Düz cam ve endüstriyel cam sektörünün global oyuncusu Yorglass, yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Artan talebe yanıt verebilmek için Çerkezköy’de inşaatı süren beyaz eşya iş kolunda faaliyet gösterecek yeni fabrikasını yıl bitmeden devreye almayı planlayan Yorglass, yeni fabrikayla üretim kapasitesini yüzde 20 oranında artırmayı, ihracatını ise 5 sene içinde iki katına çıkarmayı hedefliyor

Yazar:Editor
16.10.2020
1097

Türkiye cam sektörünün üretim ve ihracatta öncü şirketlerinden Yorglass, pandemi döneminde de başta çalışan sağlığı olmak üzere gereken tüm önlemleri alarak Çerkezköy’de yeni fabrika yatırımına devam ediyor. Mart ayında temelleri atılan modern tesiste beyaz eşya sektöründe global pazarlara ürün geliştirmeyi hedefleyen şirket, fabrikayı 2020 yılı içinde tamamlayarak hizmete sokmayı planlıyor. 75 milyon TL’lik bir yatırımla hizmete girecek olan fabrika yaklaşık 30 dönümlük bir alanda konumlanıyor. Tesiste ilk etapta 75, ilerleyen zamanda ise 200 kişiye istihdam sağlanacak.

Türkiye’den dünyaya ‘Türk Malı’ kalitesi

Ürettikleri cam ürünlerinin bugün dünyanın 60’a yakın ülkesinde kullanıldığını söyleyen Yorglass CEO ve YKB Semavi Yorgancılar, yeni yatırımlarıyla ilgili şunları söyledi: “Manisa, Bolu, Eskişehir ve İzmir’de kurulu tesislerimizle 45 yılı aşkın tecrübemizle teknolojiyi birleştirdiğimiz ürünlerimizin yaklaşık yüzde 50’sini 6 kıtaya ihraç ederek, Türkiye ve dünyanın cam ihtiyacını karşılamaya devam ediyoruz. Türk Malı kalitesini tüm dünya ile tanıştırdığımız ürünlerimiz ile ülkemizin ekonomisine de ciddi ölçüde döviz girdisi sağlıyoruz. 2019 yılında ihracatımızı yüzde 5 artırdık ve yüzde 17’lik bir büyüme gerçekleştirdik. Son olarak Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği 2019 yılı ihracatın liderleri sıralamasında düzcam sektöründe ikincilik ödülüne layık görüldük. Yeni fabrikamızla da ihracat kapasitemizi 5 yıl içinde 2 katına çıkararak, ülke ekonomisine desteğimizi artırarak sürdüreceğiz.”

Beyaz eşya sektörünün global markaları için üretiyor

Düz cam ticareti ve endüstriyel cam işleme sektörünün dekoratif cam, ticari soğutucu ve beyaz eşya kollarında faaliyet gösteren Yorglass, çatısı altında yer alan Yorglass Ticaret, Yorglass Satina, Yorglass Ticari Soğutucu ve Yorglass Beyaz Eşya markaları ile hizmet veriyor. Beyaz Eşya sektörüne ilk olarak 1989 yılında hizmet vermeye başlayan Yorglass, Beyaz Eşya Bolu fabrikasında, sektörün dev global üreticileri için yenilikçi pano camları, bek tablası, ön kapak camları, fırın iç camları, kombi kapak camları üretiyor.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account