Knauf, sponsorluğuyla fuarı ve kariyerlerinin başında olan genç yetenekleri destekledi. “Yetenek Her Yerde” temasıyla, 2019 yılında yola çıkan Bölgesel Kariyer Fuarları kapsamında yürütülen 2. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı, Knauf’un gümüş sponsorluğuyla 10-11 Mart tarihleri arasında gerçekleşti. İki günde 15 bin 865 kişinin ziyaret ettiği fuar boyunca stand alanında gençlerle bir araya gelen Knauf, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı

Yazar:Editor
20.03.2020
1267

Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde toplamda 9 paydaş üniversitenin katkılarıyla, Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumunda 10-11 Mart tarihlerinde düzenlendi. Fuara bölge üniversitelerinden 15.000’in üzerinde öğrenci katılım sağlarken, ulusal ve uluslararası düzeyde kamu kuruluşu ve özel sektörden de 150’nin üzerinde firma ve kurum katıldı.  Knauf sponsorluğuyla oluşumu destekledi. 

Fuar boyunca istihdam esasına vurgu 

Ülkemizin her bölgesindeki üniversiteli gençler için istihdam konusunda fırsat eşitliği sağlanması yönünde önemli bir platform olan 2. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı, aynı zamanda üniversitelerimizin kariyer merkezlerinin aktif hale getirerek işverenler ile ilişkilerin güçlenmesini sağlıyor. İstihdama pozitif etkileriyle Türkiye ekonomisine katma değer sağlamayı bir şirket misyonu olarak değerleri arasına yerleştiren Knauf,  fuar boyunca kariyerlerinin başında olan genç yeteneklere ilham oldu. İki gün süren fuarda “Knauf’ta Kariyer” başlıklı bir konuşma yapan Knauf Türkiye IK Müdürü Korhan Sanal, insan kaynakları ve yetenek kazanımı süreçleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi. 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account