"Hayata Değer Katar" mottosu ile 2008 yılında başladığı yolcuğuna güçlü ve güvenilir adımlarla devam eden Serkan Orkun A.Ş. Ceo'su Serkan Orkun projelerini ve gelecek hedeflerini İnşaat Yatırım'a aktardı

Yazar:Editor
30.11.2020
9811

Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

2008 yılından itibaren İzmir’de gayrimenkul projeleri geliştirmekteyiz. Projelerimizi ağırlıklı olarak Bornova, Çiğli ile Güzelbahçe bölgesinde gerçekleştirdik.

Konut stoğu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Türkiye’deki konut stoğunu iller bazında ele almak daha doğru olacaktır. Ağırlıklı olarak İzmir’de faaliyet gösterdiğimiz için genel olarak konut stoğunun olmadığı kanaatindeyim. Detaylı olarak açıklamak gerekir ise İzmir’de 7 üniversitenin yer alması, sağlık sektöründen göç alıyor olması, konutlarda yaşayanların yüzde 65 - 70 gibi oranın kiracılardan oluşması, körfez şehri olmasından mütevellit şehir içinde arsa eksikliği, yüzde 70 e yakın gecekondulaşma ile birlikte deprem gerçeği gibi konuları sıralayabiliriz.

Devam eden veya başlayacak projeleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

İzmir de 2020 yılında biten son projemiz Orkun Suites (20 daire), İzmir’de başlayacak olan projemiz inovas residence (33 daire), Gaziantep de ise 3 etapta yapılacak olan villa voyage projemiz (40 adet villa) bulunmaktadır.

Villa Voyage Projeniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Gaziantep’in hızla gelişen villalar bölgesi Alleben Göleti’nin hemen yanı başında inşa edilecek olan projenin adı Villa Voyage olarak açıklandı. İnovas A.Ş. yaklaşık 30 yıldır yaptığı arsa yatırımları ile hem arsa sahibi hem de proje geliştirici olarak müşterilerini çifte güvence altına alarak toplamda 3 etapta 40 adet bağımsız bölüm yer alacak. Projede yer alacak tüm villalar bireysel bahçe, geniş teraslar ve yeraltı yollarından oluşacak. Proje toplamda 20,300 metrekarelik arsa alanına sahip olacak. Proje de tüm villalar 5+1 olup, 415 metrekare kapalı kullanım alanı ve tercihe göre kat planları ile sunulacak. Bahçeler 250-450 metrekare aralığında değişip özel ısıtmalı havuz ile bireysel yaşamı tercih eden aileleri cezbediyor.

Pandemi öncesi ve sonrasındaki farkları ve inşaat sektörünün geleceği hakkında ki düşünceleriniz nelerdir?

Pandemi sonrasında bahçeli konut arayışları artmış bulunmaktadır. Medya da Pandemi haberlerinin sonlanması ile birlikte tekrar şehir içinde ve çok katlı konutlara dönüşün olacağı düşüncesindeyim.

Gelecek hedefleriniz nelerdir?

Gelecek 10 yılda projelerimizi konutlarda kullanılacak nesnelerin interneti üzerine uyumlu haline getirmek için çalışmalarımız bulunmaktadır. Projelerimizin altyapısını yüksek teknoloji ürünlerine göre oluşturmayı düşünüyoruz.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account