Nor Teknolojik Tesisat Sistemleri ve Reklamcılık kurucusu Masis ASA İnşaat & Yatırım'ın sorularını cevapladı

Yazar:Editor
04.12.2020
11968

Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

Nor Teknolojik Tesisat Sistemleri ve Reklamcılık 2016 yılında Masis ASA tarafından Isıtma Soğutma sektöründe pompa ve hidrofor sistemleri başta olmak üzere duvar tipi kazan, Vrf sistemleri, Yangın tesisatı ürünleri satışı amacı ile kurulmuştur. 2020 yılı ortalarında kendi markasını yaratarak üretim kararı alan Nor Teknolojik Tesisat Sistemleri tescilli markası LEOPREMIUM ile Boyler, Genleşme Tankı, Denge Kabı, Hava Ayırıcı, Tortu tutucu imalatına başlamıştır. 2021 yılından itibaren yeni yerine taşınan Nor Teknolojik, her yıl atacağı yeni adımlarla sektöre hizmet etmeye devam edecektir.

Sektörün sorunlarına dair değerlendirmeleriniz çözüm önerileriniz nedir?

Sektör çok geniş bir alana hitap eden dünya ve insan var oldukça talep doğuracak potansiyele sahip. Dolayısı ile bu sektöre emek harcayan her firmaya yer var.  Bu noktada rekabet ederken işin sonunda zararı kendimize kadar uzanacak stratejilerden kaçınmak gerekmektedir. Rekabeti düşmanca değil dostça yapmakta fayda vardır.

İnşaat ve Yatırım sektörü hakkında ve pandemi öncesi ve sonrası sektör görüşleriniz nelerdir?

İnşaat ve yatırım sektörü Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumundadır ve son dönem hariç çok hızlı ilerlemiş ve herkes bu sektörün büyüsüne ve popülaritesine kapılmıştır. Fakat bir çocuktan örnek vermek gerekirse büyümek ve şişmanlamak farklı şeylerdir. Biz el birliği ile çocuğu şişmanlattık bugün ise sektör diyete girmiştir. Belki bugün belli bir daralma olmuş olsa da bu daralma önümüzdeki sağlıklı yılların habercisidir.

2019 yılında Çin’ de başlayan ve hala devam etmekte olan pandemi, sadece inşaat sektörünü değil tüm dünyayı ve her alanı etkilediği %100 dür. Günümüzde yapılan ticaret her ne kadarda akademik ve bilimsel teorilere dayanılarak yapılsa da kökeni babalarımızın, ustalarımızın bize öğrettiği yöntemlere dayanmaktaydı, salgın süreci ile birlikte artık bu tamamen değişiyor eskiye dair hiçbir yöntem kalmıyor tamamen sisteme dayalı internet tabanlı reklam,pazarlama, ziyaret,satış, tahsilat ticaretin her adımı artık bu yeni şekle yönleniyor. Bu yeni ticarete en çabuk ayak uyduran firmalar tabi ki bu süreci en zararsız atlatan firmalar olacaktır.

Son olarak hedefleriniz nelerdir?

Hedeflerimizi kısa,orta ve uzun vadeli hedefler olarak üçe ayırabiliriz.

Kısa vadede gerçekleştirmek istediğimiz hedefimiz; Nor teknolojik Tesisat Sistemleri ve Reklamcılık bugüne kadar bayiliğini yapmış olduğu marka ve ürünler ile hizmet veriyordu. Bugünden sonraki hedefimiz bayisi olduğumuz marka ve ürünlerin yanına kendi markamız olan LEOPREMIUM ürünlerini de ekleyerek bu marka ile sektörde yer edinmek. 

Orta Vadede gerçekleştirmek istediğimiz hedefimiz; LEOPREMIUM markamızı kendi alanındaki en iyi  markaların arasına sokmak ve hatta en iyisi yapmaktır.

Uzun vadede gerçekleştirmek istediğimiz hedefimiz; Şirketimizi yetiştireceğimiz yeni nesillere devrederek uzun yıllar sürecek sürekliliği sağlamak.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account