Arma Kontrol, Türkiye’de bir ilke imza atarak günes enerjisiyle çalisan mobil road blocker gelistirdi. Jeopolitik gelismelerin geçici veya anlik güvenlik siniri olusturma ihtiyacini artirdigini söyleyen Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, standart bir otomobille istenilen yere tasinabilen ve kazi gerektirmeyen mobil road blocker’in, entegre günes panelleri sayesinde elektrik hatti olmayan bölgelerde dahi kesintisiz güvenlik sagladigini dile getirdi

Yazar:Editor
14.02.2020
584

Tamami Türk mühendislerden olusan Ar-Ge ekibiyle yüksek teknolojili ürünler gelistiren Arma Kontrol, bir ilke imza atti. Türkiye’nin ilk günes enerjisiyle çalisan mobil road blocker’i, her türlü araçli saldiriya karsi alanlarin güvenligini saglamak amaciyla tasarlandi.

“Anlik ve geçici güvenlik ihtiyaci artiyor”

Mobil road blocker’in devlet binalari, askeri tesisler, havalimanlari, üretim tesisleri gibi alanlarda üst düzey güvenlik sagladigini söyleyen Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal, “Dünya genelinde yasanan gerilimler nedeniyle ülkelerin güvenlik ihtiyaci artiyor. Bu durum genel güvenlik önlemlerinin yani sira geçici veya anlik sinir noktasi olusturma ihtiyacini da beraberinde getiriyor. Biz de bu dogrultuda standart bir otomobille dahi ilgili bölgeye tasinabilecek mobil road blocker’i gelistirdik. Kazi ve betonlama islemi gerektirmeyen ürün yalnizca birkaç dakika içinde kurulabiliyor. Olasi bir saldirida yüksek hizdaki bir aracin bile zarar görmesini ve durmasini sagliyor. Mobil road blocker sinir güvenliginin yani sira açik alan organizasyonlarinda da güvenligi en ileri seviyeye tasiyor” dedi.

“Elektrik altyapisi olmayan bölgelerde dahi kesintisiz hizmet veriyoruz”

Mobil road blocker’a entegre edilen günes paneli sistemi hakkinda da bilgi veren Koray Kartal, “Elektrik altyapisi olmayan veya sik elektrik kesintisi yasanan bölgelerde, sistemin durmaksizin çalismasi için günes paneli kullanmaya basladik. Günes enerjisiyle sinirsiz çalisan ürün, kendi kendine elektrik üretebiliyor. Bu sayede eksi 35’e varan havalarda dahi güvenlikten ödün vermiyoruz. Günes enerjisinden yararlanildigi için dogaya saygili ve sürdürülebilir olan ürünümüz, güvenlik sistemlerinde yeni bir dönem baslatacak” açiklamasinda bulundu.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account