Dikmen – DKM Insaat

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account