Tezgah Dünyası Kurucusu Feyzullah Buran, doğal tezgahların önemini ve kuruluş hikayesini İnşaat & Yatırım'a aktardı

Yazar:Editor
29.06.2020
2562

Firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Tezgah Dünyası olarak dünyanın en iyi tezgah markalarının kalitesini evlere ve iş yerlerine taşıyoruz. Ürettiğimiz projelerde, yüksek kalitede ve en kısa sürede müşterilerimize kusursuz bir hizmet sunmaya gayret ediyoruz. Evlerin ve işyerlerinin mimari yapısına uygun olarak hazırladığımız çözümlerle dikkat çekici tasarımlar yaparken dayanıklılıktan ve performanstan ödün vermiyoruz. Tezgah Dünyası olarak uluslararası standartlarda üretim yaparak güncel tasarımları müşterilerimizle buluştururken kadromuzu da her geçen gün geliştiriyor, ürün kapasitemizi artırıyor ve sektörümüze faydalı olmaya çalışıyoruz. Bünyemizde kuvars tezgahlarda Silestone, porselen tezgahlarda Dekton ve akrilik tezgahlarda Franke’nin ürünlerinin satışını gerçekleştiriyoruz.

Mutfak tezgahı seçiminde en çok hangi kriterler göz önünde bulunduruluyor? Banyo ve mutfak gibi alanlarımızda neden doğal tezgahlar kullanmamız gerekiyor?

Kişisel tercihlerine göre seçtikleri mutfaklarda kendilerini mutlu ve huzurlu hisseden kadınlar, en çok temasta olduğu mutfak tezgahlarının seçiminde de dikkatli davranıyor. Türk kadınları mutfak seçiminde özgün bir tasarıma, dayanıklılığa ve bakım kolaylığına önem verirken, özellikle çizilme direnci, ısıya dayanıklı ve mikrop barındırmayan mutfak tezgahlarını tercih ediyor. Son zamanlarda kuvars gibi doğal taşlardan hazırlanan mutfak tezgahlarına rağbet fazla çünkü bu tezgahlar sağlıklı olmasının yanında uzun yıllar boyunca ilk günkü yeniliğinde kullanılabiliyor.

Sizi diğer firmalardan ayıran nedir? Tüketiciler neden sizi tercih etmeli?

Tezgah Dünyası olarak yeni nesil mutfak tezgahlarını yeni nesil teknolojilerle müşterilerimize sunuyoruz. Özellikle yüzeylerin DNA'sını geliştiren N-Boost teknolojisine sahip ürünleri kullanıyoruz. Bu yenilik, sıvıların yüzeye yapışmasını k önleyen, parlaklığını artıran ve renkleri yoğunlaştıran özelliklere sahip. Aynı zamanda şirket olarak pazarlama, tasarım, üretim, teslim ve satış sonrası destek ekiplerimizle birlikte proje süreçlerini sorunsuz yöneterek müşterilerimizin beklentilerine ve memnuniyetlerine göre hareket ediyoruz ve sektörde kendimizi farklılaştırıyoruz.

2020 yılı firmanız için nasıl geçiyor? Pandemi sonrasında inşaat sektörü güçlenecek mi? Yoksa toparlanma süreci sancılı mı olacak?

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında inşaat sektörü yer alıyor. Türkiye’nin lokomotifi konumunda olan inşaat sektörü mevcut koşullar nedeniyle faaliyetlerini sürdürmekte zorlanıyor. Koronavirüs sürecinde satış ofisleri ve şantiyelerde alınan önlemler inşaat sektörünün işleyişini önemli ölçüde azalttı. Sözleşme ve proje iptali yanında insanların evlerden çıkamaması nedeniyle azalan talep sektörü zor durumda bıraktı. 200'den fazla alt sektörle bağlantısı bulunan inşaat sektörü açısından tedarik zincirindeki aksamalar da bir başka sorunları ortaya çıkarıyor. Sektörde işlerin durması milyonlarca istihdam kaybına yol açtı. Kısa süre açıklanan birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında, düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sektöre hareketlilik kazandıracaktır.

Son yıllarda oldukça trend olan porselen tezgahların özellikleri nedir?

Gündelik kullanımda son derece önemli olan mutfaklar, bir evde her yıl değiştirilen ürünler değildir. O nedenle kullanıcılar, kararlarını genelde bir veya iki defa vererek en iyi tezgahı bulmaya çalışıyor. Dekton gibi yüzde 100 doğal tezgahlar ise bir kerede en iyi ürünü seçme şansını veriyor. Bu tezgahların üzerinde kesme işlemi yapılabilir çünkü çizilmez. Fırından veya ocaktan çıkan sıcak bir tencereyi tezgahın üzerine rahatlıkla bırakılabilirsiniz. Çünkü ısıya karşı dirençli ve dayanıklıdırlar. Bu tezgahlar aynı zamanda leke tutmaz, su emmez ve bakteri de barındırmaz.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account