Aydın / Söke’de inşası devam eden Kipaş Holding’in yeni yatırımı olan Kipaş Maren Kağıt Fabrikası’nın ısı, ses ve yangın yalıtımı için ürün tercihi Yalıtımın İyisi’nden yana oldu. Bonus Taş Yünü ürünleri ile yalıtılan fabrikanın 2020 sonunda faaliyete geçmesi planlanıyor

Yazar:Editor
10.09.2020
838

Tekstil, enerj, gıda, çimento, kağıt gibi bir çok alanda yatırımları olan Kipaş Holding, Kahramanmaraş’taki kağıt fabrikasının ardından, Aydın’ın Söke ilçesinde yeni bir tesis kuruyor. Avrupa’nın en büyük kağıt üretim tesisi olacak Kipaş Maren Kağıt Fabrikası’nın ısı ve yangın yalıtımı konusundaki yalıtım malzemesi ihtiyacı, birçok prestijli projede olduğu gibi Bonus Yalıtım ailesinin bir üyesi olan Bonus Taş Yünü ürünleri ile sağlanıyor. 500 Milyon Dolarlık bir yatırım olan Kipaş Maren Kağıt Fabrikası’nın bu yıl sonunda üretime başlaması planlanıyor. Yaklaşık 1000 kişiye de istihdam sağlayacak olan tesiste, güvenli ve verimli üretim Bonus Taş Yünü ile sağlanacak. Günde 2.500 ton kağıt üretimi gerçekleştirecek olan bu tesisin, ülke ekonomisine de katkısı yadsınamaz olacak. Maren Kağıt Fabrikası Türkiye’nin mevcut 300 milyon dolarlık kağıt ithalatını sonlandırmasının yanında, 225 milyon dolar kağıt ihracatı gerçekleştirecek ve ülkemizin cari açığının 525 milyon dolar değerindeki kısmının kapanmasına destek verecek.

Kağıt alanındaki ilk tesisini Kahramanmaraş’ta kuran Kipaş Holding’in kurduğu ikinci kağıt tesisi olan Maren Kağıt Fabrikası inşasında 4 cm’den 12 cm’e kadar çeşitli kalınlıklarda Bonus Taş Yünü Industrial MW serisi ürün kullanıldı. Industrial MW 650, MW 720 ve MW 750 serilerinden toplamda yaklaşık 50.000 m2 ‘lik ürün kullanılan tesis 200 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 310 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak.

Sanayi Tesislerinin Tercihi Bonus Taş Yünü Industrial MW

80-90-125 kg/m³ yoğunluklarında rabitz telli olarak üretilen Bonus Taş Yünü Industrial MW, sanayi tesisleri yalıtım uygulamalarında kullanılmak üzere üretiliyor. Yüksek sıcaklıklardaki makine ve tesisat sistemleri ile yapıların ısı, ses ve yangın yalıtımı amacıyla kullanılan Bonus Taş Yünü Industrial MW sanayi şilteleri galvanizli rabitz tel ile dikiliyor ve diğer önemli bir özelliği de sanayi tesislerinde kaçınılmaz olarak ortaya çıkan titreşimleri, yüksek esnekliği sayesinde absorbe ediyor.

Tüm sanayi tesislerinde ve üretim elemanlarında (Kazan, tesisat, egzoz boruları, elektrofiltre, kanal, çelik konstrüksiyon yapılar, çift cidarlı kaplar, etüvler vb.) ısı, ses ve yangın yalıtımı amacıyla kullanılıyor. A1 sınıfı Bonus Taş Yünü Industrial MW, yangının yayılmasını engellemekte ve ekipmanların alevden zarar görmesinin önüne geçiyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account