İstanbul’da hızla gelişen ve modern rezidans projeleriyle yenilenen Maltepe’de E-5 karayolu üzerinde inşa edilecek olan Plusera City, her ihtiyaca uygun konut büyüklükleri, geniş peyzaj alanı, spor alanları, sosyal tesisleri ve tüm aksların merkezinde yer alan konumu ile çağdaş kent mimarisine uygun prestijli bir yaşam merkezi olarak bölgede fark yaratacak

Yazar:Editor
09.03.2020
2380

Mimarisi ve iç mimari tasarımlarıyla Maltepe’de kentsel değerler gözetilerek inşa edilmesi planlanan Plusera City, konut sahiplerinin tüm ihtiyaçlarının karşılandığı modern ve konforlu bir yaşam merkezi olarak bölgeye katma değer sağlamayı hedefliyor. Plusera City az katlı yatay mimarisi, ferah daireleri, mini doğa parkı, su yolu, yürüyüş yolları, spor, eğlence ve sosyal tesisleri, gündelik ihtiyaçlara yönelik dükkanları, kafe-restoran ve marketlerden oluşan alışveriş merkezi ile ailelere uygun bir yaşam merkezi olarak projelendirildi.

Her metrekaresi titizlikle ve özenle tasarlanan Plusera City’nin inşasına 2020 yılının Nisan ayında başlanacak ve 30 ayda tamamlanacak. Plusera İnşaat tarafından hayata geçirilecek olan projenin mimari tasarımını GRID Mimarlık Tasarım üstleniyor.

İç avluda yeşil bir hayat

Şehrin kalbinde dört bloktan oluşan Plusera City’nin merkezinde yer alan iç avluda yeşil alanlar, havuz ve kanallardan oluşan su peyzajı, amfi, spor ve çocuk oyun alanları, gezinti ve rekreasyon alanları bulunacak. Bloklarda oluşturulan teraslamalarla geniş iç avlunun maksimum güneş alması sağlanacak, Adalar manzarasına hakim farklı konut tipolojileri oluşturulacak.

Plusera City’nin dört blokunun ortasında yer alan, her metrekaresi titizlikle ve huzurlu bir yaşam için projelendirilmiş geniş avlusu mini bir doğa parkını andıracak. Tüm avluyu çevreleyen, özel olarak tasarlanan ve aydınlatılan su yolu; ağaçlar, yeşil alanlar, rengarenk çiçekler ve doğal bitkilere ev sahipliği yapacak. Profesyoneller tarafından hazırlanan aydınlatma tasarımlarıyla özel olarak projelendirilen su peyzajları, gün batımıyla birlikte görsel bir şölene dönüşecek.

Lebiderya Marmara ve Adalar

Göz alıcı genişlikte Marmara Denizi ve Adalar manzarası sunan Plusera City, E-5’e paralel konumda bulunuyor ve Maltepe sahiline 2.5 km mesafede yer alıyor. Plusera City’nin geniş teraslı ve manzaralı daireleri ise kullanıcısına kendi yeşil alanını yaratmak için de imkan sağlayacak. Ailelerin güvenli ve konforlu bir yaşam sürmesi için tasarlanan Plusera City, ulaşım kolaylığı da sağlayacak. Yeni yaşam projesi Gülsuyu Metro İstasyonuna 200 metre mesafesiyle İstanbul’un her noktasına rahat ulaşım imkanı sunacak.

Her ihtiyaca uygun daire planı

Plusera City’de yer alan daireler farklı talepler ve ihtiyaçlar gözetilerek oluşturuldu. 1+1 daireler 67,32-77,12 m2, 2+1 daireler 83,27 m2 - 144,38 m2 , 3+1 daireler 107,20 m2 – 247,28 m2 , 3,5+1 daireler 165,19 m2 - 269,02 m2 , 4+1 daireler 197,78 m2- 308,97 m2 , 4+1 dubleks daireler 367,78 m2 , 4.5+1 daireler 296,77 m2 ve 5+1 daireler 392,86 m2 büyüklüklere sahip olacak.

Eğlence, dinlenme ve spor

Açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk yüzme havuzu ile dört mevsim su sporları yapma imkanı sunan Plusera City’de yer alan yarı olimpik kapalı yüzme havuzu yerden ısıtmalı sisteme sahip olacak. Plusera City’nin ortak alanlarında yer alan basketbol sahası, kapalı fitness salonu, uzun yürüyüş parkuru, çocuk oyun alanları, çardaklar ve dinlenme alanları ise çeşitli günlük aktivitelerin yapılmasına imkan sağlayacak. Yaşam merkezinde ayrıca özel günler için ev sahiplerinin misafirlerini ağırlayabileceği çok amaçlı etkinlik salonları da yer alacak.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account